Popularny blaszak, dlaczego jest najlepszą opcją na garaż? Ranking marzec 2021

Obecnie, minimalistyczne projekty domów nie uwzględniają garaży w bryłach budynku. Nie zmienia to faktu, że większość ludzi potrzebuje tej dodatkowej przestrzeni oraz miejsca na zabezpieczenie samochodu. Garaże mogą być różne pod względem konstrukcji. Na ich tle wyróżniają się garaże blaszane. Dlaczego zostawiają konkurencję daleko w tyle?

garaż blaszany

Szybkość budowy

Zalety garaży blaszanych można by wymieniać godzinami. Jednak najważniejszą z nich jest szybkość stawiania takich konstrukcji. Profesjonalna ekipa może postawić taką budowlę w kilka godzin. Dla porównania, garaże murowane lub drewniane to kilka dni pracy. Jeśli pogoda nie sprzyja, to murowanie może się przeciągnąć i trwać jeszcze dłużej. Osoba, która potrzebuje garażu na już, po prostu nie może sobie pozwolić na taką zwłokę. Budowa blaszaka zajmuje niedługo.

Uniwersalność

Wykorzystanie blaszaków może być różne. To bardzo uniwersalne pomieszczenia. Można w nich przechowywać sprzęt sportowy, opał, narzędzia, niepotrzebne rzeczy albo tradycyjnie – pojazdy. W zależności od potrzeb, garaż można wyposażyć w okno, przedłużany daszek lub powiększone drzwi. Wszystko zgodnie z potrzebami inwestora. Do tego, można wybierać z szerokiej gamy kolorystycznej blaszaków. Wyjątkowo ciekawą propozycją są garaże pomalowane tak, że imitują drewno. Z daleka wyglądają jak deski. Dzięki temu, zwykła blacha wygląda luksusowo. Taki garaż można dopasować do każdej elewacji i każdego otoczenia.

Cena

Blaszaki są też dużo tańsze niż garaże wykonane z innych materiałów, ale o zbliżonych rozmiarach. Blacha jest dostępna w atrakcyjnych cenach, mimo że jest równie trwała. Po co, więc przepłacać? Większość nabywców blaszaków bardzo sobie je chwali za dobry stosunek ceny do jakości. Oczywiście, trzeba pamiętać też o tym, że tego typu konstrukcje są mniej wytrzymałe niż wiaty murowane. W klimacie, w którym trąby powietrzne lub huragany są rzadkością, nie ma to takiego wielkiego znaczenia. Z tego powodu blaszak nadaje się jako magazyn, miejsce na samochód albo warsztat.

Dodatkowo blaszak może zostać wykorzystany też jako kojec dla psa czy miejsce do majsterkowania. W blaszanym garażu można też majsterkować. To dobre miejsce na własny mini warsztat. Garaż można zamknąć i cały sprzęt pozostanie w nim bezpieczny. Garaż tego typu można odizolować od podłoża, więc do środka nie przedostaje się zbyt dużo wilgoci. Taka konstrukcja to bardzo dobre miejsce na warsztat samochodowy. Jeśli ma być przeznaczony do tego właśnie celu to warto pomyśleć o przedłużeniu dachu. Dzięki temu zyska się jeszcze więcej dodatkowego miejsca.

Mały, podręczny magazyn

Garaż to doskonałe miejsce na mały magazyn. Można w nim trzymać narzędzia ogrodowe, sprzęt sportowy, grilla lub nadwyżkę opału. Dobrym pomysłem jest montaż lampy zasilanej bateriami, która umożliwi swobodne zaglądanie w najciemniejsze zakamarki. Dobrym rozwiązaniem jest zakup lub samodzielna konstrukcja półek i szaf. Dzięki nim, garaż będzie bardzo pojemny, a wszystkie zmagazynowane przedmioty będą miały swoje własne miejsce. W zdecydowany sposób ułatwi to odnalezienie potrzebnych rzeczy.

Jaki sprzęt wybrać?

Zostaw opinię

Twój adres email nie będzie publikowany ani zachowywany. Wymagane pola zaznaczone znakiem *

Oceń publikację i/lub ranking ᐅ 1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Brak ocen)
Loading...