Wyposażenie magazynu. 4 najważniejsze elementy Ranking marzec 2021

Sprawność i wydajność pracy magazynu w ogromnej mierze uzależniona jest od tego, jak jest on wyposażony. Zarządca magazynu nie powinien więc oszczędzać na zakupach dedykowanego do niego sprzętu.

wyposażenie magazynu

To, co ostatecznie powinno być do dyspozycji pracowników jest sprawą indywidualną i zależy od wielu czynników – charakteru składowanych towarów, branży, w której działa oraz specyfiki danego miejsca. Bez względu na to w magazynie powinny jednak znaleźć się określone sprzęty. Oto 4 najważniejsze.


Wyposażenie magazynu: regały metalowe

To zdecydowanie najważniejszy element wyposażenia magazynu. W zależności od tego, w jaki sposób towar jest składowany, mogą to być niewielkie regały lub duże konstrukcje służące do składowania kilku pięter palet. W drugim przypadku magazyn powinien zadbać o to, by były one w profesjonalny sposób zamontowane – taką usługę zwykle zapewnia dostawca regałów. Wszelkie błędy mogą okazać się źródłem sporego zagrożenia.


Sprzęt magazynowy: wózki widłowe

Ze względu na to, że zdecydowana większość magazynów pracuje dziś z użyciem palet (zazwyczaj jest to tak zwana europaleta o standaryzowanych wymiarach), niezbędnym sprzętem okazują się wózki widłowe. Te mogą posiadać własny napęd lub być obsługiwane ręcznie za pomocą pompy pneumatycznej lub niewielkiego silnika elektrycznego. W największych magazynach, posiadających piętrowe regały paletowe, niezbędne jest dodatkowo wykorzystanie wózków podnośnikowych. Wszystkie typy wózków niezbędnych do pracy magazynów można zamówić na stronie log-system.


Wyposażenie dla magazynów: wagi

Waga na magazynie niezbędna jest do prawidłowego przygotowania zamówień, odebrania dostaw oraz prowadzenia ewidencji towarów. Ze względu na to, że większość magazynów wykorzystuje palety, przynajmniej niektóre znajdujące się na nich wagi powinny być przystosowane do ich ważenia. W zależności od zastosowania i konstrukcji wagi, wyróżnia się modele platformowe, paletowe, do paczek, stołowe oraz hakowe.


Sprzęt do magazynu: drabiny i suwnice

Transport towarów wewnątrz magazynów może odbywać się nie tylko z wykorzystaniem wózków paletowych. Niewielkie paczki z powodzeniem mogą być przenoszone ręcznie. Wówczas do ściągnięcia towarów znajdujących się na sporych wysokościach powinna posłużyć drabina. W przypadku większych ładunków do transportu wewnętrznego należy użyć urządzeń dźwigowych, takich jak suwnice, żurawie bądź wciągniki.

Jaki sprzęt wybrać?

Zostaw opinię

Twój adres email nie będzie publikowany ani zachowywany. Wymagane pola zaznaczone znakiem *

Oceń publikację i/lub ranking ᐅ 1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Brak ocen)
Loading...