Grille ogrodowe. Jaki mamy wybór? Ranking październik 2022

grille ogrodowePolacy kochają grillować – to wiemy wszyscy. Późną wiosną i przez całe lato cieszymy się możliwością wspólnego jedzenia na świeżym powietrzu i uwielbiamy smak potraw przygotowanych w ten sposób. Nic dziwnego, że rynek oferuje nam przeróżne grille ogrodowe, których ceny wahają się od kilkudziesięciu złotych do kilku czy kilkunastu tysięcy. Zanim jednak wybierzesz się do sklepu odpowiedz sobie na kilka ważnych pytań.


Grill do ogrodu, na działkę czy na wakacje pod namiotem?

To najważniejsze, ale i najprostsze pytanie, od którego warto zacząć i które determinuje podstawowe kwestie. Jeśli posiadasz duży, przydomowy ogród masz zapewne zupełnie inne wymagania, niż kiedy weekendowo grillujesz na działce lub zabierasz grilla jedynie na wakacje pod namiotem. W ostatnim przypadku najważniejsza jest lekkość sprzętu i możliwość jego składania – dlatego najczęściej decydujemy się na niewielkie i tanie grille węglowe. Ze względu na ryzyko włamań na działkę również zazwyczaj wybieramy grille tanie i niewielkie. Jeśli jednak dysponujesz dużym przydomowym ogrodem masz dużo większe pole do popisu.


Jak często grillujesz?

Właściciele domów jednorodzinnych mogą mówić o korzystaniu z grilla przez cały sezon, nawet każdego dnia – choć nie zawsze przecież musi tak być. Jeśli z grilla ogrodowego korzystasz tylko kilka razy w roku, nie ma specjalnej potrzeby wybierać luksusowego modelu. Jeśli jednak jesteś amatorem grillowanych posiłków i korzystasz z niego naprawdę często warto podnieść sobie poprzeczkę.


Czy wielkość grilla ma dla Ciebie znaczenie?

Czy grillujesz zazwyczaj dla siebie i pozostałych domowników, a może regularnie urządzasz przyjęcia dla kilkunastu osób? Jeśli druga opcja jest Ci bliższa, warto zwrócić uwagę na wielkość grilla ogrodowego i możliwość przyrządzenia na nim dużej ilości jedzenia jednocześnie.


Grill gazowy, elektryczny czy węglowy?

Grill węglowy to najtańsza i najpopularniejsza opcja, ale zauważalny wzrost popularności mają grille gazowe, których nie trzeba rozpalać, pilnować ognia i błyskawicznie nabierają odpowiedniej temperatury. Są też łatwiejsze w utrzymaniu w czystości. Jest to jednak droższa opcja, bo i konstrukcja takiego grilla jest bardziej skomplikowana. Elektryczne grille zajmują mniej miejsca niż gazowe, ale możemy z nich korzystać tylko w pobliżu gniazd elektrycznych, co może być poważnym minusem.

Więcej na: https://www.wasserman.eu/agd/dla-domu/grill.

Jaki sprzęt wybrać?

Zostaw opinię

Twój adres email nie będzie publikowany ani zachowywany. Wymagane pola zaznaczone znakiem *

Oceń publikację i/lub ranking ᐅ 1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Brak ocen)
Loading...