Waga łazienkowa Ranking październik 2022

Jaka waga łazienkowa: analogowa czy cyfrowa?

Na rynku oferowane są dwa rodzaje wag łazienkowych – mechaniczne z wyświetlaczem analogowym i elektroniczne z wyświetlaczem cyfrowym. Pierwsze z nich są tańsze, można je mieć już za około 30 złotych, wadą jest natomiast ich mniejsza dokładność w porównaniu z wagą elektroniczną.


Jaką wagę łazienkową kupić?

Najbardziej znanymi producentami wag łazienkowych są chociażby Beurer, Zelmer, Łucznik. Niektóre urządzenia oferowane są z pomiarem tkanki tłuszczowej, który wyświetlany jest na ekranie cyfrowym.

Do użytku domowego wystarczają wagi z limitem do 150 kg masy, natomiast niektóre mogą dysponować aż do 270 kg limitu. Wagi mechaniczne przed skorzystaniem z nich zeruje się specjalnym pokrętłem, aby zwiększyć ich dokładność, chociaż, jednak waga mechaniczna nigdy nie dorówna dokładnością wadze elektronicznej.

Wagi łazienkowe mechaniczne
waga łazienkowa mechaniczna
waga łazienkowa mechaniczna
Zalety Wady

+ łatwe w obsłudze

+ brak konieczności dostępu do źródła zasilania

+ tradycyjny wygląd

+ niska cena

– mniejsza dokładność pomiaru

– brak wielu przydatnych funkcji

– brak wyświetlacza

Wagi łazienkowe mechaniczne RANKING ◊ Ranking październik 2022 ◊

Zestawienie najpopularniejszych i najchętniej kupowanych mechanicznych wag łazienkowych z wyświetlaczem analogowym. Ranking został opracowany na podstawie serwisu Nokaut.pl i jest aktualizowany na bieżąco.


Wykonanie wagi łazienkowej

Istotne jest z jakiego materiału wykonana jest waga, co ma wpływ na jej trwałość – im mocniejsza i masywniejsza waga, tym z reguły są lepsze jakościowo.

Dla entuzjastów przeznaczone są wagi wykonane ze szkła chromowanego, zdobione wzorami, a także białe wagi w czarne gałązki lub przezroczyste malowane w kwiaty. Można je dopasować do wystroju domu lub mieszkania. Wagi wykonane z plastiku nie są zbyt eleganckie, jednak należą do tańszych urządzeń.

Wagi łazienkowe mogą być też wykończone drewnem, wymogiem koniecznym jest, aby każda z nich był pokryta antypoślizgowym materiałem.

Wagi elektroniczne przeważnie napędzane są bateriami tradycyjnymi, niektóre natomiast wykorzystują baterie solarne.

Rozwiązania w wagach elektronicznych

Przydatne cechy oraz funkcjonalności elektronicznej wagi łazienkowej:

 • wyświetlacz, na którym pojawia się informacja o mierzonej wadze,
 • automatyczny włącznik i wyłącznik,
 • analiza tkanki tłuszczowej, poziomu wody w organizmie, masy kostnej, zapotrzebowania na kalorie itp.,
 • wskaźnik rozładowania baterii,
 • programator z pamięcią dla kilku użytkowników,
 • automatyczne włączanie i wyłączanie,
 • osobne ustawienia dla dzieci, dorosłych, osób czynnie uprawiających sport itp.

Niektóre wagi porównują osiągnięte wyniki z normą sportowca lub dziecka. Niekiedy urządzenie można podłączyć do komputera przez port USB lub korzystać z połączenia ze smartfonem, co ułatwia kontrolę mierzonych parametrów.

Wagi łazienkowe elektroniczne
waga łazienkowa elektroniczna
waga łazienkowa elektroniczna
Zalety Wady

+ zdecydowanie dokładniejszy pomiar

+ wiele dodatkowych funkcji oraz programów

+ większy wybór modeli na rynku

+ nowoczesny design

– są z reguły droższe

– wymagają baterii jako źródła zasilania

Wagi łazienkowe elektroniczne RANKING ◊ Ranking październik 2022 ◊

Zestawienie najpopularniejszych i najchętniej kupowanych elektronicznych wag łazienkowych z wyświetlaczem cyfrowym. Ranking został opracowany na podstawie serwisu Nokaut.pl i jest aktualizowany na bieżąco.


Nieco inaczej są skonstruowane wagi do kontrolowania masy niemowląt oraz dzieci – mają one kształt niecki i mają maksymalny limit ciężaru do 20 kg. Ciekawostką są wagi łazienkowe współpracujące z komputerem i przetwarzające wagę nawet 10 osób, zapisujące w pamięci parametry typowe dla danej osoby.

