Kombiwar Ranking grudzień 2023

Jaki kombiwar kupić?Jeśli jednymi z naszych ulubionych czynności kulinarnych są gotowanie, grillowanie i pieczenie – wówczas warto rozważyć zakup kombiwaru, wielofunkcyjnego urządzenia kuchennego o kompaktowych kształtach.

Dzięki licznym i rozbudowanym funkcjom urządzenie może w znacznym stopniu zastąpić piekarnik elektryczny czy też mikrofalówkę. Bardzo wygodnym i praktycznym rozwiązaniem będzie zaopatrzenie się w różnego rodzaju tacki oraz sitka na potrzeby umieszczania w nich różnorakich produktów.

Kombiwar posiadający szeroki zakres regulacji temperatury (przynajmniej do 250°C) pozwoli też na szybkie rozmrażanie artykułów spożywczych.


Z czego składa się kombiwar?

Kombiwar składa się ze szklanego pojemnika oraz pokrywy. Jego częściami składowymi są także halogenowa grzałka oraz wentylator. W pojemniku tworzy się rodzaj termoobiegu, dzięki czemu potrawa jest przygotowana równomiernie, ma naturalny smak oraz pożądane wartości odżywcze.

Czas pracy i temperaturę urządzenia regulują dwa elementy – kombiwar wyposażony jest w minutnik (jednocześnie włącza kombiwar, często wyposażony również w sygnał dźwiękowy) oraz termostat. Misa wykonana jest z żaroodpornego szkła, które nie pęka, nie rysuje się i nie rozbija się tak, jak tradycyjne szkło.


Jak działa kombiwar?

Kombiwar, czyli kuchenka halogenowa lub opiekacz, to udoskonalona forma popularnego w czasach PRL prodiża. Składa się z żaroodpornej misy oraz pokrywy z grzałką i wentylatorem, które tworzą termoobieg wewnątrz urządzenia.

Czas działania urządzenia reguluje się za pomocą minutnika i termostatu. Takie działanie pozwala na efektywną obróbkę termiczną i zachowanie wartości energetycznych oraz smaku produktów.

Funkcje

Kombiwar, dzięki swojej uniwersalności, potrafi być pomocny w:

  • rozmrażaniu i pieczeniu,
  • gotowaniu na parze,
  • pieczeniu,
  • podgrzewaniu bez użycia tłuszczu,
  • grillowaniu,
  • gotowaniu jajek,
  • opiekaniu pieczywa i robieniu grzanek.

Gotowanie

Przygotowywanie posiłków z wykorzystaniem kombiwaru jest bardzo proste. Szklaną misę należy wyłożyć składnikami, pamiętając o pozostawieniu miejsca przy ściankach naczynia. Zapewni to obieg powietrza. Potem wystarczy nastawić temperaturę i czas przyrządzania zgodnie z zaleceniami producenta.

Doświadczeni użytkownicy będą potrafili sami dobrać odpowiednie parametry gotowania, natomiast początkującym doradza się, aby na początku korzystali z dołączonych do urządzenia przepisów.


Jaki kombiwar wybrać?

Na rynku dostępne są chociażby kombiwary halogenowe, produkowane przez takie marki jak chociażby kombiwary MPM czy też Manta. Popularność tych urządzeń jest nieco mniejsza niż przed laty, ale nadal kombiwary mają swoich zwolenników.

Dla singla powinien być wystarczający model o pojemności od 1 do 9 litrów, dla dużej rodziny warto rozważyć zakup większego urządzenia. Niektóre z modeli wyposażone są dodatkowo w pierścienie powiększające pojemność.

Kombiwary nie są przesadnie drogim sprzętem, spokojnie można kupić dobrej jakości urządzenie do 200 zł. Ze względu na stosunkowo wysoką trwałość powinny nam bez problemu posłużyć przez wiele lat.


Kombiwary halogenowe RANKING ◊ Ranking grudzień 2023 ◊

Zestawienie najpopularniejszych i najchętniej kupowanych kombiwarów halogenowych. Ranking został opracowany na podstawie serwisu Nokaut.pl i jest aktualizowany na bieżąco.


Jakie możliwości ma kombiwar?

Kombiwar pozwala rozmrażać i piec zamrożone potrawy oraz podgrzewać potrawy gotowe, kupione w sklepie. Ta ostatnia funkcja jest typowa także dla mikrofalówki. Podgrzewać można bez tłuszczu, w takim wypadku należy sprawdzać, czy potrawa się nie przypala.

W kombiwarze można także gotować na parze. Można też zróżnicować przygotowanie potraw, owijając warzywa w folię do pieczenia, aby uzyskać warzywa gotowane na parze, lekkie oraz odchudzające. Można również skusić się na pieczenie całego kurczaka w kombiwarze, który może pełnić niejako funkcję piekarnika.

