Jaki odkamieniacz do ekspresu kupić? Ranking październik 2022

Utrzymanie ekspresu do kawy w dobrym stanie, wymaga przede wszystkim systematycznego czyszczenia. Bowiem w ekspresach ciśnieniowych kamień osadza się bardzo szybko, co niestety przekłada się na smak parzonej w nim kawy. Aby móc w pełni cieszyć się aromatyczną kawą, niezbędne jest dbanie o czystość urządzenia w którym ową kawę przyrządzamy.

środki czyszczące i odkamieniające do ekspresu
środki czyszczące i odkamieniające do ekspresu

Większość automatów posiada zaprogramowane procesy czyszczenia i odkamieniania, tzw. zintegrowane programy czyszczące i odkamieniające. Wówczas wystarczy jedynie wybrać odpowiedni odkamieniacz do ekspresu ciśnieniowego i po przyciśnięciu jednego z guzików, automat zrobi za nas całą resztę. Odkamienianie ekspresu nie jest niczym trudnym. Najwięcej problemów sprawia wybór odpowiednich środków czyszczących i odkamieniających. Najczęściej kupowane odkamieniacze to te polecane przez samych producentów ekspresów.


Jakie środki do odkamieniania swoich ekspresów poleca De’Longhi?

ekspresy do kawy DeLonghiDo odkamieniania ekspresów marki De’Longhi, producent poleca przede wszystkim odkamieniacz w płynie EcoDecalk produkcji De’Longhi. Jedno opakowanie zawiera 500 mililitrów odkamieniacza, którego formuła jest w stu procentach przyjazna środowisku. Wykorzystanie wysokiej jakości surowców pochodzenia roślinnego, pozwoliło na otrzymanie produktu, który całkowicie ulega biodegradacji. Co najważniejsze, płyn przeznaczony jest do stosowania zarówno w manualnych, jak i automatycznych ekspresach do kawy. Skuteczność w usuwaniu twardych osadów i nieorganicznych resztek potwierdzają badania laboratoryjne, które jednoznacznie wskazują na to, że EcoDecalk jest trzy razy bardziej skuteczny w porównaniu do tradycyjnych odkamieniaczy. De’Longhi poleca również:

 • De’Longhi MILK CLEAN 250 ml – preparat do czyszczenia systemu spieniającego mleko
 • Oryginalny filtr do ekspresu De’Longhi DLS C002

Jaki jest najchętniej kupowany odkamieniacz do ekspresów marki Saeco i Philips?

ekspresy do kawy Philips i SaecoZarówno producent ekspresów Saeco, jak i firma Philips wykorzystująca w swoich ekspresach podzespoły marki Saeco, polecają kwalifikowane produkty do odkamieniania marki Saeco. Regularne stosowanie płynu odkamieniającego wydłuża żywotność urządzenia i pozwala uniknąć różnych uszkodzeń. A co za tym idzie, również kosztownych napraw. Płyn bezpośrednio usuwa osad wapienny, który wytrąca się podczas wielokrotnego podgrzewania wody. Aby zachować pełną ochronę, producenci polecają równoczesne używanie filtru antywapiennego oraz środku do czyszczenia obiegu mleka.

 • Odkamieniacz do ekspresu do kawy SAECO CA6700 – 250 ml
 • SAECO środek do czyszczenia obiegu mleka CA6705/60
 • SAECO AQUACLEAN CA6903/00 filtr antywapienny i filtr wody

Ekspresy Krups – jakie środki odkamieniające poleca producent?

ekspresy do kawy KrupsMarka Krups oferuje szeroki zakres środków czyszczących i odkamieniających, które zapewniają wysokiej jakości efekty. Producent zapewnia, że stosowanie środków marki Krups pozwoli na długotrwałe użytkowanie ekspresu i cieszenie się wydajnością – zupełnie jak w pierwszych dniach użytkowania. Aby kawa nie straciła właściwości smakowych, należy cyklicznie odkamieniać ekspres. Dzięki stosowaniu odkamieniacza Krups F054 usuniemy kamień, osad wapienny i pozostałe nieczystości, zachowując właściwy smak przygotowywanych napojów. Najczęściej kupowane środki czyszczące tego producenta to:


Jakie środki odkamieniające do ekspresów do kawy poleca Bosch?

ekspresy do kawy BoschŚrodki czyszczące i odkamieniające marki Bosch, zalecane są do stosowania na ekspresach marki Bosch, Siemens, Neff oraz Gaggenau. I choć producenci zwykle polecają odkamieniacze w płynie, jak odkamieniacz do ekspresu do kawy firmy Bosch (311680), tym razem producent chętnie chwali się tabletkami odkamieniającymi do ekspresów 2w1 (311819). Odpowiednio opracowana formuła działa dwufazowo. W pierwszej fazie usuwa kamień i osad z wewnętrznych elementów urządzenia, w drugiej zaś przeciwdziała korozji. Produkt stosowany odpowiednio często przedłuża żywotność ekspresu oraz zapewnia wyśmienity smak kawy. Bosch poleca:

 • Odkamieniacz w płynie do ekspresów marki BOSCH (311680) 500 ml
 • Tabletki czyszczące do ekspresów BOSCH (311769)
 • Tabletki odkamieniające 2w1 do ekspresów BOSCH SIEMENS (311819)

Większość producentów poleca własne środki przeznaczone do czyszczenia i odkamieniania ekspresów. I choć na rynku znajdziemy całą masę tańszych zamienników, to decydując się na ich zakup warto pamiętać o tym, że używanie nieoryginalnych preparatów, może pozbawić nas gwarancji producenta. Zazwyczaj środki kwalifikowane przez producentów mają nieco wyższą cenę, jednak ich działanie zostało udowodnione laboratoryjnie.


Środki czyszczące i odkamieniacze do ekspresu RANKING

Zestawienie najchętniej kupowanych środków czyszczących i odkamieniaczy do ekspresów. Ranking został opracowany na podstawie serwisu Nokaut.pl i jest aktualizowany na bieżąco.


Jak szukali użytkownicy?

 • jaki odkamieniacz do ekspresu delonghi
 • nieoryginalne tabletki jura
 • odkamieniacz do ekspresu jaki
 • odkamieniacz do ekspresu w płynie zamiennik najleoszy

Jaki sprzęt wybrać?

Zostaw opinię

Twój adres email nie będzie publikowany ani zachowywany. Wymagane pola zaznaczone znakiem *

Oceń publikację i/lub ranking ᐅ 1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Brak ocen)
Loading...