Zmywarka do 4000 zł

zmywarki wolnostojące do 3000 złCo oferuje nam rynek zmywarek w przedziale cenowym między 3000 a 4000 zł? Za taką kwotę możemy już otrzymać naprawdę wysokiej klasy urządzenie, bogato wyposażone, z wieloma funkcjami oraz opcjami różnicującymi proces zmywania pod kątem chociażby ilości kompletów naczyń, ich rodzaju oraz materiału, z którego zostały wykonane.

Podczas eksploatacji zmywarki należy pamiętać, aby co 10-15 cykli zmywania naczyń oczyszczać filtr w zmywarce, co zapewni odpowiednią jakość zmywania. Ważne jest, aby były one regularnie czyszczone, myte, serwisowane w ramach gwarancji, co znacząco przedłuży ich skuteczność oraz żywotność.

Średnio zmywarki zużywają na jeden pełny cykl zmywania około 9-10 litrów (przy dużych zmywarkach).

Najbardziej znani i cenienie producenci w tym zakresie cenowym to m.in. Bosch, Electrolux, Siemens, AEG, Candy, Miele, Samsung czy też Smeg.


Jakie zmywarki do 3000 zł?

W kwocie do 3000 zł można już spokojnie nabyć urządzenie umożliwiające mycie 14-15 kompletów naczyń, przy czym otrzymujemy także w standardzie przynajmniej 5 programów myjących.

Zmywarki do zabudowy do 3000 zł RANKING

Zestawienie najpopularniejszych i najchętniej kupowanych zmywarek do zabudowy do kwoty 3000 zł. Ranking został opracowany na podstawie serwisu Nokaut.pl i jest aktualizowany na bieżąco.


Zmywarki wolnostojące do 3000 zł RANKING

Zestawienie najpopularniejszych i najchętniej kupowanych zmywarek wolnostojących do kwoty 3000 zł. Ranking został opracowany na podstawie serwisu Nokaut.pl i jest aktualizowany na bieżąco.


Jakie zmywarki do 4000 zł?

Zmywarka może być oferowana w wersji nablatowej, wolnostojącej lub do zabudowy. Dobrze jest, gdy taki sprzęt rocznie zużywa niespełna 300 kWh rocznie.

zmywarka do zabudowy marki Miele
zmywarka do zabudowy marki Miele
Szczególnie przydatna w zmywarce jest specjalna szuflada na sztućce, podobnie jak blokada w drzwiczkach zmywarek.

Na potrzeby codziennej eksploatacji zmywarki należy oczywiście kupić tabletki, odkamieniacz oraz sól do zmywarek.

W przedziale cenowym od 3000 do 4000 zł otrzymamy już z reguły zmywarkę, która posiada klasę energetyczną co najmniej A++, a nawet A+++ – szczególnie polecanej osobom bardzo dbającym o kwestię energooszczędności. W przypadku zmywarek A+++ zużywają one poniżej 0,9 kWh. Ekonomia zużycia wody również jest istotna – najlepsze egzemplarze potrzebują jedynie 6-7 litrów do umycia naczyń (funkcja automatycznego dostosowywania ilości wody do ilości naczyń pozwala na dodatkowe oszczędności).

Nie tylko oszczędność jest istotna podczas eksploatacji, równie ważną kwestią (o ile nie ważniejszą) jest poziom hałasu emitowanego podczas mycia naczyń. W pułapie oscylującym wokół 4000, a nawet 3000 zł, powinniśmy bez problemu znaleźć model o głośności poniżej 45 dB, co już zasługuje na miano cichej zmywarki.

Zmywarka w tej kwocie powinna być już pojemnym urządzeniem – taka umożliwiająca włożenie przynajmniej 10 pełnych kompletów naczyń dedykowana jest bardziej dużej rodzinie.


Zmywarki do zabudowy do 4000 zł RANKING

Zestawienie najpopularniejszych i najchętniej kupowanych zmywarek do zabudowy do kwoty 4000 zł. Ranking został opracowany na podstawie serwisu Nokaut.pl i jest aktualizowany na bieżąco.


Zmywarki wolnostojące do 4000 zł RANKING

Zestawienie najpopularniejszych i najchętniej kupowanych zmywarek wolnostojących do kwoty 4000 zł. Ranking został opracowany na podstawie serwisu Nokaut.pl i jest aktualizowany na bieżąco.

Jak szukali użytkownicy?

 • dobra zmywarka do 3000
 • zmywarka za 2000 a za 4000

Jaki sprzęt wybrać?

Related Post

3 opinii o “Zmywarka do 4000 zł

 • Jeżeli zmywarka za tyle pieniędzy, to tylko taka energooszczędna. Najwyższej klasy A+++ i taka co oszczędza wodę. Bo przecież zmywarka zazwyczaj chodzi codziennie, to wyobraźmy sobie ile wody zużywa. Oczywiście i tak jest to mniej niż w trakcie zwykłego zmywania. No i nie zapomnijmy o oszczędności naszego czasu i energii, dzięki zmywarce.

  Reply
 • Za taką kwotę już można sobie pozwolić na całkiem dobry sprzęt. Duża zmywarka dla rodziny jest bardzo przydatna, bo po obiedzie nie ma problemu ze zmywaniem i staniem przy tym przez długo. Generalnie posiadam zmywarkę od jakiegoś czasu i nie wyobrażam sobie, żeby wrócić do ręcznego zmywania.

  Reply
 • Bardzo fajny artykuł, w pigułce wszystko zebrane i wytłumaczone jak być powinno dla laika, takiego jak ja to super sprawa. Za tyle pieniędzy zmywarka do zabudowy kuchennej będzie na pewno pojemna. Generalnie taka kwota to już pozwala na sprzęt najwyższej klasy. Pozdrawiam.

  Reply

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *