Kupujemy oświetlenie wprost z ekspozycji – co warto wiedzieć? Ranking marzec 2021

Wyprzedaże to coś, co bardzo lubimy. Pośród nich znajdujemy często wymarzone produkty, ale w znacznie niższych cenach, a to sprawia, że wreszcie możemy sobie na nie pozwolić. Często jest to elektronika, choć jej wybór musi być uważny. Nikt nie chce dokonać zakupu niesprawnego, niepełnowartościowego sprzętu. A gdy trafia się oświetlenie z ekspozycji? Tańsze o kilkadziesiąt procent? Czy warto w nie zainwestować, a jeśli tak, to co trzeba wiedzieć?

oświetlenie

Moda, która trwa!

Na rynku oświetleniowym trendy nie zmieniają się aż tak często i radykalnie, jak w przypadku odzieży, obuwia czy dodatków. Co roku możemy znaleźć informacje odnośnie lamp, ich kształtów i kolorów, które będą modne w danym sezonie. Różnice nie są jednak znaczące w stosunku do poprzednich lat. Faktycznie, można znaleźć nowości, ale chociażby lampa podłogowa, która od jakiegoś czasu zdobi nasze wnętrza, jeszcze przez długi czas będzie wpisywać się w trendy wnętrzarskie.

Rokrocznie mamy zatem nowe możliwości, ale i z powodzeniem możemy szukać pośród oświetlenia, które doskonale znamy. Co więcej, w sklepach pojawiają się wyprzedaże, spore rabaty, promocje – na przykład w sklepie Lampy.it, ale i uwagę zwracają na siebie lampy pochodzące z ekspozycji. W cenach niższych o połowę, a nawet więcej, można zakupić wciąż cudowne oświetlenie, o tych samych walorach. To zaś daje szansę na stworzenie wymarzonej aranżacji niedużym kosztem.

Przeważnie w outlecie pojawiają się lampy, które swoje miejsce znajdowały na ekspozycji albo zostały zwrócone przez klientów. Czy to wada? Niekoniecznie, bo spora część z nich wygląda niczym nowy egzemplarz, ewentualnie posiada minimalne ślady użytkowania, których nie sposób dostrzec bez przyglądania się z bliska. Oświetlenia nie oglądamy przecież z odległości kilku centymetrów, więc nawet delikatnych rys, nie jesteśmy w stanie zauważyć (nie każdy produkt musi je posiadać). Poza tym są to wciąż pełnowartościowe produkty, które mogą posłużyć długie lata użytkowania. Modne, pasujące do wnętrz, za cenę, która zdecydowanie nas przekonuje.

Na co zwracać uwagę wybierając lampy z ekspozycji

Stając przed wyborem oświetlenia, które było używane jako ekspozycja lub trafiło do sprzedaży ze zwrotów, trzeba mieć na uwadze kilka ważnych czynników. Przede wszystkim należy dokładnie czytać opisy wybranych lamp. Znajdziemy pośród nich istotne informacje, dzięki którym będziemy mieć pewność, w jakim stanie jest dany produkt. Dowiemy się o tym, przez jaki okres obowiązuje gwarancja na dany model i czy tę ekspozycyjną lampę również można zwrócić.

Pozostałe informacje to standardowy pakiet tych, które oferuje każdy sklep. Zyskamy zatem wiedzę, jakie będą potrzebne żarówki, czy są załączone do kompletu, jak i odnośnie klasy energetycznej produktu. Oświetlenie z ekspozycji kupujemy uwzględniając dwa rodzaje informacji: podstawowe – dla każdego typu lampy, dodatkowe – związane z faktem nabywania produktu, który w jakiś sposób był już używany.

Aranżacja, jakiej nie sposób spotkać nigdzie indziej

Jeśli zdecydowanie niższa cena to zbyt mało, by przekonać się do zakupu oświetlenia z ekspozycji, wystarczy pomyśleć o domowej aranżacji. Ile to razy zdarza nam się spędzać mnóstwo czasu na objeżdżaniu kolejnych sklepów z lampami. Okazuje się, że wybrane modele są już niedostępne bądź trzeba je zamawiać, a innym razem, nie zadowala nas oferta, która nie wyróżnia się niczym szczególnym. Chcemy jednak stworzyć w domu charakterystyczną, indywidualną aranżację. I zależy nam również na tym, by móc pozwolić sobie na niespotykane efekty.

Na powyższą bolączkę rozwiązaniem jest zakup oświetlenia wyprzedawanego z ekspozycji. Pojedyncze sztuki, najczęściej pełnowartościowe, bez oznak użytkowania lub z minimalnymi. Lampy, które dają szansę na stworzenie cudownego wystroju każdego z domowych pomieszczeń. Nie kosztują wiele i nie brakuje im stylu, który jeszcze przez długi czas będzie modny.

Można pokusić się o wybór lamp, które są skrajnie różne, ale zestawione ze sobą, tworzą niesamowity efekt. To świetny sposób na urozmaicenie dotychczasowego wystroju i sprawienie, że będzie on przyciągał uwagę każdego domownika i gościa.

Przyszedł czas, by przestać przejmować się budżetem przeznaczonym na zakup oświetlenia. Wybór lamp z ekspozycji to jedna z lepszych okazji, dających szansę na połączenie atrakcyjnej ceny z efektownym wystrojem, o jakim marzyliśmy od dłuższego czasu.

Jaki sprzęt wybrać?

Zostaw opinię

Twój adres email nie będzie publikowany ani zachowywany. Wymagane pola zaznaczone znakiem *

Oceń publikację i/lub ranking ᐅ 1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Brak ocen)
Loading...