Stylowy detal w łazience – stojąca bateria wannowa Ranking październik 2022

W najnowszych katalogach łazienkowych znaleźć można wiele ciekawych pomysłów na aranżację łazienki. Nietrudno jednak zauważyć, że wśród tych propozycji dominuje styl elegancki, w którym pierwsze skrzypce grają doskonale zaprojektowane urządzenia sanitarne.

stojąca bateria wannowa

W najnowszych katalogach łazienkowych znaleźć można wiele ciekawych pomysłów na aranżację łazienki. Nietrudno jednak zauważyć, że wśród tych propozycji dominuje styl elegancki, w którym pierwsze skrzypce grają doskonale zaprojektowane urządzenia sanitarne. Najmodniejsze wanny, umywalki, a nawet miski sedesowe zachwycają atrakcyjnym designem, harmonijnymi kształtami oraz świetnej jakości ceramiką. Wśród wanien prawdziwym hitem są wanny wolnostojące, do których projektanci proponują coraz piękniejsze baterie.


Najmodniejsza wanna to ta wolnostojąca

Jeśli ktoś chce mieć łazienkę zaaranżowaną zgodnie z najnowszymi trendami, musi rozważyć montaż wanny wolnostojącej. Ten typ wanien uznawany jest dzisiaj za najmodniejszy i jednocześnie najbardziej luksusowy, kojarzący się z ekskluzywnymi ośrodkami SPA. Posiadanie wanny wolnostojącej nie należy jednak traktować wyłącznie jako przejaw snobizmu, ponieważ urządzenia te odznaczają się wyjątkową estetyką i równie wyjątkową funkcjonalnością.

Modele proponowane przez najlepsze firmy mają idealnie wyprofilowane kształty i tworzą bryły będące kwintesencją doskonałości. Zwykle są wykonane z lekkiego i przyjemnego w dotyku akrylu, często występującego w dwóch warstwach oddzielonych przestrzenią powietrza w celu zapewnienia jak najdłużej odpowiedniej temperatury wody podczas długich kąpieli. Piękny design wanien wolnostojących sprawia, że często są one najmocniejszym punktem aranżacji całej łazienki. Nie ma więc wątpliwości, że do takiego urządzenia należy dopasować równie piękną i stylową baterię.


Idealna bateria do wanny wolnostojącej

Wanny wolnostojące ustawia się zwykle w pewnej odległości od ściany, często nawet na środku łazienki, dlatego konieczne jest zastosowanie do nich specjalnych baterii stojących. Możliwe jest również ewentualnie dobudowanie murku, w którym można zamontować  baterię sztorcową. Oba rozwiązania są praktyczne, ale pierwsze z pewnością zapewnia lepszy efekt wizualny. Bateria wannowa stojąca jest obecnie dostępna w wielu wariantach, dzięki czemu dość łatwo jest dobrać konkretny model do stylu łazienki oraz do samej wanny. Popularne są zarówno baterie minimalistyczne, niezaburzające harmonijnej bryły wanny, jak również duże i efektowne baterie wolnostojące, będące same w sobie mocnym akcentem dekoracyjnym. Projektanci takich baterii zadbali o to, by coś dla siebie znaleźli i miłośnicy nowoczesnej stylistyki i wielbiciele stylu retro.

Wybierając baterię do swojej wanny wolnostojącej, warto jednak zwrócić uwagę nie tylko na jej design, ale także na funkcjonalność. Praktycznym rozwiązaniem jest na przykład bateria wannowa MASSI TOSCANA z prysznicem. Jej atutem jest z pewnością oryginalne wzornictwo, ale także solidne wykonanie. Mosiężny korpus zwiększa odporność baterii na korozję, natomiast głowice ceramiczne zapewniają płynną regulację strumienia wody przez długi czas użytkowania.

Wolnostojące baterie wannowe powinny być ładne, ale także sprawdzać się w codziennym użytkowaniu, co w główniej mierze zależy od wymagań ich użytkowników. Ponieważ armaturę kupuje się zwykle na długie lata, warto także zwrócić uwagę na jakość jej wykonania, rodzaj zastosowanych materiałów oraz podzespołów.

Jaki sprzęt wybrać?

Zostaw opinię

Twój adres email nie będzie publikowany ani zachowywany. Wymagane pola zaznaczone znakiem *

Oceń publikację i/lub ranking ᐅ 1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Brak ocen)
Loading...