Pralka ładowana od góry

pralka ładowana od góryPralki mogą być ładowane od góry lub z przodu, czyli od tak zwanego frontu. Pralki ładowane od góry lepiej mieszczą się w niewielkiej, ciasnej łazience, mają z reguły wymiary 40 x 60 centymetrów, są mniejsze od pralek ładowanych od frontu. Można do nich podejść od węższego i szerszego boku, w tym celu powinniśmy zostawić sobie 30-50 cm wolnej przestrzeni.

Najtańsze pralki tego typu kosztują od niespełna 800 złotych do nawet 3000 złotych – wiele zależy od producenta oraz rodzajów programów, które posiada urządzenie. Maksymalna ilość prania, jakie mieści się w takiej pralce wynosić może nawet 10 kilogramów. Tak duży sprzęt zarezerwowany jest raczej dla rodzin, single lub pary z powodzeniem zadowolą się pralką o mniejszych możliwościach załadunkowych.

Jaki producent?

Najbardziej znani gracze na rynku produkujący pralki ładowane od góry to oczywiście m.in. Bosch, Whirlpool, Electrolux. Zaawansowana technologicznie pralka o pojemności do 6 kg z panelem w języku polskim i mająca klasę efektywności energetycznej A+ jest godnym rozważenia wyborem dla singla lub pary. Ubrania są prane w kwadrans, co z pewnością jest cenną informacją dla osób żyjących w ciągłym pośpiechu. Wyświetlacz elektroniczny wskazuje czas do zakończenia programu, przez co łatwo monitorować proces prania. Moment rozpoczęcia można opóźnić, korzystając z opcji Opóźnienie Startu. Inne interesujące opcje w takiej pralce to m.in.:

 • szybkie pranie,
 • długie płukanie (pozwala usunąć dokładnie detergent, co jest szczególnie ważne dla osób o wrażliwej skórze oraz alergików),
 • pranie koszul,
 • pranie butów,
 • outdoor.

Możliwości obecnych pralek

Niektóre pralki sygnalizują dźwiękiem zakończenie prania lub też zbyt dużą ilość środka piorącego pozwalając na korygowanie tego parametru. Pojemność pralki jest istotna, ale pralki ładowane od góry mają mniejszą pojemność od pralek innego rodzaju.

Ciekawą opcją jest nowoczesne sterowanie elektroniczne, wypierające nieco przestarzałą już regulację mechaniczną. Pralka ładowana od góry nie nadaje się do ustawiania pod ścianami ze skosami. Warto kupić pralkę z blokadami, czyli taką, która będzie bezpieczna – zwłaszcza dla dziecka, nie powodując skaleczeń lub poważniejszych ran.

Pralka ładowana od góry jest dobra dla osób roztargnionych – po rozpoczęciu pracy pralki można ją zatrzymać i dorzucić rzecz, o której wcześniej zapomnieliśmy, co w przypadku pralek ładowanych od przodu nie jest niestety możliwe. Sama wysokość pralki ładowanej od góry powoduje, że małe dziecko będzie miało trudności, aby dostać się do pokrywy. Zamykanie i otwieranie pralki jest łatwe i wygodne.

Pralki ładowane od góry są wygodne, łatwe w obsłudze i ekonomiczne. Najnowsze modele posiadają sporo opcji dodatkowych, które są przydatne w codziennym funkcjonowaniu, jak chociażby wspomniana już możliwość przerwania cyklu.

Pralki automatyczne ładowane od góry RANKING

Zestawienie najpopularniejszych i najchętniej kupowanych pralek ładowanych od góry. Ranking został opracowany na podstawie serwisu Nokaut.pl i jest aktualizowany na bieżąco.

Jak szukali użytkownicy?

 • pralki automatyczne od góry ładowane
 • suszarka ladowana od gory
 • wymiary pralki ładowanej od góry

Jaki sprzęt wybrać?

Related Post

Umywalka łazienkowa

Umywalka łazienkowa

Czasami zaprojektowanie najmniejszych pomieszczeń sprawia najwięcej problemów, jak chociażby w przypadku łazienki. Ilość decyzji, jakie…

2 Comments on “Pralka ładowana od góry

 • Dla mnie pralka ładowana od góry to najsensowniejsze rozwiązanie. Czyści tak samo dobrze jak klasycznie ładowane pralki, a po pierwsze jest dużo wygodniejsza, po drugie zajmuje mniej miejsca. To prawda, że bęben takiej pralki ma mniejszą pojemność niż przy klasycznych urządzeniach, ale mi to nie przeszkadza. Ciesze się, że pralka nie rzuca się w oczy i to wszystko:) Mam Whirpoola AWE 4519 i jestem bardzo zadowolona. Jak widać nie trzeba wydawać ogromnych pieniędzy na pralkę:)

  Reply
 • Faktycznie pralka ładowana od góry zajmuje mało miejsca, ale zawsze jak jakąś widzę to przypomina mi się historia mojej małej kuzynki, która chciała wrzucić coś do prania. Pralka chodziła, otworzyła tą górną część i bluzka została wkręcona w zamknięty bęben – pralka do wyrzucenia 😉 Miała wtedy z 7 lat, a pralka też starszej daty 🙂

  Reply

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *