Lodówka side by side Ranking grudzień 2023

Jaka lodówka side by side?

Lodówki rodzaju side by side stają się coraz popularniejsze mimo ich wysokich cen. Za dwudrzwiową lodówkę musimy wydać przynajmniej kilka tysięcy złotych, natomiast wydajniejsze urządzenia mogą kosztować nawet kilkanaście tysięcy złotych – te ostatnie kupują najczęściej bary i restauracje, rzadko indywidualni użytkownicy.

Jest to sprzęt dla osób wymagających, mających większe oczekiwania, potrzebujących dużych sprzętów i dysponujących odpowiednimi warunkami lokalowymi.


Jaka lodówka side by side?

Są to również dobre lodówki dla rodzin i to dużych rodzin lub osób dzielących ze sobą kuchnię. Wysokie zazwyczaj na dwa metry, szerokie na metr i na metr głębokie. Ich pojemność wynosi maksymalnie nawet powyżej 500 litrów.

Lodówki side by side posiadają zamrażarkę po lewej stroni, chłodziarkę ulokowano natomiast po stronie prawej. Urządzenie jest dwudrzwiowe oraz ergonomiczne, komfortowe. Wygodnym rozwiązaniem jest funkcja no frost, dzięki której szron nie pojawia się w jej wnętrzu, nie potrzebują one przez to rozmrażania.

Nowoczesna wentylacja eliminuje niepożądane zapachy, podnosząc komfort korzystania ze sprzętu. Szybkie zamrażanie powoduje, że jedzenie zachowuje walory smakowe, a po rozmrożeniu pozwala zachować ich wartości odżywcze. Bakterie w tego typu lodówkach nie namnażają się tak szybko, jak w urządzeniach tradycyjnych. Wyświetlacz znajdujący się w panelu pokazuje temperaturę w obu częściach lodówki.

Zestawienie wydajnych lodówek => Jaką lodówkę kupić do 4000 zł?

Niektóre modele lodówek side by side posiadają filtr wody, barek na zewnątrz, pojemnik na lód. Wszystkie lodówki side by side posiadają wiele półek na przechowywane jedzenie, które wykonane są najczęściej ze szkła hartowanego. Niektóre lodówki posiadają nawet cztery pary drzwi – jest to opcja tzw. French door, czyli drzwi francuskie. Rzadka i droga, a nie do końca bardzo komfortowa dla użytkowników, za to zajmująca wiele miejsca w domu.

Kostkarka do lodu i dystrybutor wody

lodówka side by side z kostkarką do lodu
lodówka side by side z kostkarką do lodu
Kostkarki do lodu oraz dystrybutory napojów zainstalowane na drzwiczkach są typowe dla urządzeń tego rodzaju – pozwalają przyrządzić drinki oraz chłodzić napoje bezalkoholowe. Lodówki mają nowoczesny design, są pojemne, pozwalają na gromadzenie dużych ilości jedzenia.

Lodówka tego typu nie daje się wkomponować w przestrzeń zajmowaną przez standardowe szafki kuchenne, wystaje poza nie z uwagi na jej dużą głębokość. Lodówki produkowane są najczęściej w kolorach białym i srebrnym, dzięki czemu można je z łatwością dopasować do kuchennego wnętrza. Zdarzają się modele awangardowe, w kolorach czarnym lub purpurowym, jednak należą one do zdecydowanie rzadszych rozwiązań.

Na polskim rynku najczęściej spotykane są lodówki side by side dysponujące klasą energetyczną A+, natomiast dla osób zwracających szczególną uwagę na zużycie energii urządzeń AGD zarezerwowane są warianty A++ oraz A+++. Możemy również zdecydować się na wariant urządzenia do zabudowy lub wolnostojącego.

Najbardziej znani producenci lodówek side by side:
Beko, Bosch, Electrolux, Samsung, AEG, Franke, Haier, Hotpoint-Ariston, LG, Liebherr, Miele, Panasonic, Sharp, Siemens, Smeg, Teka.


Lodówki side by side – za i przeciw

Zalety rozwiązania side by side:

  + przestronność lodówki
  + zdecydowanie większa pojemność w porównaniu ze standardowymi lodówkami
  + wygoda i komfort codziennej eksploatacji ze względu na dwie pary drzwi
  + w drzwiach mamy bardzo dużo miejsca na napoje, słoiki, przyprawy itp.
  + eleganckie wykończenie świetnie komponuje się z nowoczesną kuchnią
  + często lodówki side by side wyposażone są w dyspenser wody czy też kostkarkę do lodu

Wady rozwiązania side by side:

  – dużo wyższa cena w porównaniu z lodówkami standardowymi z jedną parą drzwi
  – większe zużycie energii – standardowo o około 70-80%
  – w kuchni musimy dysponować dużo większą przestrzenią ze względu na większe i niestandardowe gabaryty urządzenia

Lodówki side by side ◊ Ranking grudzień 2023 ◊

Zestawienie najchętniej kupowanych cichych lodówek side by side. Ranking został opracowany na podstawie serwisu Nokaut.pl i jest aktualizowany na bieżąco.


Jaka najlepsza? Szukamy dobrej lodówki side by side wg zasobności portfela


Tania lodówka side by side do 3000 złotych ◊ Ranking grudzień 2023 ◊

1.Budżet jakim tutaj operujemy, pozwoli wybrać już całkiem przyzwoite lodówki. W tym przedziale cenowym znajdziemy już lodówki o pojemności nawet powyżej 500 litrów. Podstawowymi funkcjonalnościami, jakie tu znajdziemy, są półki na butelki, pojemne szuflady zamrażarki czy też świetne pojemniki na warzywa. Nie można oczywiście zapomnieć o dodatkowych atutach takich jak technologia no frost plus, która zapewnia bardzo dobre warunki chłodzenia, oraz oświetleniu led czy alarmowaniu nas, gdy drzwi pozostaną otwarte. To jedynie kilka przykładów na temat tych lodówek, a zagłębiając się dalej znajdziemy ich zdecydowanie więcej.

Zestawienie TOP5 najchętniej wybieranych lodówek side by side do 3000 zł.


Lodówka side by side od 3000 do 4000 złotych ◊ Ranking grudzień 2023 ◊

2.Gdy postanowimy zainwestować trochę więcej, ponieważ cenimy większe funkcjonalności niż powyżej, to od razu warto przejść do tych lodówek. W tym segmencie cenowym lodówki posiadają również takie atuty, jak kompresor inwerterowy, który jest bardzo cichy i trwały oraz szybciej przyzwyczai się do zmiany temperatury. Kolejnym udogodnieniem jest system multiflow 360 stopni, który powietrze w chłodziarce rozprowadza równomiernie, więc nasze produkty zachowają odpowiednią świeżość. I teraz coś co na pewno ucieszy miłośników zimnych napoi, czyli technologia TwistIce – czyli manualna kostkarka lodowa, dzięki której zawsze lodu będzie pod dostatkiem.

Zestawienie TOP5 najchętniej wybieranych lodówek side by side od 3000 do 4000 zł.


Dobra lodówka side by side od 4000 do 5000 złotych ◊ Ranking grudzień 2023 ◊

3.W sytuacji takiego budżetu wybór staje się jeszcze większy i bardziej spersonalizowany do naszych potrzeb. Warta rozważenia jest tutaj chłodziarko-zamrażarka wolnostojąca, o pojemności powyżej 450 litrów. Powierzchnia drzwiczek to szkło hartowane wysokiej jakości, co z pewnością ucieszy zwolenników regularnego mrożenia dużej ilości produktów. Tutaj też pojawia się technologia Total No Frost, która sprawia, że odmrażanie jest całkowicie usunięte, a szron nie będzie się odkładać. Dobrym Genialnym rozwiązaniem jest tutaj funkcja Smart, która pozwala za pomocą jednego kliknięcia ustawić wybraną temperaturę. Oczywiście funkcja smart posiada też takie zalety jak zmienna strefa, czyli dodatkowa przestrzeń w części lodówki, która pozostaje do dyspozycji użytkownika. Lodówka może posiadać też tzw. Metal Cooling, czyli metalowe wykończenie tylnej ścianki lodówki.

Zestawienie TOP5 najchętniej wybieranych lodówek side by side od 4000 do 5000 zł.


Najlepsze lodówki side by side od 5000 do 6000 złotych ◊ Ranking grudzień 2023 ◊

4.W takich cenach są już prawdziwe lodówki premium, dla użytkowników szczególnie wymagających i ceniących sobie komfort użytkowania lodówki. Interesującym rozwiązaniem w takich produktach na pewno jest funkcja All Around Colling – to system, który regularnie sprawdza temperatury, aby produkty zachowały odpowiednią świeżość. Kolejnym standardowym rozwiązaniem jest zastosowanie technologii No Frost, która całkowicie eliminuje szron podczas mrożenia.

Wszystkie lodówki, w coraz wyższych cenach oczywiście oferują funkcjonalności z lodówek tańszych, warto o tym pamiętać. Dzięki tak zróżnicowanym cenom każdy jest w stanie znaleźć coś dla siebie.

Zestawienie TOP5 najchętniej wybieranych lodówek side by side od 5000 do 6000 zł.


Jak szukali użytkownicy?

 • lodówka z pojemnikiem na wodę

Jaki sprzęt wybrać?

4 opinii o “Lodówka side by sideRankingi i poradniki AGD na Eurobb.net 2023

 • A mi się to bardzo podoba i jest wygodne. Można podzielić fajnie lodówkę i jest to mega ergonomiczne. Lodówka side by side nadaje się świetnie do zabudowy i wtedy prezentuje się to bardzo korzystnie dla naszej kuchni 🙂

  Reply
 • Po przeprowadzce musieliśmy zmienić lodówkę i wybraliśmy coś większego. Lodówka lg side by side to był strzał w dziesiątkę. Jest przestronna i bardzo wygodna. Dużo funkcji i bardzo prosta w obsłudze.

  Reply
 • Jak na dużą kuchnię przystało, potrzebna mi była duża lodówka side by side do zabudowy. Jest to świetne rozwiązanie, jeżeli mamy dużo miejsca i w zabudowie wygląda świetnie. Można podzielić sobie lodówkę stronami jeżeli się z kimś mieszka i jest to bardzo wygodne.

  Reply
 • Wybór takiej lodówki to bardzo dobry wybór. Lodówka side by side jest bardzo przestronna, polecam sprzęt firmy lg, mają bardzo duży wybór, różne klasy i modele. Niektóre do zabudowy, niektóre wolnostojące, każdy coś wybierze dla siebie 😉

  Reply

Zostaw opinię

Twój adres email nie będzie publikowany ani zachowywany. Wymagane pola zaznaczone znakiem *

Oceń publikację i/lub ranking ᐅ 1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Brak ocen)
Loading...