Jaka myjka do okien najlepsza? Którą kupić? Ranking październik 2022

Produktów do mycia okien na rynku nie brakuje. Jednak nie wszystkie pozycje zasługują na taką samą uwagę. Który sprzęt wybrać, żeby być zadowolonym z efektów? Na jaki sprzęt do mycia szyb się zdecydować? Jakie są zalety poszczególnych typów? Postaramy się w tym poradniku pomóc przy wyborze. Dziś postaramy się przybliżyć kwestię zakupu myjki do okien.

Karcher do mycia okien. Jaką myjkę do szyb najlepiej kupić i czym się kierować?
Karcher do mycia okien. Jaką myjkę do szyb najlepiej kupić i czym się kierować?

Swoim wyglądem przypomina ręczny, mały odkurzacz. Do mycia nie potrzeba ścierki, wiadra z wodą czy gąbki, a dodatkowo nasze dłonie nie są narażone na kontakt z detergentami, cały płyn znajduje się w środku. Dzięki myjce nasze okna będą czyste i bez smug.


Na co zwracać uwagę przy wyborze myjki do okien?

Myjki do okien mają przede wszystkim na celu usunięcie drobnego brudu i kurzu z okna za pomocą dowolnego płynu do czyszczenia okien, bez pozostawania nieestetycznych smug. Świetnie nadają się również do usuwania skroplin z okien.

Na co więc należy uważać, kupując myjkę do okien?

 • Po pierwsze, czas pracy. Bezprzewodowa myjka do okien o średnim czasie ładowania wynoszącym 35 minut może być w zupełności wystarczająca do domowego użytku, a nawet do czyszczenia szyb samochodowych. Przy dużych przestrzeniach okiennych zdecydowanie lepszym rozwiązaniem będzie zakup wersji elektrycznej lub po prostu ręcznej bez źródła zasilania.
 • Po drugie, musimy wziąć pod uwagę kształt głowy – czy została zoptymalizowana, aby dostać się do trudno dostępnych rowków ramy okiennej, czy też potrzebna jest dodatkowa nasadka, aby wyczyścić dokładnie nawet najmniejsze zakamarki?
 • Wreszcie cena. Zastanówmy się, jak często zamierzamy wykorzystywać myjkę do okien i pod tym kątem dobrać odpowiedni model.

Tana myjka do okien – RANKING wg ceny

Zestawienie TOP 8 chętnie kupowanych myjek do okien na podstawie ceny. Ranking jest posortowany od produktu najtańszego, ponadto staramy się go aktualizować na bieżąco.


Na jaki rodzaj myjki do okien się zdecydować?

 • Parowa myjka do okien to doskonałe rozwiązanie dla osób, które cenią dokładne mycie bez użycia zbędnych chemikaliów. Dzięki temu sprzętowi czas mycia wyraźnie się skraca.
 • Kolejną propozycją jest myjka ciśnieniowa do okien, której największymi plusami są prosta obsługa, oszczędność energii, możliwość czyszczenia zarówno większych, jak i mniejszych powierzchni. Dodatkowym plusem jest to, że urządzenie jest ciche.
 • Warto pamiętać, że akumulatorowa myjka do okien wymaga regularnego ładowania. Dlatego warto zaopatrzyć się w sprzęt, którego naładowanie zajmuje nie więcej niż trzy godziny.
 • Elektryczna myjka do okien umożliwia niezwykle precyzyjne mycie zabrudzonych powierzchni. Jej dużym atutem jest niezwykle prosta obsługa oraz niewielki wysiłek, który trzeba włożyć podczas pracy. Doskonały wybór dla osób, które cenią praktyczne rozwiązania.

Na rynku dostępnych jest kilka typów myjek do okien. Warto oprócz rodzaju zwrócić uwagę na wagę i czas pracy urządzenia. Jest to ważne szczególnie wtedy, gdy mamy do umycia więcej okien. W przypadku trzech, czy czterech nie robi to różnicy, ponieważ każda myjak podoła tak małej ilości pracy. Po jednym naładowaniu można umyć około 25 okien. Urządzenia emitują też różny poziom hałasu.


Mycie okien bez smug – czy jest to możliwe?

Jeżeli chociaż raz w naszym życiu mieliśmy do czynienia ze żmudną operacją czyszczenia okien w naszym domu, wówczas wiemy doskonale, czym są nieestetycznie wyglądające smugi. Czy są jakieś sposoby na to, aby uniknąć tych brzydkich zacieków, które naprawdę potrafią denerwować? Poniżej przygotowaliśmy kilka wskazówek, które powinny pomóc poradzić sobie z tym problemem:

 • słoneczna pogoda – sprzyja wykonywaniu właśnie takich prac, jak mycie szyb, jednakże bezpośrednie oddziaływanie słońca na okna podczas ich czyszczenia znacząco utrudnia osiągnięcie zadowalającego efektu, gdyż dochodzi do znacznie szybszego wyschnięcia wody. Skutkiem są właśnie zamazania i zacieki, dlatego rekomendowane jest mycie okien przy bezdeszczowej pogodzie, ale o niewielkim nasłonecznieniu (najlepiej pochmurnej);
 • wybór ściereczki – jeżeli czyścimy szyby regularnie, wówczas warto zdecydować się na zakup ściereczki z mikrofibry, która ceniona jest przede wszystkich za swoją chłonność, skuteczność w walce ze smugami oraz zaciekami, jest ponadto elastyczna oraz miękka;
 • sposób mycia – jeżeli chcemy lepiej kontrolować i diagnozować ewentualne powstałe smugi, wówczas dobrym rozwiązaniem będzie np. przecieranie tylko w pionie od wewnętrznej strony szyby i tylko w poziomie od zewnętrznej strony szyby.

Zobacz również: Dobra myjka ultradźwiękowa. Jaką wybrać i czym się kierować?


Funkcje i udogodnienia myjek do czyszczenia okien

Myjką (w tym również wysokociśnieniową, czyli karcherem) umyjemy nie tylko okna. Możemy użyć go do czyszczenia:

 • luster,
 • kabiny prysznicowej,
 • szklanych blatów,
 • flizy,
 • kafelków,
 • wszystkich innych, gładkich powierzchni.

Mycie polega na początkowym użyciu spryskiwacza, gdzie znajduje się woda wraz z detergentem, następnie rozciera się płyn na czyszczonej powierzchni za pomocą pada z mikrofibry. Drugim etapem jest polerowanie szyby ssawką, która zasysa wodę z polerowanej powierzchni.


Myjki do okien RANKING

Zestawienie TOP 8 najchętniej kupowanych myjek do okien w oparciu o porównywarki cenowe.


Jaki sprzęt wybrać?

Zostaw opinię

Twój adres email nie będzie publikowany ani zachowywany. Wymagane pola zaznaczone znakiem *

Oceń publikację i/lub ranking ᐅ 1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Brak ocen)
Loading...