Zmywarka gastronomiczna Ranking październik 2022

Zmywarka gastronomiczna jest urządzeniem niezbędnym w restauracji, barze lub kawiarni – przede wszystkim ze względów wydajnościowych. Nowoczesne zmywarki usuwają bakterie, brud, tłuszcz i plamy z ryby, a także skutecznie usuwają zapach potraw. Czystość naczyń ma bowiem kluczowe znaczenie w lokalu gastronomicznym.

Różnice między zmywarką domową a gastronomiczną

zmywarki gastronomiczneZmywarki gastronomiczne cechują się wydłużonym cyklem mycia, natomiast domowe zmywarki potrzebują zazwyczaj 30 minut do 1h na wykonanie cyklu. Ponadto zwykła zmywarka pracuje w temperaturze od 60 do 70°C, z kolei zmywarka gastronomiczna używa wyższej temperatury, około 80-90°C, dzięki czemu skuteczniej i szybciej usuwa zabrudzenia oraz szkodliwe bakterie.

Zmywarka profesjonalna potrzebuje kilka litrów wody na jedno mycie, oczywiście należy dodać tabletki myjące, sól i płyn nabłyszczający. Niekiedy lokale gastronomiczne kupują zmywarkę AGD i wyparzacz do naczyń.

Urządzenia przeznaczone do lokali gastronomicznych posiadają dozownik płynów, który odmierza właściwą ilość płynu myjącego i płuczącego. Pomocna jest również pompa spustowa do wody, a większość zmywarek posiada otwór do odpływu wody umieszczony od spodu.

Skuteczność zmywarek gastronomicznych jest tak wysoka dzięki m.in. specjalnej tłoczonej komorze oraz środkom czyszczącym. Znaczne oszczędności eksploatacyjne wynikają również z mniejszego zużycia wody ze względu na fakt, że jest ona kilkukrotnie używana do procesu płukania, ostatnie płukanie natomiast odbywa się przy użyciu świeżej wody.


Zmywarki gastronomiczne, do naczyń RANKING

Zestawienie najchętniej kupowanych zmywarek gastronomicznych, przeznaczonych do mycia naczyń. Ranking został opracowany na podstawie serwisu Nokaut.pl i jest aktualizowany na bieżąco.

Podstawowe wyposażenie w dobrych zmywarkach gastronomicznych składa się z reguły z termostopu, regulowanego termostatu bojlera, programu samoczyszczącego, kontrolki cyklu oraz grzania, panelu sterowania elektronicznego, nierdzewnego filtru wanny oraz nierdzewnej konstrukcji.


Zmywarki gastronomiczne, do garnków RANKING

Zestawienie najchętniej kupowanych zmywarek gastronomicznych, przeznaczonych do mycia garnków. Ranking został opracowany na podstawie serwisu Nokaut.pl i jest aktualizowany na bieżąco.


Niektóre modele posiadają specjalne programy, takie jak funkcja mycia szkła cienkiego oraz delikatnego, intensywnego usuwania tłuszczu oraz szybkie zmywanie, znacznie oszczędzające czas. Warto również brać pod uwagę przy wyborze takie wyposażenie jak chociażby:

 • uchwyty na kieliszki (dedykowane dla delikatnego szła),
 • blokujące nadstawki,
 • przystawki pomagające zakotwiczyć większe naczynia,
 • kosze do segregacji poszczególnych elementów kompletu naczyń.

Zmywarki gastronomiczne, do szkła RANKING

Zestawienie najchętniej kupowanych zmywarek gastronomicznych, przeznaczonych do mycia szkła. Ranking został opracowany na podstawie serwisu Nokaut.pl i jest aktualizowany na bieżąco.


Zmywarki kapturowe sprawdzają się w największych obiektach gastronomicznych, łatwo utrzymać je w czystości, dysze, kąt nachylenia i wygodna głębokość poprawiają komfort używania oraz ich czyszczenia. Ścianki z izolacją cechują się większą dźwiękoszczelnością oraz izolacją termiczną, dzięki czemu skuteczniej utrzymują ciepło wewnątrz.

Zmywarka profesjonalna posiada dwie pary ramion myjących i płuczących, które pozwalają skuteczniej umyć naczynia i zyskać idealnie czyste talerze, garnki i sztućce. Zewnętrzna część zmywarki jest zaprojektowana tak, aby utrzymanie jej w czystości było możliwie jak najłatwiejsze, dzięki polerowanym powierzchniom. Filtr jest umocowany niżej, dzięki czemu odpady nie przedostają się do odpływu lub pompy.


Zmywarki gastronomiczne, kapturowe RANKING

Zestawienie najchętniej kupowanych zmywarek gastronomicznych kapturowych. Ranking został opracowany na podstawie serwisu Nokaut.pl i jest aktualizowany na bieżąco.


Zmywarki gastronomiczne, tunelowe RANKING

Zestawienie najchętniej kupowanych zmywarek gastronomicznych tunelowych. Ranking został opracowany na podstawie serwisu Nokaut.pl i jest aktualizowany na bieżąco.


Jaką zmywarkę gastronomiczną kupić?

Firma Fagor posiada w ofercie nowoczesne i wydajne rozwiązania, chociażby zmywarki gazowe ECO, które mają na wyposażeniu generator gorącej wody. Czas nagrzewania jest redukowany do 40 procent.

W większych lokalach gastronomicznych idealne są zmywarki kapturowe lub taśmowe, z kolei w małych barach i kawiarniach sprawdzają się zmywarki małe, podblatowe. Kosze w tego rodzaju zmywarkach posiadają rozmiary 35 x 35 lub 40 x 40 cm, nie zajmują dużo miejsca, zmieszczą się pod blatem. Średniej wielkości lokale potrzebują urządzeń o wymiarach 50 x 50 cm.

Warto wybierać zmywarki gastronomiczne posiadające odpowiedni certyfikat, co z reguły wiąże się ze wsparciem technicznym ze strony producenta – zarówno w okresie gwarancyjnym, jak i po nim. Przy montażu oraz regulacji dozowników powinniśmy skorzystać z pomocy serwisu.

Różnorodność ofert zmywarek gastronomicznych sprawia, że bez problemu powinniśmy znaleźć coś ciekawego dla siebie. W zależności od docelowego umiejscowienia zmywarki możemy zdecydować się na model ładowany od góry, z frontu czy też wersję szufladową. Równie istotną kwestią jest wybór sprzętu pod kątem oferowanych programów, dlatego takim zainteresowaniem cieszą się uniwersalne zmywarki.


Zmywarki gastronomiczne, uniwersalne RANKING

Zestawienie najchętniej kupowanych uniwersalnych zmywarek gastronomicznych. Ranking został opracowany na podstawie serwisu Nokaut.pl i jest aktualizowany na bieżąco.


Jak szukali użytkownicy?

 • zmawarka 100 zł

Jaki sprzęt wybrać?

6 opinii o “Zmywarka gastronomicznaRankingi i poradniki AGD na Eurobb.net 2022

 • Szczerze mówiąc nie wyobrażam sobie, żeby w dzisiejszych czasach w restauracjach czy knajpach ludzie myli ręcznie naczynia. Myślę, że taka zmywarka gastronomiczna jest niezbędna. Po pierwsze oszczędność wody, po drugie większa dokładność mycia, po trzecie wyższa temperatura wody co zapewnia higienę i zabija większość zarazków.

  Reply
 • Pracowałem kiedyś na zmywaku, ale od pewnego dnia szef zadecydował, że kupi profesjonalne zmywarki. Ułatwiło to życie niesamowicie, no i jest to zrobione sto razy dokładniej i szybciej niż ręcznie. Zmywarki te są niemałych gabarytów, ale mieści się do nich bardzo dużo naczyń, jak to w restauracji bywa.

  Reply
 • U mnie w pracy głównie stosuje się zmywarki z funkcją wyparzania. Bardzo dobrze spełniają swoje zadanie. Są olbrzymie jeżeli porównać je z tymi, które są stosowane w domach czy mieszkaniach. Bardzo ładowne i mają szeroki wachlarz funkcji.

  Reply
 • Generalnie profesjonalna zmywarka do gastronomii to raczej poważny zakup i trzeba się nad nim bardziej pochylić. Polecam sobie to jakoś przeanalizować wcześniej, bo to sprawa istotna 😉 Pozdrawiam!

  Reply
 • Sprzęt do zmywania naczyń to w gastronomii bardzo istotna rzecz, więc nie może być tu miejsca na jakiekolwiek fuszerki. Warto kupić bardzo dobry sprzęt, który posłuży na lata – będzie to bardziej ekonomiczne rozwiązanie 😉

  Reply
 • Jeżeli ktoś chce rzetelnie dowiedzieć się, jaka jest różnica i na czym polega mycie w zmywarce gastronomicznej zapraszam do serwisów sprzętu gastronomicznego. Rozpiętość cenowa w tym asortymencie jest olbrzymia – z czegoś ona wynika.

  Reply

Zostaw opinię

Twój adres email nie będzie publikowany ani zachowywany. Wymagane pola zaznaczone znakiem *

Oceń publikację i/lub ranking ᐅ 1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Brak ocen)
Loading...