Cicha lodówka

Jaka lodówka wolnostojąca?Lodówka powinna być cichym urządzeniem, dlatego poziom głośności przy wyborze tego urządzenia do naszej kuchni jest ważnym kryterium. Lodówki mogą być wolnostojące lub do zabudowy, najtańsze można nabyć już za 500-600 zł, natomiast za najdroższe ciche lodówki wydamy przynajmniej kilka tysięcy złotych.


Jaka cicha lodówka?

Spotkać można zamrażarki skrzyniowe oraz szufladowe, ich pojemność wynosi około 75 litrów pojemności. Lodówkę wyróżniają takie parametry, jak:

 • klasa energetyczna,
 • klasa klimatyczna,
 • zdolność zamrażania,
 • zdolność utrzymania temperatury bez zasilania,
 • czynnik chłodzący,
 • liczba agregatów i termostatów,
 • poziom hałasu wytwarzanego przez to urządzenie, wyrażany w decybelach.

Klasa efektywności energetycznej

Istotna jest klasa efektywności energetycznej, czyli ilość zużywanej energii. Klasa energetyczna łączy się ściśle z klasą klimatyczną. Unia Europejska określa normy i temperatury, jakie są typowe dla danego urządzenia. Lodówka może mieć klasę T, czyli Tropikalną, ST, czyli Subtropikalną, N, czyli Normalną oraz SN, czyli Subnormalną. W Polsce kupuje się lodówki z klasami SN lub N, które mają temperaturę od +10°C do +32°C.

Lodówki cechują się dopuszczalną wagą produktów spożywczych od 2 do 25 kilogramów, natomiast ich pojemność waha się, od kilkunastu, do kilkuset litrów. Najlepiej żywność zamrażają zamrażarki skrzyniowe. Klient powinien w specyfikacji technicznej zwracać uwagę także na liczbę agregatów oraz termostatów, w urządzeniu może być jeden agregat oraz jeden termostat, wydajniejszym rozwiązaniem jest posiadanie dwóch agregatów.

Emitowany hałas i funkcje

Poziom hałasu oznacza się literami od A do N – najniższy wynosi w granicach 25 dB, a najwyższy ok. 65 dB. Ciche lodówki emitują hałas do 45 dB. Istotne są również:

 • system delikatnego zamykania drzwi,
 • tryb automatycznego usuwania szronu w komorze chłodzącej,
 • system no frost, dzięki któremu szron i lód nie osadzają się w lodówce,
 • możliwość szybkiego zamrażania,
 • funkcja wakacyjna, która utrzymuje niewysoką temperaturę w lodówce i konsumuje niewiele energii, pozwalając zwiększenie oszczędności.

No i pozostaje nam kwestia wyboru danego rodzaju lodówki – czy ma to być model wolnostojący czy też do zabudowy? Poniżej przedstawiamy zalety i wady poszczególnych rozwiązań oraz ranking cichych lodówek.

Ciche lodówki do zabudowy – za i przeciw

Zalety lodówek do zabudowy kuchennej:

  + świetnie komponują się z wnętrzem kuchni, tworząc jednolitą architekturę
  + odpowiednie obudowy zapewniają należytą wentylację oraz chronią przed uszkodzeniem, wszystko jest przygotowane na wymiar
  + lodówki do zabudowy są przygotowane do zamontowania kuchennego frontu

Wady lodówek do zabudowy kuchennej:

  – oferują one mniejszą pojemność wnętrza
  – konieczność rozplanowania miejsca na etapie aranżacji
  – konieczność wygospodarowania większej przestrzeni ze względu na dodatkową obudowę oraz montaż szafki i frontu
  – połączenie mebli oraz sprzętu w spójną całość katalizuje proces w przypadku pożaru
  – ich cena jest wyższa

Ciche lodówki do zabudowy RANKING

Zestawienie najchętniej kupowanych cichych lodówek do zabudowy kuchennej. Ranking został opracowany na podstawie serwisu Nokaut.pl i jest aktualizowany na bieżąco.


Ciche lodówki wolnostojące – za i przeciw

Zalety lodówek wolnostojących:

  + można je ustawić w dowolnym miejscu, nie jesteśmy ograniczeni kwestią spójności z zabudową kuchenną
  + większa różnorodność typów i wariantów kolorystycznych
  + są tańsze od lodówek do zabudowy
  + oferują większą pojemność

Wady lodówek wolnostojących:

  – nie należy ich montować nie należy instalować w okolicach źródła ciepła
  – ciężko czasami dopasować lodówkę do stylu naszej kuchni

Ciche lodówki wolnostojące RANKING

Zestawienie najchętniej kupowanych cichych lodówek wolnostojących. Ranking został opracowany na podstawie serwisu Nokaut.pl i jest aktualizowany na bieżąco.


Jak szukali użytkownicy?

 • ciche lodówki
 • najcichsza lodówka
 • ranking lodówek poziom hałasu

Jaki sprzęt wybrać?

4 opinii o “Cicha lodówkaRankingi i poradniki AGD na Eurobb.net 2019

 • Moja lodówka kupiona dzięki temu artykułowi jest bardzo cicha i wydajna, sprawdza się bardzo dobrze. Dodatkowo nadawała się do zabudowy i pasuje idealnie do mebli w kuchni. Dzięki wielkie!

  Reply
 • Bardzo fajny artykuł, dzięki. Potrzebna mi była dobra cicha lodówka wolnostojąca, bo stara już przegięła. W naprawie była dwa razy a to i tak nic nie dało, jak widać tak musiało być. Nowa jest bardzo elegancka i pasuje do kuchni a przede wszystkim jest bardzo cicha.

  Reply
 • Nie wyobrażam sobie kupić czegoś głośnego do kuchni. Moja lodówka jest dosłownie cichutka, firmy Beko. Bardzo fajnie pracuje, nie słychać nawet tego charakterystycznego przełączenia jak w starszych lodówkach 😉

  Reply
 • Lodówka jest ważnym wyborem w kuchni, dla mnie istotny jest fakt by lodówka była pojemna i cicha. Fajnie, jeżeli uda się kupić pod zabudowę, chociaż nie każdy ma taką możliwość, a to jest coś co nadaje kuchni uroku i klimatu.

  Reply

Zostaw opinię

Oceń publikację i ranking*

Twój adres email nie będzie publikowany ani zachowywany. Wymagane pola zaznaczone znakiem *