Pralka do 1000 złotych Ranking październik 2022

pralka automatyczna do 1000 zł, ładowana od przoduW kwocie do 1000 zł znaleźć możemy zarówno pralki ładowane od góry, węższe (do 45 centymetrów maksymalnie), dedykowane raczej do ustawienia w małych mieszkaniach – niewielkich łazienkach i wąskich kuchniach kawalerek lub dwupokojowych mieszkań, nawet w bardzo ciasnej wnęce, jak również klasyczne pralki ładowane od przodu, o standardowych gabarytach.

Pralki do 1000 zł najczęściej mieszczą do 5 kilogramów prania. Mogą mieć od kilku do nawet osiemnastu programów prania (bywają urządzenia mające dwadzieścia takich programów). Jeśli posiadają klasę energetyczną A++ (najczęściej są to modele A+) oraz klasę skuteczności wirowania A, wówczas warto poważniej rozważyć taką opcję (do 1000 zł ciężko będzie nam znaleźć model A+++).


Ważne funkcje pralki do 1000 zł

Pralka powinna posiadać takie funkcje, jak:

 • Eco-Ball, która nie pozwala wypłukiwać detergentu podczas pracy pralki,
 • Eco Green ograniczająca zużycie energii elektrycznej.

Ładowność bębna ma kluczowe znaczenie, w przypadku niewielkiej ładowności konieczne będzie wykonanie przynajmniej kilku cyklów prania (jeżeli będzie taka konieczność). Przyda się także dobra efektywność odwirowywania.

Funkcja opóźniania startu pozwala planować czas prania. Wyważona pokrywa eliminuje ryzyko przytrzaśnięcia ręki podczas wkładania oraz wyjmowania prania.


Pralka ładowana od góry

Zalety pralek ładowanych od góry:

  ze względu na małą szerokość świetnie nadają się do zagospodarowania wąskich wnęk w łazience lub nawet kuchni,
  łatwiejszy dostęp do dozownika na środki piorące,
  znaczne mniejsze ryzyka zalania ze względu na brak drzwiczek bocznych i tym samym uszczelki,
  programator znajduje się na górze, przez co jest do niego bezpieczniejszy i łatwiejszy dostęp,
  podczas ładowania prania nie musimy się schylać ze względu na pokrywę otwierającą umieszczoną od góry.

Wady pralek ładowanych od góry:

  nie zrobimy z pokrywy górnej dodatkowej półki, gdyż jest to miejsce dostępu do ładowania i wyjmowania prania,
  możliwość ich zabudowania jest mocno ograniczona,
  są dość głębokie, dlatego trudno jest czasami znaleźć odpowiednią wnękę,
  są nieco głośniejsze od pralek ładowanych od frontu.

Pralki do 1000 zł ładowane od góry RANKING

Zestawienie najpopularniejszych i najchętniej kupowanych pralek ładowanych od góry do kwoty 1000 zł. Ranking został opracowany na podstawie serwisu Nokaut.pl i jest aktualizowany na bieżąco.


Zaletą jest też panel sterowania z dużym wyświetlaczem LCD. Dobra pralka powinna być energooszczędna, cicha i skuteczna – podczas prania hałas ten może dochodzić zazwyczaj do 60 dB, podczas wirowania hałas jest większy i wynosi około 90 dB.

Do prania używać można proszku do prania, płynu lub kul do prania.


Jaka pralka – automatyczna czy wirnikowa?

W cenie do 1000 złotych można kupić zarówno tanią pralkę automatyczną, jak i mniej nowoczesną pralkę wirnikową. Do niewielkiego nawet gospodarstwa domowego rekomenduje się zakup dobrej jakości pralki automatycznej ze względu na jej większą skuteczność.

W pralce do 1000 złotych z powodzeniem (w zależności od ustawionego programu) można wyprać wełnę, jedwab, buty, delikatne tkaniny, prać połowę wsadu.

Dla pralek automatycznych ładowanych od przodu standardowa szerokość to 60 cm, podczas prania poziom hałasu jest w dużej mierze uzależniony od prędkości obrotowej – im większa prędkość, tym wyższy poziom głośności. Standardowe przedziały szybkości to od 600 obr/min do nawet 1600 obr/min. Głębokość samej pralki może natomiast oscylować od 35 cm do nawet ponad 60 cm.


Pralka ładowana od przodu

Zalety pralek ładowanych od frontu:

  drzwiczki z przeszkleniem umożliwiają kontrolę prania bez potrzeby ich otwierania,
  w ofertach są dostępne w pełni przystosowane opcje do zabudowy,
  większa różnorodność ofert pod kątem gabarytów,
  można spokojnie na górnym blacie pralki zrobić dodatkową półkę np. na kosmetyki, środki piorące.

Wady pralek ładowanych od frontu:

  problemy z uszczelką podczas eksploatacji, co często skutkuje przeciekaniem,
  przy ładowaniu i wyjmowaniu prania z bębna musimy niestety pochylać się,
  ciężko jest znaleźć model do wąskiej wnęki.

Pralki do 1000 zł ładowane od przodu RANKING

Zestawienie najpopularniejszych i najchętniej kupowanych pralek ładowanych od frontu do kwoty 1000 zł. Ranking został opracowany na podstawie serwisu Nokaut.pl i jest aktualizowany na bieżąco.


Jak szukali użytkownicy?

 • pralka do 1000 zł 2019
 • pralka do 1000 zl 2020
 • pralka do 1000 zł 2020
 • Pralki aut ładowane od przodu do 1000 zł ranking

Jaki sprzęt wybrać?

5 opinii o “Pralka do 1000 złotychRankingi i poradniki AGD na Eurobb.net 2022

 • Ja właśnie mam pralkę za dokładnie 1100 złotych, dzięki temu nie musiałem kupować na raty. Pralka ma parę bajerów, na przykład wskaźnik zużywania energii. Dzięki czemu używam tylko tych „tańszych” programów. I patrząc na rachunek za prąd to faktycznie działa. Więc taką opcję polecam każdemu.

  Reply
 • Za 1000zł to będziemy już bardzo zadowoleni. Tania i dobra pralka automatyczna spełnia wszystkie podstawowe zadania i nie ma z nią problemu, przynajmniej w moim przypadku. Polecam markę Beko – wszystko w jak najlepszym porządku.

  Reply
 • Bardzo fajny artykuł, przydał mi się bardzo. Potrzebna mi była wysoka pralka ładowana od góry i w końcu trafiłam na coś wartego uwagi. Kupiłam sprzęt firmy Beko i jestem bardzo zadowolona. Jest dosyć ładowna i stosunkowo cicha, a cena nie przekroczyła 1000zł, czyli tego co najbardziej mnie ograniczało.

  Reply
 • Taki sprzęt jest świetny, jeżeli ogranicza nas budżet, oraz co najgorsze miejsce. U mnie zastosowanie znalazła pralka ładowana od góry marki bosch. Sprzęt mega jakości, bardzo fajnie działa, dużo programów i łatwa obsługa – co więcej potrzeba.

  Reply
 • Taka tania pralka do łazienki spisuje się równie dobrze, co inne droższe zamienniki. Powiem szczerze, że w kwestii pralki zawsze wybieram tani sprzęt, bo zadowala mnie w zupełności.

  Reply

Zostaw opinię

Twój adres email nie będzie publikowany ani zachowywany. Wymagane pola zaznaczone znakiem *

Oceń publikację i/lub ranking ᐅ 1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Brak ocen)
Loading...