Odkurzacz dla alergika Ranking październik 2022

Alergia jest chorobą cywilizacyjną, męczy i osłabia organizm, w wyniku powikłań często przekształca się w astmę. Dlatego właśnie dom alergika powinien być szczególnie czysty i wysprzątany, gdyż taka osoba źle się czuje w zakurzonych i brudnych pomieszczeniach.

odkurzacz z filtrem HEPA
odkurzacz z filtrem HEPA

Wybór odkurzacza ma znaczenie – najważniejsze jest to, aby usuwał skutecznie kurz (również filtrował go z otoczenia) i pozwalał funkcjonować w czystości.


Jaki odkurzacz dla alergika?

Alergik zdecydowanie potrzebuje urządzenia, które czyści na sucho oraz mokro. Odkurzacz powinien również umożliwić czyszczenie tapicerek meblowych i samochodowych, przyczyniając się do czystości otoczenia alergika.

Odkurzacz piorący lub parowy będzie bardzo dobrą inwestycją – nie tylko wypierze tapicerkę, ale także pozwoli pozbyć się kurzu z najbardziej wąskich nawet zakamarków, z fug i zakątków za szafami, za tapczanami czy innymi meblami. Warto zainwestować w urządzenie posiadające filtr wodny lub filtr HEPA – na rynku dostępne są modele z systemami od H10 do H14 (H14 zatrzymuje ponad 99% zanieczyszczeń w środku odkurzacza), aż do klasy ULPA. Filtry wymienia się co najmniej raz w roku, w niektórych przypadkach trzeba to robić nawet dwa razy w roku.


Bezworkowe odkurzacze dla alergika ◊ Ranking październik 2022 ◊

Zestawienie najchętniej kupowanych bezworkowych odkurzaczy dla alergika. Ranking został opracowany na podstawie serwisu Nokaut.pl i jest aktualizowany na bieżąco.


Jakie są najważniejsze parametry odkurzacza?

Na pewno moc i siła ssania są istotne – im mocniejsze, tym lepiej urządzenie zbiera kurz oraz oczyszcza poprzez filtrowanie powietrza. Odkurzacz powinien mieć co najmniej 700-800 W. Obecne konstrukcje, dzięki postępowi technologicznemu, mają z reguły mniejszą moc w porównaniu do starszych typów odkurzaczy, jednak nie ucierpiała na tym ich wydajność, natomiast znaczącej poprawie uległa kultura pracy. Filtry odkurzacza dbają o dokładne odkurzanie oraz odświeżanie powietrza.

Wybieramy tani sprzęt dla alergika – Jaki odkurzacz do 200 zł będzie najlepszy?

Wygodne są odkurzacze wyposażone w rurę teleskopową, które składają się oraz zajmują bardzo mało miejsca podczas przechowywania. Odkurzacz powinien być wyposażony w kółka lub rolki, a kabel odkurzacza zwijany automatycznie, z możliwie jak największym zasięgiem. Pożądany jest schowek na kabel oraz szczotki. Dobrze jest, gdy odkurzacz posiada kilka ssawek do wyboru, dzięki czemu pracować będzie w optymalny sposób.


Odkurzacze dla alergika, z filtrem wodnym ◊ Ranking październik 2022 ◊

Zestawienie najchętniej kupowanych odkurzaczy dla alergika, z filtrem wodnym. Ranking został opracowany na podstawie serwisu Nokaut.pl i jest aktualizowany na bieżąco.


Wskaźnik zapełnienia worka na śmieci informuje o tym, że trzeba worek wymienić na nowy lub opróżnić – worki papierowe są jednorazowe, worki z materiału można opróżnić i wykorzystać ponownie. Pojemniki do odkurzacza wykonane z plastiku należy myć po każdym ich opróżnieniu. Poziom hałasu również ma znaczenie – najlepiej zdecydować się na taki poniżej 60 dB.

Odkurzacz dedykowany dla alergika usuwa kurz, roztocza, bakterie i wirusy pozostawiając otoczenie w należytej czystości.

Celem jeszcze skuteczniejszego usuwania wszelkiego rodzaju zanieczyszczeń warto poszukać modelu oferującego dodatkowe akcesoria, jak chociażby komplet ssawek, szczotek czy też turboszczotek.

Każdy z poszczególnych typów odkurzaczy posiada swoje mocne i słabe strony, które powinien uwzględnić przed zakupem konkretnego modelu. Bardzo dobrze z usuwaniem wszelkiego rodzaju zanieczyszczeń radzą sobie odkurzacze wyposażone w filtr wodny, jednakże utrzymanie ich w czystości wymaga od nas więcej pracy – pojemnik po odkurzaniu należy dokładnie umyć oraz osuszyć, gdyż wilgotne środowisko sprzyja rozwojowi bakterii i szkodliwych dla zdrowa pleśni, co często objawia się również nieprzyjemnym zapachem. Z reguły jednak odkurzacze wodne i posiadające funkcję prania są najczęściej rekomendowanymi rodzajami dla alergików.

Z kolei decydując się na zakup odkurzacza posiadającego worek ograniczamy się tylko do jego wymiany, gdy się on zapełnia. Ważne natomiast, aby posiadał on bardzo efektywny filtr przeciwkurzowy, który wyłapie możliwie jak najwięcej drobinek zanieczyszczeń. Jest to szczególnie istotne przy odkurzaniu tylko na sucho.

Podobna sytuacja ma miejsce z odkurzaczami bezworkowymi, które posiadają wykonany z tworzywa sztucznego pojemnik. W ich przypadku opróżnianie zbiornika często kończy się powstaniem „mgły kurzowej” przy jego otwieraniu, co z pewnością nie jest korzystne dla silnych alergików.


Odkurzacze dla alergika, piorące ◊ Ranking październik 2022 ◊

Zestawienie najchętniej kupowanych odkurzaczy dla alergika, piorących. Ranking został opracowany na podstawie serwisu Nokaut.pl i jest aktualizowany na bieżąco.


Podsumowanie

Standard to wyposażanie odkurzaczy w filtr HEPA, który ze względu na klasę może się różnić efektywnością. Funkcjonują zatem oznaczenia od 10 do 14, natomiast najwyższą skutecznością cechują się te filtry dysponujące klasą ULPA. Na potrzeby alergików zalecane są możliwie jak najwyższe klasy filtrów, które usuwają niemalże wszystkie cząstki szkodliwych zanieczyszczeń, w tym przede wszystkim roztocza oraz ich uboczne produkty przemiany materii.

Większą skuteczność wyłapywania zanieczyszczeń gwarantują filtry elektrostatyczne, które zabezpieczają przed wydostaniem się kurzu na zewnątrz. Bardzo istotną kwestią jest zakup odkurzacza faktycznie przeznaczonego dla alergików, posiadającego stosowne certyfikaty. Największym problemem jest bowiem nieszczelność obudowy sprzętu oraz zastosowanie jednostopniowych filtrów, przez co emitowane na zewnątrz „oczyszczone” powietrze może zawierać kurz oraz drobnoustroje.

Jeżeli już decydujemy się na zakup odkurzacza wodnego, wówczas warto wybrać taki posiadający filtr oczyszczający powietrze, co minimalizuje ryzyko powstawania grzybów oraz pleśni, bardzo szkodliwych dla zdrowie.

Dla alergika natomiast sporym utrudnieniem może się okazać samo czyszczenie odkurzacza – zarówno tego wodnego, jak i bezworkowego, dlatego właśnie dla nich rekomendowane są odkurzacze posiadające wielostopniowy system filtracji, cechujące się bardzo wysoką skutecznością, oraz worki o cechach elektrostatycznych.


Jak szukali użytkownicy?

 • odkurzacz dla alergika 2019
 • odkurzacz dla alergika ranking 2019

Jaki sprzęt wybrać?

9 opinii o “Odkurzacz dla alergikaRankingi i poradniki AGD na Eurobb.net 2022

 • Dla alergika odkurzacz z filtrem wodnym to strzał w dziesiątkę. Zbierają, oraz filtrują one kurz znacznie lepiej. Czasami można na wyprzedażach kupić za całkiem rozsądne pieniądze, chociaż nie widzę szerszego zastosowania dla osoby, która takiego sprzętu nie potrzebuje.

  Reply
 • Bardzo ciekawy sprzęt, dla alergików to odkurzacz musi być z filtrem antyalergicznym bo innego wyboru sobie nie wyobrażam. Już od długiego czasu stosuje taki sprzęt i widzę znaczną różnicę między zwykłym, oczywiście na plus. Polecam każdemu kto ma z tym problem, nie warto się męczyć.

  Reply
 • Mam odkurzacz z filtrem antyalergicznym i powiem, że jest to świetna sprawa, trzeba to mieć jeżeli jest się alergikiem bo zdecydowanie pomaga zwalczać alergię, a przynajmniej przeciwdziałać jej w jakiś sposób. Nie jest to drogie, z resztą na zdrowiu nie wolno oszczędzać!

  Reply
 • Dla alergików od siebie polecam worki do odkurzacza z zabezpieczeniem przeciwpyłowym, bo można dosłownie całkowicie pokonać problem z jakim borykają się alergicy. Ciężko je kupić, ale warto bo jest to mega ułatwienie 😉

  Reply
 • a dlaczego w zestawieniu nie ma odkurzaczy samojezdnych? roomba e5 to dla mnie zakup chyba wszechczasów. ostatnio sobie taki sprawiłam, bo już miałam dosyć ciągania odkurzacza i bardzo sobie chwalę. i nareszcie trochę złagodziłam ten katar co pojawiał się podcas odkurzania

  Reply
  • Malwinko masz rację. Też uważam że roboty są najlepsze gdy w domu są osoby chore na alergię na astmę itp u nas też Irobot sprząta

   Reply
 • wg mnie dla alergika najlepszy jest odkurzacz takie jak irobot. w mieszakniu sprząta mi roomba s9, raz, wychodzę jak odkurza, więc wracam do czystego mieszkania, np już po pracy, a dwa, ten kurz nie unosi się i nie ;fruwa’ po całym mieszkaniu.

  Reply
 • mam medismart – jak dla mnie cena była rozsądna względem możliwości – powietrze w domu czyste i lepiej się oddycha a wszystkie dywany i podłogi doczyszczone,inwestycja na lata jak nic

  Reply

Zostaw opinię

Twój adres email nie będzie publikowany ani zachowywany. Wymagane pola zaznaczone znakiem *

Oceń publikację i/lub ranking ᐅ 1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Brak ocen)
Loading...