Słuchawki bezprzewodowe cieszą się bardzo dużą popularnością. To zupełnie zrozumiałe, ponieważ dzięki nim ulubionej muzyki można słuchać w komfortowych warunkach, niezależnie od tego, czy robi się to w pociągu, autobusie, podczas biegu czy też może w domu. Bezprzewodowe słuchawki dzielą się jednak na trzy podstawowe rodzaje: nauszne, douszne i dokanałowe. Jakie są największe zalety oraz wady poszczególnych rozwiązań?
Nauszne słuchawki bezprzewodowe – co trzeba o nich wiedzieć?
Pierwszym z omawianych typów słuchawek bezprzewodowych są słuchawki bezprzewodowe nauszne. Jak wskazuje nazwa zakłada się je na uszy (na małżowinę uszną), co nie powinno sprawić użytkownikom najmniejszych trudności. Na szczególne wyróżnienie zasługuje w nich solidny pałąk, który po umieszczeniu słuchawek na uszach znajduje się nad głową użytkownika. Co przemawia za nauszną wersją słuchawek bezprzewodowych? Na pewno takie zalety, jak:
- doskonała izolacja od dźwięków dochodzących z otoczenia,
- maksymalna wygoda użytkowania,
- możliwość wielogodzinnego użytkowania bez odczuwania dyskomfortu.
Z takich słuchawek korzysta się głównie podczas grania w gry komputerowe, ale też w trakcie podróżowania lub spacerowania po mieście, mając stały dostęp do ulubionej muzyki. Do wyboru są słuchawki zamknięte, półotwarte oraz otwarte. Czy omawiane urządzenia mają jakieś wady? Jeśli użytkownicy zdecydują się na wersję otwartą, mogą niedostatecznie odizolować się od dźwięków dochodzących z zewnątrz. Ciekawą inwestycją okażą się słuchawki bezprzewodowe nauszne DALI iO 6 Iron Black o wygodnej i trwałej konstrukcji. Zastosowano w nich wysokiej klasy przetwornik z dużą membraną i system magnesów neodymowych, co wpływa na znacznie obniżony poziom zniekształceń.
Douszne słuchawki bezprzewodowe – czym się wyróżniają?
Drugim z dostępnych rodzajów są słuchawki bezprzewodowe douszne, które cieszą się sporym zainteresowaniem ze strony młodszych odbiorców. Co je wyróżnia na tle konkurencji? Z całą pewnością lekkość, niewielkie rozmiary oraz stuprocentowy komfort użytkowania. Nie zawsze będą jednak idealnym wyborem dla osób uprawiających sport i ceniących sobie regularną aktywność fizyczną, bo z czasem mogą im zacząć wypadać z ucha (zwłaszcza przy pokonywaniu długich, wymagających i przełajowych tras). To jedna z najlepszych wyborów dla użytkowników ceniących sobie spokój w komunikacji miejskiej, chociaż często jakość odtwarzanych dźwięków jest gorsza, niż w przypadku słuchawek nausznych. Za każdym razem warto wybrać dla siebie takie słuchawki bezprzewodowe z Nautilus2, które wpiszą się w potrzeby użytkownika i jego harmonogram dnia oraz zainteresowania.
Dokanałowe słuchawki bezprzewodowe – dlaczego warto na nie postawić?
Ostatnią z omawianych opcji są słuchawki bezprzewodowe dokanałowe, które umieszcza się w kanale słuchowym na nieco większej głębokości. W związku z tym lepiej nie uprawiać w nich sportu i nie korzystać z nich przez dłuższy czas (np. kilka godzin z rzędu). Ich największe zalety to natomiast:
- lekkość,
- zastosowanie elastycznych końcówek, idealnie przylegających do ścianek ucha,
- tłumienie szumów z zewnątrz.
Jak widać podjęcie ostatecznej decyzji nie będzie łatwe, dlatego należy wziąć pod lupę m.in. to, czy na co dzień uprawia się sport i często podróżuje się komunikacją miejską czy też po prostu użytkownikowi zależy na tym, aby w spokoju posłuchać wybranej muzyki w domowych warunkach.