Mała zmywarka Ranking marzec 2021

mała i cicha zmywarkaMała zmywarka świetnie sprawdza się w niewielkim mieszkaniu – w kawalerce lub dwupokojowym lokalu. Małe zmywarki mają szerokość do 45 centymetrów, np. te wolnostojące z pewnością zdadzą egzamin.

O pojemności zmywarki decyduje to, ile kompletów naczyń można ulokować w komorze zmywarki. Klasa energetyczna niewielkich zmywarek wynosi od A do A+++, natomiast klasa B jest absolutną rzadkością.

Jakość, rozmiary oraz energooszczędność powinny być podstawowymi kryteriami wyboru przy zakupie małej zmywarki. Kolorystyka? Zmywarki przeważnie mają kolory biały, kremowy lub srebrny, bardzo rzadko jednak zdarzają się urządzenia w innym wariancie kolorystycznym niż biały. Kompaktowa zmywarka nadaje się do instalowania w wysokiej wnęce.

Godna uwagi jest chociażby kompaktowa zmywarka Inspiration w kolorze srebrnym z sześcioma programami zmywania oraz trybem energooszczędnym, który daje nawet do 25% oszczędności na energii elektrycznej. Zmywarki o niewielkich gabarytach (45 cm szerokości) są z reguły ciche, ich poziom głośności wynosi zazwyczaj poniżej 45 dB.

Kompaktowa zmywarka umyje maksymalnie do 9 kompletów naczyń, można zdecydować się na wersje wolnostojące lub do zabudowy. Model nablatowy sprawdzi się w niewielkim mieszkaniu, a także w przyczepach kempingowych lub mieszkalnych. Zmywarki takie mają rozmiary 50 x 50 centymetrów, idealnie zmieszczą się nawet w małej kuchni. Urządzenie musi być podłączone do zlewozmywaka, woda pobierana jest dzięki przyłączu z baterii. Używa się w nich takich samych środków do zmywania, jak w każdej innej zmywarce.


Małe i ciche zmywarki (poniżej 50 dB) RANKING

Zestawienie najchętniej kupowanych kompaktowych cichych zmywarek o poziomie hałasu poniżej 50 dB. Ranking został opracowany na podstawie serwisu Nokaut.pl i jest aktualizowany na bieżąco.


Jakie funkcje powinna mieć mała zmywarka?

 • Warto sprawdzić dodatkowe funkcje małej zmywarki – na przykład opóźnione zmywanie naczyń ustawiane na godzinę zegarową – czasami warto zmywać naczynia późnym wieczorem lub w nocy, aby płacić mniejsze kwoty za energię elektryczną. Niektóre zmywarki mają opóźniony start maksymalnie do dziewięciu godzin. Ustawienie startu na tańszej taryfie opłaty za wodę jest bardzo korzystne ze względów ekonomicznych.
 • Speed Matic z funkcją VarioSpeed, która skraca czas zmywania o połowę.
 • Warto zaopatrzyć się w zmywarkę posiadającą cykl suszenia.
 • Głośność zmywarki także jest znacząca – urządzenia ciche to takie, które podczas pracy mają wskaźniki poniżej 45 dB.
 • Zużycie wody w małej zmywarce nie powinno przekraczać w całym cyklu 7-8 litrów. Lepiej szukać modelu ekonomicznego, zmywającego kilka kompletów naczyń w niedużej ilości wody. Jeśli zmywarka pełna jest naczyń, czyli wypełniona po brzegi, wówczas zużywa się nawet 10 litrów wody.
 • Automatyczne dostosowanie ilości wody do ilości zmywanych naczyń to godna rozważenia funkcja, którą posiadają chociażby zmywarki firmy Electrolux. Warto ponadto rozważyć zakup zmywarki dysponującej relatywnie krótkim czasem zmywania.
 • Niektóre małe zmywarki mogą być ustawiane na blacie ze względu na ich niewielki ciężar właściwy (wersje nablatowe mają one zazwyczaj do 50 cm szerokości, ich wielką zaletą jest przenośność). Inne małe zmywarki są wolnostojące, co oznacza, że można ustawić je w dowolnym praktycznie miejscu. Idealnym rozwiązaniem jest ulokowanie takiej małej zmywarki pod szafką zlewozmywaka.

Małe i ciche zmywarki do zabudowy RANKING

Zestawienie najchętniej kupowanych kompaktowych cichych zmywarek do zabudowy. Ranking został opracowany na podstawie serwisu Nokaut.pl i jest aktualizowany na bieżąco.


W kompaktowej zmywarce można zmywać naczynia, sztućce, szkło, naczynia z tworzywa sztucznego, garnki ze stali nierdzewnej, aluminium i srebro (ważne, aby nie stykało się z przedmiotami ze stali).

Do zmywarki nie należy wkładać zabytkowej lub ręcznie malowanej porcelany, szkła kryształowego, naczyń z częściami z drewna lub kości oraz żeliwnych garnków lub patelni.

Każde naczynie przez włożeniem do zmywarki należy oczyścić z resztek jedzenia, np. ziemniaki, kawałki mięsa. Naczynia muszą być dobrze oczyszczone, dzięki czemu zmywarka znacznie lepiej poradzi sobie z brudem.

Nie należy dodawać zbyt dużo środka nabłyszczającego, gdyż na naczyniach mogą pozostać niepożądane smugi – szczególnie widoczne na szkle. Ponadto zbyt duża ilość naczyń włożona do zmywarki spowoduje, że nie będą one dokładnie umyte (zakłócony zostanie swobodny przepływ wody).


Jaki jest koszt niewielkich zmywarek?

Niewielkie zmywarki kosztują od kilkuset do dobrych kilku tysięcy złotych. Czołowe marki mające w ofercie małą, kompaktową zmywarkę to m.in. Hyundai, Siemens, Electrolux i Candy.

Tak zwane zmywarki slimline są idealne dla kawalerów, par oraz małych rodzin.

Należy jednak pamiętać, że podstawowymi kryteriami wyboru, które w dużej mierze kształtują cenę zmywarek, są:

 • orientacyjne zużycie wody podczas cyklu, deklarowane przez producenta (faktyczne wartości poznamy jednak z reguły sami podczas testowania zmywarki po zakupie);
 • klasa energetyczna – jest ich aż siedem (od najwyższej AAA+ do najniższej D), w tym przypadku możemy mieć nawet o 70% zużytej energii mniej;
 • kompaktowe zmywarki posiadają niewielką pojemność, zdolną umyć maksymalnie do 6 kompletów naczyń;
 • poziom hałasu – im niższy, tym lepiej; obecnie na rynku spokojnie można znaleźć małe zmywarki poniżej 45 dB;
 • sposób podgrzewania wody – obecnie wykorzystywane są w nowoczesnych zmywarkach przepływowe ogrzewacze, które wpływają na wyższe ceny urządzeń;
 • typ suszenia zastosowany w zmywarce – może być ono statyczne lub kondensacyjne;
 • dodatkowe wyposażenie – to m.in. kosze na sztućce, naczynia, ilość ramion natryskowych, uchwyty na kieliszki, filtry samoczyszczące, wyświetlacz na przednim panelu wraz ze wskaźnikami diodowymi, dodatkowe półki, stojaki;
 • ilość i różnorodność programów – standardowymi w zmywarce są oczywiście mycie wstępne, normalny program i program intensywny; obecność dodatkowych programów, takich jak BIO, ECO, automatyczny, delikatny, przyspieszony czy też połowa wsadu – to niestety opcje znacząco podnoszące cenę zakupu urządzenia.

Małe zmywarki RANKING

Zestawienie najchętniej kupowanych kompaktowych zmywarek. Ranking został opracowany na podstawie serwisu Nokaut.pl i jest aktualizowany na bieżąco.


Na trwałość zmywarki ma wpływ niewątpliwie woda i stopień jest twardości, a także zabiegi konserwacyjne (należy ją regularnie czyścić za pomocą specjalnych specyfików oraz detergentów).


Małe zmywarki do zabudowy RANKING

Zestawienie najchętniej kupowanych kompaktowych zmywarek do zabudowy. Ranking został opracowany na podstawie serwisu Nokaut.pl i jest aktualizowany na bieżąco.


Jak szukali użytkownicy?

 • mała zmywarka
 • jaka mala zmywarka
 • mala zmywarka jaka
 • Mała zmywarka ranking
 • zmywarka 55
 • Zmywarka kompaktowa ranking
 • zmywarka mala
 • zmywarka mala jaka
 • zmywarka mała

Jaki sprzęt wybrać?

4 opinii o “Mała zmywarkaRankingi i poradniki AGD na Eurobb.net 2020

 • Ja mam wąską Amicę, taką 45-tkę, bardzo fajnie się spisuje, jest mega ekonomiczna, mieści całkiem sporo a jednak nadal zużywa tylko nieco ponad 8 litrów średnio. W dodatku jeszcze ma bardzo fajną szufladę na sztućce na samej górze zamiast koszyka i dobrą opcję z programowaniem startu na wybraną godzinę.

  Reply
 • Przyjąłbym taką mała zmywarkę. Mimo, że mieszkam tylko z dziewczyną to i tak naczyń do mycia jest mnóstwo, szczególnie po imprezie ze znajomymi. Mieszkamy już na swoim, więc remont kuchni zbliża się wielkimi krokami, dzięki czemu będziemy mieć swoją upragnioną zmywarkę.

  Reply
 • Potrzebowałem małej zmywarki bo moja kuchnia, a raczej miejsce w niej dostępne pozostawia małe pole manewru. Okazało się, że jest na rynku sporo takich nietypowych rozmiarów i bez problemu znalazłem odpowiednią. Ku mojemu zaskoczeniu wchodzi do niej i tak sporo naczyń.

  Reply
 • Zmywarka do zabudowy kuchennej ma to do siebie, że może być mała. U moich rodziców w domu nie ma zbyt dużo miejsca i trzeba było wybierać coś z małych gabarytowo zmywarek. Zabudowali ją i wygląda super, a do tego jest bardzo cicha.

  Reply

Zostaw opinię

Twój adres email nie będzie publikowany ani zachowywany. Wymagane pola zaznaczone znakiem *

Oceń publikację i/lub ranking ᐅ 1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Brak ocen)
Loading...