Odkurzacz do domu ze zwierzętami Ranking październik 2022

odkurzacz do domu z psem i kotem

Zwierzęta trzymane w domu zostawiają dużo sierści na kanapie, dywanach itp., co więcej kocia sierść silnie alergizuje, dlatego w domu, w którym mieszkają ludzie i zwierzaki niezbędny jest dobry odkurzacz – może być workowy lub bezworkowy, może czyścić na mokro lub na sucho. Czyszczenie na mokro jest o wiele bardziej efektywne, usuwa pyłki, kurz, roztocza, bakterie oraz wirusy.

Do domu warto kupić chociażby droższy odkurzacz wodny z funkcją prania i filtrem oczyszczającym wodę, który skutecznie wyczyści podłogi z parkietu, paneli, dywany, tapicerki, itp. Takim odkurzaczem można wyczyścić nawet psie czy kocie spanie, legowisko. Dzięki urządzeniu powietrze oczyszczane jest w zdecydowanej większości z alergenów znajdujących się w kociej lub psiej sierści.


Jaki odkurzacz do domu z psem i kotem?

Za stosunkowo niewielką kwotę można kupić całkiem niedrogi odkurzacz z filtrem wodnym, filtrami HEPA lub mikrofiltrami – kosztują one od kilkuset złotych wzwyż. Warto wybierać również model z wysoką klasą reemisji kurzu, odkurzania dywanu oraz podłóg.

Należy jednak pamiętać, że najlepszym rozwiązaniem w celu usunięcia sierści z twardej podłogi czy też dywanu jest wstępne odkurzanie na sucho – pod wpływem wilgoci bowiem wszelkiego rodzaju tego typu zabrudzenia gromadzą się w wilgotne kłębki, które później jeszcze trudniej usunąć. Po usunięciu największych zabrudzeń możemy wykonać już z powodzeniem odkurzanie na mokro.

Uniwersalność odkurzacza

Odkurzacze mogą być jednofunkcyjne oraz wielofunkcyjne. Im więcej funkcji, tym droższe urządzenie – najlepsze, najbardziej ekonomiczne kosztują dobre kilka tysięcy złotych. Do małej kawalerki, w której mieszka jedna osoba przyda się niewielki odkurzacz za 200-300 złotych.

Najlepszym rozwiązaniem jest mieć odkurzacz dwufunkcyjny – na sucho odkurza się codziennie, na mokro raz w tygodniu. Dzięki temu dom jest zadbany, bez kurzu, bakterii, roztoczy.

Dzięki takiemu odkurzaczowi można wyczyścić również samochód usuwając brud, kurz i roztocza z samochodowej tapicerki. Nowością są profesjonalne odkurzacze na baterie, przydatne gdy nie mamy dostępu do prądu – mogą czyścić dom przez dłuższy czas, a baterie po rozładowaniu można ponownie naładować.

odkurzacz dla alergika Thomas Perfect 1700W Air Allergy
odkurzacz dla alergika Thomas Perfect 1700W Air Allergy

Moc silnika, wielkość pojemnika lub worka

Mając psa lub kota koniecznie trzeba odkurzać często, co najmniej raz dziennie, dlatego odkurzacz do domu ze zwierzakami powinien być wydajny i mieć większą moc – najlepiej taki powyżej 1400 W (w starszych typach) lub 700 W (w nowszych odkurzaczach) i pojemności zbiornika na kurz przynajmniej 2 litry. Poza tym najlepiej, gdy jest to model bezworkowy, co zwiększa wygodę jego eksploatacji. Papierowy worek wyrzuca się razem ze śmieciami w nim zgromadzonymi. Nie stosuje się go po raz drugi, ponieważ może się rozerwać i rozrzucić zgromadzone śmieci.

Rodzaj odkurzacza

Mamy do wyboru kilka podstawowych typów odkurzaczy, w przypadku których coraz większą popularność zyskują poręczne oraz mobilne modele pionowe oraz roboty sprzątające. Na potrzeby wykorzystania takiego sprzętu w domu, jeżeli nie chcemy mieć tradycyjnego odkurzacza, wówczas dobrym rozwiązaniem jest zakup wielofunkcyjnego modelu 2w1 lub nawet 3w1 – przy uchwycie zamontowano chociażby mały ręczny odkurzacz akumulatorowy (przydatny podczas czyszczenia tapicerki lub też sofy), ponadto w przypadku wersji 3w1 mamy też funkcję czyszczenia na mokro.

Zestaw przydatnych akcesoriów i funkcji

Przede wszystkim sprzątając nasz dom docenimy dołączone do zestawu akcesoria i dodatki w postaci szczotek i ssawek. Znaczącym usprawnieniem podczas odkurzania będzie elektro- lub też turboszczotka.

Nowoczesne odkurzacze często posiadają również panel sterowania z wygodnym wyświetlaczem LCD, dzięki któremu możemy kontrolować poszczególne tryby pracy naszego sprzętu.

W pełni zautomatyzowane czyszczenie zapewnią nam roboty sprzątające.


Odkurzacze do domu z psem i kotem ◊ Ranking październik 2022 ◊

Zestawienie najchętniej kupowanych odkurzaczy do domu z psem i kotem. Ranking został opracowany na podstawie serwisu Nokaut.pl i jest aktualizowany na bieżąco.


Podsumowanie

Dobry odkurzacz do usuwania sierści psa lub kota powinien być przede wszystkim odpowiednio mocny, dysponować szeregiem przydatnych akcesoriów zwiększających jego skuteczność, a także zapewnić wygodną obsługę i sterowanie funkcjami.

Ze względu na swoją mobilność coraz częściej wybierane są odkurzacze pionowe 2w1 lub 3w1, choć należy pamiętać, że z reguły posiadają one mniejszą moc niż tradycyjne modele wyposażone w wąż ssący i rurę teleskopową.

Jak szukali użytkownicy?

 • ranking odkurzaczy przy psie
 • najlepsze odkurzacze do domu ze zwierzętami
 • odkurzacz automatyczny do psiej siersci ranking
 • odkurzacz który dobrze zbiera sierść
 • odkurzacze dla zwierząt porównanie
 • odkurzacze psia sierść
 • zwierzęta w domu odkurzacz

Jaki sprzęt wybrać?

7 opinii o “Odkurzacz do domu ze zwierzętamiRankingi i poradniki AGD na Eurobb.net 2022

 • Jeżeli ma się w domu zwierzaki, a jest się alergikiem to jest to sprawa niezbędna. Dobry odkurzacz dla alergika nie zawsze jest tani, ale na tym nie warto , a nawet nie powinno się oszczędzać. Trzeba przyglądnąć się różnym produktom, w zestawieniu są bardzo dobre produkty, także można bardzo łatwo coś wybrać.

  Reply
  • zgadzam się w 100%. ja teraz kupiłam roombę e5, stwierdziłam trudno, nie oszczędzam tylko kupuję coś porządnego, i różnica jest ogromna względem mojego starego odkurzacza!

   Reply
 • Dla alergika to „must have”. Taki odkurzacz na chociażby sierść psa z długimi włosami, czy innego zwierzaka jest super. Sam wiem bo mam zwierzęta i jeżeli jest okres linienia to bez takiego odkurzacza byłoby nie do przeżycia. Ciekawy materiał.

  Reply
 • Mam w domu kota długowłosego i nie wyobrażam sobie, żeby nie mieć u siebie czegoś takiego jak odkurzacz do zbierania sierści. Bardzo ułatwia sprawę i pozwala, żeby sierść zwierzaka nie byłą wszędzie, a tym bardziej, jeżeli jest się alergikiem.

  Reply
 • Miałam problem, ponieważ odkurzanie w domu ze zwierzętami bywa dosyć uciążliwe. Ciężko zbierać to sierść cały czas, a mój pies gubi ją na każdym kroku jak się go tylko dzień nie wyczeszę. Kupiłam odkurzacz specjalny do tego i problem minął, super sprawa. Polecam każdemu, kto wie jakie jest to problematyczne.

  Reply
 • Ja mam w domu 3 koty, z czego jeden to per, więc tej sierści jest od groma. do czasu jak używałam zwykłego odkurzacza dostawałam nerwicy przy czyszczeniu szczotki. aktualnie mam roombę e5 z gumowymi szczotkami, która rewelacyjnie zbiera sierść. jak dla mnie to na chwilę obecną najlepszy odkurzacz do sierści

  Reply
  • właśnie niedawno kupiłam ten model i fakt, jeżeli chodzi o zbieranie sierści to mój zwykły odkurzacz tak dobrze nie zbierał jak roomba

   Reply

Zostaw opinię

Twój adres email nie będzie publikowany ani zachowywany. Wymagane pola zaznaczone znakiem *

Oceń publikację i/lub ranking ᐅ 1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Brak ocen)
Loading...