Czas i pieczenie w kombiwarze niektórych potraw:

  • Cały kurczak pieczony jest maksymalnie przez 45 minut, w temperaturze około 200°C.
  • Kotlety z karkówki piecze się przez około 30-40 minut, w nieco niższej temperaturze, wynoszącej około 180°C.
  • Całe ziemniaki piecze się w pół godziny.
  • Jedną warstwę ciasta piecze się przez 25 minut w temperaturze około 200°C.

Grillowanie pozwala uzyskać soczyste kotlety, steki czy też ryby o wyjątkowym aromacie. Można również pokusić się o smażenie w kombiwarze. Urządzenie to pozwala ponadto gotować jaja na miękko i twardo oraz przyrządzać chrupiące grzanki.

Obsługa kombiwaru jest nieco bardziej skomplikowana niż obsługa parowaru, jednak nie powinna nastręczać zbyt wielu problemów. Urządzenia te dysponują mocą około 1200-1500 W. Bardzo istotne są przede wszystkim niewielkie gabaryty urządzenia, szczelność oraz opływowy, okrągły kształt. Pojemność kombiwaru wynosi od 11 do 19 litrów – największe urządzenia są dobre dla dużych rodzin. Temperatura w kombiwarze wynosi od 0 do 250°C.

Dodatkowym przydatnym wyposażeniem kombiwaru mogą być:

  • ruszty do grillowania mięsa, ryb oraz warzyw,
  • uchwyty,
  • szpilki do szaszłyków,
  • tacki do gotowania na parze,
  • tacki do smażenia,
  • stojak na pokrywę.

Poszczególne części sprzętu spokojnie można umyć w zmywarce. Kombiwary mają też funkcję samoczyszczącą oraz wyjmowany kabel zasilający ułatwiający mycie.


Kombiwary RANKING ◊ Ranking grudzień 2023 ◊

Zestawienie najpopularniejszych i najchętniej kupowanych kombiwarów. Ranking został opracowany na podstawie serwisu Nokaut.pl i jest aktualizowany na bieżąco.


Zalety kombiwaru w pigułce

Dzięki funkcji termoobiegu potrawy poddawana są obróbce termicznej w sposób równomierny, w stosunkowo niedługim czasie. Przygotowane potrawy nie wymagają dodawania tłuszczu, dzięki czemu są lekkostrawne i przy tym zdrowsze, zachowując zdecydowanie więcej witamin i minerałów.

Samo urządzenie jest łatwe w obsłudze i przy tym bardzo uniwersalne. Dzięki stosunkowo niewielkim rozmiarom bez problemu znajdziemy dla kombiwaru miejsce w kuchni, nie odbiło się to natomiast negatywnie na jego pojemności, która może wynosić nawet do 20 litrów.

Kombiwar nie wymaga specjalnego wysiłku przy czyszczeniu, a ze względu na różnorodność ofert możemy bez problemu znaleźć interesujący nas model w atrakcyjnej cenie.


Jak szukali użytkownicy?

  • zamiast piekarnika

Jaki sprzęt wybrać?

5 opinii o “KombiwarRankingi i poradniki AGD na Eurobb.net 2023

  • Nawet nie wiem czy kiedykolwiek jadłam coś z kombiwaru… Chyba nawet nie widziałam nigdy takiego urządzenia w akcji. Wystarczy mi to co mam, duży garnek i już. Albo jak już to bym zainwestowała w szybkowar. Przynajmniej szybko się w nim gotuje.

    Reply
  • Ostatnio kupiłem u Was duży kombiwar halogenowy i muszę przyznać, że był to bardzo dobry zakup. Sam w sobie jest świetnym urządzeniem, aczkolwiek trzeba się do tego przyzwyczaić, a nie jest to proste. Bardzo szybko przyrządza się w nim potrawy, ale dla niektórych może być to dosyć specyficzne.

    Reply
  • Bardzo ciekawy artykuł. Kupiłem taki sprzęt kilka tygodni temu i dalej szukam jakiejś inspiracji co można dobrego w nim przygotować. Fajnie jakbyście dodali jakieś przepisy na dania w kombiwarze, to byłoby już świetne 😉

    Reply
  • W oko wpadł mi kombiwar halogenowy tefal i zastanawiam się czy go kupić, bo jest to kuszące. Widzę bardzo pozytywne opinie o tym sprzęcie, jak i konkretnym modelu. Dzięki wielkie za artykuł, bo pomógł mnie naprowadzić na ten konkretny sprzęt 😉

    Reply
  • W prezencie od teściowej dostałam kombiwar elektryczny manta. Ciekawy sprzęt, aczkolwiek jeszcze się z nim jeszcze nie zaznajomiłam dobrze. Fajnie jakbyście wrzucili jakieś ciekawe przepisy, albo jeżeli ktoś ma coś, co w kombiwarze wychodzi bardzo dobrze, to niech się podzieli 😀

    Reply

Zostaw opinię

Twój adres email nie będzie publikowany ani zachowywany. Wymagane pola zaznaczone znakiem *

Oceń publikację i/lub ranking ᐅ 1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Brak ocen)
Loading...