Część wag podaje masę ciała w funtach, którą można z reguły łatwo zamienić na kg.

Platformy wag wykonane mogą być z:

 • plastiku,
 • hartowanego szkła,
 • drewna.

Najlepsze są te wykonane z hartowanego szkła ze względu na ich wysoką trwałość. Wagi łazienkowe drewniane spotyka się raczej rzadko.


Jakie są ceny wag łazienkowych?

To przedział od kilkudziesięciu do przeważnie kilkuset zł (najdroższe wagi podłogowe kosztują nawet kilka tysięcy). Cenę zakupu w dużej mierze determinuje ilość dodatkowych funkcji oraz stopień zaawansowania technologicznego urządzenia. Z górnej półki znaleźć można także mechaniczne wagi utrzymane w stylu retro, z bardzo solidną konstrukcją oraz dużym, czytelnym wyświetlaczem analogowym.


Wagi łazienkowe RANKING ◊ Ranking październik 2022 ◊

Zestawienie najchętniej wybieranych wag łazienkowych, dysponujących często dodatkowymi funkcjami, takimi jak m.in. pomiar ilości tłuszczu, pomiar ilości wody. Ranking został opracowany na podstawie porównywarek cenowych i jest aktualizowany na bieżąco.


Jaka najlepsza? Szukamy wagi wg portfela


analogowa waga łazienkowa Soehnle Jolly, o plastikowej obudowie, w kolorze białym
analogowa waga łazienkowa Soehnle Jolly, o plastikowej obudowie, w kolorze białym
1.Wśród najtańszych modeli wag łazienkowych przeważają jeszcze wersje analogowe, dysponujące tolerancją błędu do 1kg oraz maksymalnym zakresem skali w granicach 130-140kg. Już proste produkty posiadają konstrukcję wykonaną ze stali, natomiast obudowa to tworzywo sztuczne. Tanie mechaniczne wagi łazienkowe oczywiście pozbawione są dodatkowych funkcji, jak chociażby pomiar tłuszczu czy ilości wody w naszym organizmie. A cena? Spokojnie zmieścimy się w kwocie do 40-50 zł.


elektroniczna waga łazienkowa Bomann PW1417CB, z limitem do 150kg oraz błędem wynoszącym 100g
elektroniczna waga łazienkowa Bomann PW1417CB, z limitem do 150kg oraz błędem wynoszącym 100g
2.Czy w kwocie do 50 zł możemy dostać wagę elektroniczną? Wśród budżetowych rozwiązań spokojnie znajdziemy takie z wyświetlaczem LCD, zasilane bateriami. Są to konstrukcje, które wykonane są z tworzywa sztucznego lub szkła hartowanego, z niewieloma dostępnymi funkcjami – najczęściej jest to wskaźnik zużycia baterii, przeciążenia wagi, tarowanie w sposób automatyczny, wyłączanie samoczynne po pewnym czasie. Za wersjami elektronicznymi wśród najtańszych modeli wag przemawia mniejszy błąd pomiarowy, który wynosi 0,1kg, a także większy maksymalny limit obciążenia wagi, wynoszący zwykle przynajmniej 150kg.


waga łazienkowa SALTER 9206 SVBK3R z wyświetlaczem LCD, max. dopuszczalnym obciążeniem do 200kg oraz technologią pomiaru masy ciała Compact Glass Scale
waga łazienkowa SALTER 9206 SVBK3R z wyświetlaczem LCD, max. dopuszczalnym obciążeniem do 200kg oraz technologią pomiaru masy ciała Compact Glass Scale
3.Jeżeli zależy nam na wadze z dodatkowymi funkcjami, jak chociażby wspomniany już pomiar tłuszczu, wówczas musimy wyłożyć nieco więcej gotówki, jednakże nie na tyle, aby szczególnie nadszarpnąć nasz domowy budżet. Już za niewiele ponad 50 zł znajdziemy modele dysponujące takimi niestandardowymi rozwiązaniami, oczywiście posiadają one wyświetlacz LCD, gdzie pokazywane są poszczególne wartości parametrów. Z przydatnych rozwiązań napotkamy już wagi umożliwiające pomiar masy mięśniowej oraz kostnej, zawartość wody w naszym organizmie, czyli istotne elementy składowe masy naszego ciała. Analizując oferty producentów w przedziale cenowym od 50 zł do 100 zł tego typu udogodnienia oraz funkcje są w większości produktów już standardem.


czarna waga elektroniczna ETA Christine 1781 90000 z wieloma funkcjami umożliwiającymi analizę masy ciała, jak ilość wody w organizmie, pomiar tłuszczu, masy kostnej itp.
czarna waga elektroniczna ETA Christine 1781 90000 z wieloma funkcjami umożliwiającymi analizę masy ciała, jak ilość wody w organizmie, pomiar tłuszczu, masy kostnej itp.
4.Kwota powyżej 100 zł to już przeważnie wagi łazienkowe cechujące się zastosowaniem mocniejszej konstrukcji oraz odpowiednimi materiałami (stal nierdzewna, szkło), co zapewnia im większą trwałość. Wśród oferowanym modeli z tej półki cenowej dominują wersje elektroniczne, chociaż zwolennicy wag w stylu retro z pewnością zainteresują się odmianami z dużym wyświetlaczem analogowym. Nie znajdziemy w nich rzecz jasna dodatkowych funkcji zarezerwowanych dla wag elektronicznych, jednakże mechaniczne konstrukcje mają swój urok oraz gwarantują długie i bezproblemowe użytkowanie.


waga specjalistyczna Tanita BC 1000 z zaawansowaną technologią monitoringu stanu zdrowia, dostępna w cenie przekraczającej 700 zł
waga specjalistyczna Tanita BC 1000 z zaawansowaną technologią monitoringu stanu zdrowia, dostępna w cenie przekraczającej 700 zł
5.Dla entuzjastów oraz pasjonatów przeznaczone są wagi łazienkowe, które oprócz wielu przydatnych rozwiązań posiadają synchronizację bezprzewodową chociażby przez bluetooth za pośrednictwem dedykowanej przez danego producenta aplikacji, jak chociażby OMRON Connect. W wagach z wyższej półki cenowej znaleźć możemy również funkcje stacji pogodowej, krokomierz czy też pomiar tętna. Ile wydamy za te udogodnienia? Są to kwoty wynoszące przynajmniej 200 zł, natomiast w przypadku wag dysponujących zaawansowanymi technologiami monitoringu stanu zdrowia zapłacimy minimum kilka razy więcej.


Na sam początek nie musimy wydawać przesadnej ilości gotówki – jeżeli zależy nam na wersji elektronicznej, z kilkoma najważniejszymi funkcjami (pomiar tłuszczu, wody itp.) oraz solidną obudową wykonaną z dobrych jakościowo materiałów, wówczas spokojnie znajdziemy coś w cenie do 100 zł.

Jak szukali użytkownicy?

 • ranking wagi łazienkowe elektroniczne
 • waga ranking
 • waga łazienkowa analogowa czy cyfrowa

Jaki sprzęt wybrać?

6 opinii o “Waga łazienkowaRankingi i poradniki AGD na Eurobb.net 2022

 • Mam w domu wagę elektroniczną, firmy Beurer. Wydaję mi się, że jest dokładna, więc jestem zadowolona. Kupiłam ją gdy byłam w ciąży by kontrolować swoją masę ciała. Więc była dość często używana. Teraz częściej używa jej mój chłopak, który regularnie chodzi na siłownie.

  Reply
 • Waga łazienkowa, to tylko taka specyficzna nazwa, myślę, że każdy ma w domu coś takiego, a jeżeli nie ma to mieć powinien. Często jej używam, żeby patrzeć jak idą postępy w treningach, albo jeżeli chce się zważyć coś większego, też się nada. Pozdrawiam.

  Reply
 • Waga w łazience to podstawa. Co prawda nie ważę się tak często, ale lepiej ją mieć niż potem się zastanawiać co chwilę by ją kupić. Wydaje mi się, że warto kupić by mieć kontrolę nad swoją wagą, jeżeli ktoś ćwiczy i trzyma dietę to tym bardziej 😉

  Reply
 • Elektroniczna waga łazienkowa z pomiarem tłuszczu to chyba najlepsze co można kupić. Bardzo fajne funkcje oraz jest to mega intuicyjne urządzenie. Każdy połapie się na bank jak z niego korzystać, więc bardzo polecam.

  Reply
 • Ja nie jestem zwolennikiem elektrycznych urządzeń, a tym bardziej do mierzenia masy, dlatego mam w domu coś klasycznego. Mechaniczna waga łazienkowa sprawdza się bardzo dobrze, jest niezawodna i zawsze pokazuje wiarygodne pomiary.

  Reply
 • ja już olałem te zwykle, mam wagę z truelife ta co mierzy jeszcze dodatkowo tłuszcz, mięśnie itd. Działą to dobrze, ale trzeba pamiętać że nie należy mierzyć po posiłku itd.

  Reply

Zostaw opinię

Twój adres email nie będzie publikowany ani zachowywany. Wymagane pola zaznaczone znakiem *

Oceń publikację i/lub ranking ᐅ 1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Brak ocen)
Loading...