Piekarnik parowy – co powinieneś o nim wiedzieć? Ranking październik 2022

Piekarnik parowy to wielofunkcyjny sprzęt AGD, z pomocą którego można przygotować wiele różnorodnych potraw w zdrowy sposób. Funkcja Full Steam pozwala wzbogacić codzienny jadłospis o pełnowartościowe dania pieczone, gotowane i grillowane.

pieczenie w piekarniku

Parowy piekarnik to sprzęt przydatny w kuchni każdego, kto uwielbia gotowanie i kulinarne eksperymenty. Przygotowywanie codziennych posiłków z jego pomocą jest o wiele prostsze, dzięki gotowym programom parowym opracowanym przez profesjonalnych kucharzy, które precyzyjnie określają parametry pieczenia dla konkretnej potrawy. O innych przydatnych sprzętach i rozwiązaniach w kuchni przeczytasz na stronie: https://znamysieodkuchni.pl/.


Jak działa piekarnik parowy?

Jest to urządzenie do zabudowy, które umożliwia przygotowywanie potraw na parze. Gotowanie z wykorzystaniem pary wodnej pozwala przyrządzić posiłek zachowując nie tylko pełen smak, ale i cenne mikroelementy i witaminy, które w większości traci się przy klasycznej metodzie gotowania np. smażąc potrawy na patelni, w głębokim tłuszczu. Wewnątrz piekarnika umieszczony jest specjalny pojemnik z wodą, która podgrzewa się przy wykorzystaniu energii elektrycznej. Wrząca woda zamienia się wówczas w gęstą parę wodną, która równomiernie krąży po całym wnętrzu komory piekarnika. Efektem tego procesu są pełne wartości odżywczych, smaczne i lekkie potrawy takie jak aromatyczne mięsa, soczyste ryby, słodkie wypieki czy chrupiące pieczywo.


Parowy piekarnik z systemem Full Steam

Zastosowany w piekarnikach parowych system Full Steam powoduje, że przygotowywane w nich mięso jest wyjątkowo kruche i soczyste, wypieki puszyste, a pieczywo przyjemnie chrupkie. Na parze można gotować mięso, warzywa i ryby, co daje nieograniczone możliwości każdemu miłośnikowi kulinarnych eksperymentów. Specjalnie zaprojektowany generator pary wodnej powoduje jej równomierne rozprowadzanie się, dzięki czemu każdy fragment mięsa czy pieczywa jest zawsze idealnie wypieczony.


Piekarnik parowy z funkcją pieczenia

Piekarnik parowy z funkcją pieczenia to połączenie typowego elektrycznego piekarnika z urządzeniem do przygotowywania jedzenia na parze. Rozwiązanie to jeszcze bardziej zwiększa wachlarz potraw, które można przygotować w ten sposób. Dodatkowym ułatwieniem są gotowe programy parowe umożliwiające dopasowanie idealnych parametrów gotowania czy pieczenia do konkretnego rodzaju dania. Każdy z dostępnych programów został opracowany przez profesjonalnych kucharzy z myślą o tym, by gotowanie było jeszcze przyjemniejsze i bardziej komfortowe. Piekarnik parowy umożliwia zatem nie tylko gotowanie na parze, ale również pieczenie z jej wykorzystaniem, grillowanie, wypiekanie pieczywa, przyrządzanie mięsa w niskiej temperaturze, a nawet proste odgrzewanie i pasteryzację.

Jaki sprzęt wybrać?

Zostaw opinię

Twój adres email nie będzie publikowany ani zachowywany. Wymagane pola zaznaczone znakiem *

Oceń publikację i/lub ranking ᐅ 1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Brak ocen)
Loading...