Tabletki do zmywarki

tabletki do zmywarkiZmywarki znalazły swoje miejsce w kuchni, aby nadać naczyniom odpowiedni połysk i czystość. Dedykowana dla niewielkich powierzchni zmywarka do zabudowy nie zajmuje dużo miejsca w kuchni. Warto natomiast wiedzieć, że zmywanie naczyń w zmywarce bez tabletek jest tym samym, co umycie naczyń bez żadnego płynu, co wydatnie obniża skuteczność czyszczenia.

Obecnie oferowane tabletki do zmywarki dbają o czystość naczyń oraz samej zmywarki. Usuwają tłuszcz, który zgromadził się w zmywarce, i pozostawiają czyste urządzenie. Po wyjęciu naczyń oraz sztućców ze zmywarki bynajmniej nie trzeba ich wycierać. Dobre tabletki ponadto chronią zmywarkę przed osadzaniem się w niej kamienia i chronią powierzchnię szkła mytego w zmywarce.

W zależności od wyboru można kupić jedynie tabletki z funkcją myjącą, konieczne będzie natomiast zaopatrzenie się w środek nabłyszczający oraz sól. Rekomendowane jest, aby środki chemiczne tego typu produkowane były przez jedną markę. Ze względu na silne oddziaływanie środków chemicznych zawartych w tabletkach warto kupować te produkty, które są zapakowane w folię ochronną rozpuszczalną w wodzie. Jeżeli w dozowniku pozostaną jeszcze kawałki nierozpuszczonej tabletki, należy je przed następnym zmywaniem usunąć i wykorzystać nową.


Tabletki do zmywarki Fairy RANKING

Zestawienie najpopularniejszych i najchętniej kupowanych kostek Fairy do zmywarek. Ranking tabletek do zmywarek został opracowany na podstawie serwisu Nokaut.pl i jest aktualizowany na bieżąco.


Jakie tabletki do zmywarki wybrać?

O zmywarkę należy dbać podczas eksploatacji – tabletek do zmywarki używa się w ilości zaleconej przez producenta. Nie wolno wkładać ich więcej, gdyż można uszkodzić urządzenie, a resztki kwaśnej żywności mogą prowadzić do powstania korozji.

Zmywarka powinna być czyszczona specjalnym płynem, który usunie z niej pozostałości brudu oraz tłuszcz. Pół szklanki octu pomoże dobrze oczyścić zmywarkę, eliminując z niej osad z kamienia, po jego zastosowaniu koniecznie trzeba wywietrzyć zmywarkę, aby pozbyć się zapachu octu.


Tabletki do zmywarki Somat RANKING

Zestawienie najpopularniejszych i najchętniej kupowanych kostek Somat do zmywarek. Ranking tabletek do zmywarek został opracowany na podstawie serwisu Nokaut.pl i jest aktualizowany na bieżąco.


Tabletki do zmywarek są łatwe w zastosowaniu i dozowaniu. Na rynku dostępne są:

 • tabletki jednofunkcyjne, czyli wyłącznie myjące naczynia,
 • tabletki 3 w 1 – myją, zmiękczają i nabłyszczają,
 • tabletki 4 w 1 – czyszczą, nabłyszczają, chronią zmywarkę i zmiękczają wodę,
 • tabletki 5 w 1 – myją, nabłyszczają, zmiękczają wodę, chronią szkło i zmywarkę.

Tabletki do zmywarki można wesprzeć zawieszkami zapachowymi do domu oraz płynami nabłyszczającymi. Ponadto nie są one produktem bardzo drogim – można je kupić w cenie od kilku do nawet ponad 100 złotych (głównie jednak są to duże zestawy po 100-200 sztuk w opakowaniu).


Tabletki do zmywarki Finish RANKING

Zestawienie najpopularniejszych i najchętniej kupowanych kostek Finish do zmywarek. Ranking tabletek do zmywarek został opracowany na podstawie serwisu Nokaut.pl i jest aktualizowany na bieżąco.


Działanie tabletek poszczególnych producentów jest zbliżone, chociaż skład chemiczny mają zróżnicowany. Sprzedawane są w małych lub dużych opakowaniach (po nawet 500 sztuk tego produktu), cena uzależniona jest od producenta oraz wielkości opakowania. Nowoczesne tabletki do zmywarki potrafią przedłużyć żywotność naczyń o nawet kilkadziesiąt procent.

Dobrej jakości tabletki do zmywarki usuwają trudne plamy z jajek, tłuszcz i wszelkie zabrudzenia. Do każdego zmywania należy stosować jedną tabletkę, co wystarczy, aby uzyskać czyste i błyszczące naczynia. Najbardziej znanymi producentami tabletek do zmywarek są m.in. Fairy, Somat, Finish, Ludwik.


Tabletki do zmywarki Ludwik RANKING

Zestawienie najpopularniejszych i najchętniej kupowanych kostek Ludwik do zmywarek. Ranking tabletek do zmywarek został opracowany na podstawie serwisu Nokaut.pl i jest aktualizowany na bieżąco.


Zalety zmywania w zmywarce:

  korzystając ze zmywarki oszczędzamy czas, który normalnie przeznaczylibyśmy na zmywanie ręczne,
  dzięki odpowiednim programom zmywarki dokładnie i skutecznie wysuszymy nasze naczynia,
  różnorodność programów zmywarki, które można dopasować do intensywności zabrudzeń oraz ilości naczyń do czyszczenia,
  wygoda stosowania.

Wady zmywania w zmywarce:

  wymagają zasilania z gniazda,
  zajmują dodatkowe miejsce w kuchni,
  wysoka cena zakupu,
  zmywarki często ulegają usterkom,
  naczynia m.in. wykonane z drewna, pozłacane, posrebrzane czy też malowane ręcznie nie mogą być czyszczone z wykorzystaniem zmywarki.

Jak szukali użytkownicy?

 • tabletki do zmywarki ranking
 • ranking tabletek do zmywarek
 • tabletki do zmywarki najlepsze

Jaki sprzęt wybrać?

Related Post

Dzbanek filtrujący

Dzbanek filtrujący

Jakość wody, którą pijemy, jest bardzo istotną kwestią w kontekście naszego zdrowia. Ogromną część rynku…

1 opinia o “Tabletki do zmywarki

 • Zmywarkę mam już parę lat. Na początku kupowałem tylko markowe tabletki do zmywarek i byłem zadowolony. Naczynia były czyste i ładnie błyszczały. Ale po czasie jak podliczyłem ile miesięcznie kosztują mnie te tabletki, zdecydowałem kupować tańsze. Próbowałem z Biedronki, Lidla i Tesco i wiecie co? Działają bardzo podobnie, może odrobine mniej się błyszczą naczynia, ale do szczęścia nie jest mi to potrzebne, a wole oszczędzać.

  Reply

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *