Naleśnikarka

Jaka naleśnikarka?Domowa naleśnikarka pozwala usmażyć duże i cienkie naleśniki, które wypełnia się nadzieniem słodkim, słonym lub pikantnym. Modele do domu i gastronomii różnią się wielkością, wydajnością, mocą oraz ceną. Domowe urządzenia są tańsze, zazwyczaj wykonane są z plastiku, lekkie i ekonomiczne, posiadające moc zazwyczaj do 1000 W.

Jaką naleśnikarkę wybrać?

Naleśnikarki gastronomiczne oferowane są na gaz lub prąd, posiadają jedną lub dwie płyty, a ich obudowa może być ceramiczna lub żeliwna. Naleśnikarki domowe niekiedy są wyposażone w termostat, który pozwala regulować temperaturę w sposób kilkustopniowy. Płyta grzewcza wykonana jest z teflonu lub aluminium, a pokrywa ją nieprzywierająca powłoka. Płyta nagrzewa się równomiernie, ponadto łatwo się ją czyści. Urządzenia domowe mają jedną płytę kwadratową lub prostokątną, może być ona zdobiona różnego rodzaju wzorami.

Obudowa urządzenia powinna być termoizolacyjna, aby nie poparzyć się podczas eksploatacji. Niewątpliwą zaletą jest kabel chowany w obudowie. Na wyposażeniu naleśnikarki znajdują się zazwyczaj szpatułki pozwalające równo rozprowadzać ciasto oraz noże służące do przewracania naleśników. Szpatułki kształtem przypominają urządzenie służące do mycia okien, czyli swoistą rączkę z końcówką w kształcie litery T. Szpatułki wykonane mogą być z drewna lub silikonu. Lampka kontrolna sygnalizuje czas pracy urządzenia.

Dzięki elektrycznej lub gazowej naleśnikarce otrzymamy domowe naleśniki, bez konieczności stosowania oleju, masła lub innego tłuszczu. Będą one mniej kaloryczne, ale równie aromatyczne, jak naleśniki smażone na tradycyjnej patelni.

Ile kosztuje naleśnikarka?

Naleśnikarkę elektryczną albo gazową można kupić już za kilkadziesiąt złotych. Profesjonalne urządzenia do gastronomii kosztują natomiast dobre kilka tysięcy złotych. Urządzenie stanowi groźną konkurencję dla patelni, dzięki niej naleśniki mają równomierną grubość i są idealnie usmażone, nie mają przypalonych brzegów.

Na rynku dostępne są naleśnikarki wolnostojące oraz do zabudowy (lokowane między szafkami). Urządzenia do zabudowy są nieco tańsze, idealnie sprawdzą się w punktach gastronomicznych, w małych barach ulicznych, w których miejsca jest stosunkowo niewiele.

Zalety naleśnikarek

Profesjonalne urządzenie przyda się zarówno w niewielkim barze oraz całkiem dużej restauracji. Maszyna posiada automatyczną kontrolę stałości temperatury, utrzymującą moc grzania na pożądanym przez posiadacza poziomie.

Pod powierzchnią grzewczą znajduje się półka, na której można przechowywać naleśniki lub inne produkty. Urządzenie czyści się łatwo – stal nierdzewna jest gładka, nie przywiera do niej ciasto. Dzięki naleśnikarce łatwe jest smażenie tradycyjnych naleśników, malutkich pancakes oraz tzw. naleśników koronkowych, czyli ażurowych, będących ozdobą niejednego przyjęcia, podawanych bez nadzienia, w wersji słodkiej lub słonej, eleganckich i będących ozdobą przyjęcia.

Domowe naleśnikarki są niewielkich rozmiarów, mieszczą się nawet w małej kuchni. Urządzenie szybko stygnie i równie szybko się nagrzewa, można na nim podgrzać także gotowe naleśniki, jak również usmażyć krokiety lub przygotować odpowiednią ilość ciasta na tort naleśnikowy.

Naleśnikarki gazowe i elektryczne RANKING

Zestawienie najpopularniejszych i najchętniej kupowanych naleśnikarek gazowych i elektrycznych. Ranking został opracowany na podstawie serwisu Nokaut.pl i jest aktualizowany na bieżąco.

Jaki sprzęt wybrać?

Related Post

Dzbanek filtrujący

Dzbanek filtrujący

Jakość wody, którą pijemy, jest bardzo istotną kwestią w kontekście naszego zdrowia. Ogromną część rynku…

1 opinia o “Naleśnikarka

  • Do knajpy jak najbardziej, pewnie jest to użyteczny sprzęt, bo robią dużo naleśnikó, ale do do mu, nie wiem czy jest tak potrzebna naleśnikarka. Przecież to samo zrobi się na patelni, a dodatkowo myślę, że używanie naleśnikarki jest trudniejsze, bo trzeba uważać żeby nie rozlać za dużo ciasta.

    Reply

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *