Kuchenka mikrofalowa do zabudowy Ranking marzec 2021

Kuchenki mikrofalowe sprzedawane są w opcji wolnostojącej oraz do zabudowy. Wersje wolnostojące ustawia się na blacie w kuchni lub też na szafce. Można je przenosić i przewozić, zabierać na wakacje lub wyjazdy weekendowe, służbowe lub prywatne.

Jaka kuchenka mikrofalowa do zabudowy?

Kuchenki do zabudowy muszą zostać w jednym miejscu, nie można ich przenosić i transportować. Są one przytwierdzone do słupka lub ustawione we wnęce kuchennej. Widać tylko część przednią kuchenki mikrofalowej, a inne jej części są niewidoczne.

Ze względu na zabudowę są one jednak zdecydowanie bardziej stabilne, wymogiem koniecznym natomiast jest zapewnienie im odpowiedniej wentylacji. Ponadto elegancko komponują się one z pozostałym sprzętem znajdującym się w kuchni, stając się praktycznie niedostrzegalne dzięki zastosowaniu chociażby frontu kuchennego.


Jaka mikrofalówka do zabudowy?

Najtańsze kuchenki do zabudowy kosztują średnio kilkaset złotych, natomiast najtańsze kuchenki wolnostojące można kupić już za nieco ponad sto złotych. Z reguły mikrofalówka posiada pojemność od 15 do 40 litrów. Pojemność 20 litrów oznacza, że duży talerz obiadowy na pewno zmieści się w takiego rodzaju urządzeniu, co wystarczy na potrzeby singla.

Pojemności kuchenek mikrofalowych są podobne dla urządzeń wolnostojących oraz do zabudowy. Kuchenka do zabudowy musi być ulokowana tak, aby nie grzała mebli i ścian, moc 1000 W jest odpowiednia do podgrzewania potraw, te o mniejszej mocy cechują się niższą wydajnością.

Zdecydowana większość mikrofalówek do zabudowy posiada na wyposażeniu grill, którego moc waha się od poniżej 1000 do ponad 1500 W.

mikrofalówka do zabudowy kuchennej
mikrofalówka do zabudowy kuchennej
Wnętrza takich kuchenek są proste, bez zbędnych dodatków i gadżetów. Drzwi kuchenki otwierają się na bok, na lewą stronę, ale istnieje też otwierające się w dół. Podgrzewanie i rozmrażanie potraw to funkcje sprawdzające się zarówno w mikrofalówkach wolnostojących, jak i do zabudowy. Przydatnym rozwiązaniem jest elektroniczna regulacja mikrofalówki. Kuchenka samodzielnie wybiera czas i moc, jakie muszą być używane do przygotowania danej potrawy.

Mikrofalówka do zabudowy może podgrzewać, rozmrażać, gotować tradycyjnie, gotować na parze, nadawać potrawie przyrumienioną warstwę z wierzchu. Możliwe jest podpiekanie od spodu, pieczenie z termoobiegiem, pieczenie w 3D. Blokada rodzicielska, opóźniony start lub samoczyszczenie są funkcjami przydatnymi w mikrofalówkach. Czyszczenie trwa kwadrans, a z wnętrza kuchenki znikają tłuszcz oraz kłopotliwe zabrudzenia. Kuchenki posiadające wiele funkcji kosztują zazwyczaj 800-1000 złotych, co jest wydatkiem dość sporym.

Możliwe sposoby sterowania pracą mikrofalówki do zabudowy:

 • pokrętło i przyciski,
 • pokrętło, sensorowe,
 • przyciski,
 • sensorowe,
 • pokrętła.

Producenci mikrofalówek do zabudowy:
Bosch, Electrolux, Samsung, Whirlpool, AEG, Amica, Beko, Candy, CATA, Concept, De Dietrich, Foster, Franke, Gorenje, Hotpoint-Ariston, Indesit, Kalorik, Kernau, Mastercook, Miele, Nodor, Severin, Siemens, Smart, Smeg, Teka, Zelmer.Jaka najlepsza? Szukamy dobrej mikrofalówki do zabudowy wg zasobności portfela


Tania mikrofalówka do zabudowy do 500 złotych ◊ Ranking marzec 2021 ◊

1.Ceny najtańszych mikrofalówek do zabudowy oscylują w granicach 400-500 zł. Mowa tu oczywiście o urządzeniach nowych. Decydując się na inwestycję w model z tej półki cenowej, otrzymamy mikrofalę w standardowych wymiarach, o mocy raczej nieprzekraczającej podstawowych 700-800 W. Mikrofalówki do zabudowy kosztujące mniej niż 500 zł, posiadają zazwyczaj kilka podstawowych programów, takich jak: wybór stopnia mocy, opcja rozmrażania czy zwykłego grillowania. Naturalnie, gwarantują one szybki start i posiadają czytelny, elektroniczny wyświetlacz.

Zestawienie TOP5 najchętniej wybieranych kuchenek mikrofalowych do zabudowy w cenie do 500 zł.


Kuchenka mikrofalowa do zabudowy od 500 do 1000 złotych ◊ Ranking marzec 2021 ◊

2.Decydując się na pozycję kosztującą między 500 a 1000 zł, otrzymasz już znacznie bardziej rozbudowaną mikrofalówkę do zabudowy. Takie pozycje, poza bardziej designerskim wyglądem, oferują między innymi dodatkowe programy, takie jak: automatyczne gotowanie, rozmrażanie czasowe i wagowe czy znacznie większą ilość poziomów mocy do wyboru. Ich wnętrze może być już nieco większe i zazwyczaj jest obudowane nierdzewną stalą. Mikrofalówki dostępne w tych cechach potrafią także same wychładzać przegrzaną obudowę.

Zestawienie TOP5 najchętniej wybieranych mikrofalówek do zabudowy w cenie od 500 do 1000 zł.


Dobra mikrofalówka do zabudowy od 1000 do 1500 złotych ◊ Ranking marzec 2021 ◊

3.Mikrofalówka do zabudowy kosztująca między 1000 a 1500 zł jest urządzeniem o znacznie lepszych parametrach. Posiada więcej funkcji i wyższy poziom maksymalnej mocy. Urządzenia tego typu są już większe, a co za tym idzie – pojemniejsze. Obsługuje się je za pomocą wygodnego wyświetlacza LCD, na którym w łatwy sposób można wybrać jeden z nawet kilkunastu programów gotowania, dzięki którym każde danie zostanie podgrzane w idealny sposób. W tym zakresie cenowym można już także znaleźć mikrofalówkę do zabudowy z systemem automatycznego czyszczenia.

Zestawienie TOP5 najchętniej wybieranych kuchenek mikrofalowych do zabudowy w cenie od 1000 do 1500 zł.


Najlepsze mikrofalówki do zabudowy od 1500 do 2000 złotych ◊ Ranking marzec 2021 ◊

4.Nowoczesne i bogato wyposażone modele mikrofalówek do zabudowy potrafią kosztować od 1500 do nawet powyżej 2000 zł. Nic dziwnego – są to urządzenia przypominające wręcz wysokiej jakości piekarniki. Posiadają one wiele znacznie różniących się od siebie programów, a dzięki inteligentnemu oprogramowaniu wystarczy wybrać wagę oraz rodzaj potrawy, a mikrofala sama dopasuje moc i czas jej podgrzewania. Ponadto urządzenia tego typu oferują pełen zakres wpływu na rodzaj gotowania osobie przyrządzającej posiłek. Dzięki wygodnemu elektronicznemu sterowaniu mamy wpływ na wszystkie procesy zachodzące we wnętrzu mikrofalówki.

Zestawienie TOP5 najchętniej wybieranych mikrofalówek do zabudowy w cenie od 1500 do 2000 zł.Kryteria wyboru mikrofalówki do zabudowy

 • moc mikrofalówki – na potrzeby domowych zastosowań wystarczą nam takie kuchenki o mocy do 800 W, sprzęty z możliwością grillowania są natomiast z reguły mocniejsze;
 • sterowanie – mamy tutaj kilka opcji wyboru, przy czym najtańszym rozwiązaniem jest mechaniczna regulacja za pomocą pokrętła; modele wyposażone w panel z elektronicznym sterowaniem są droższym, ale wygodniejszym rozwiązaniem; najwyższą półkę cenową reprezentują natomiast mikrofalówki z automatyką wagową, czyli określenie czasu oraz mocy grzania odbywa się za pomocą odpowiednich czujników określających masę przygotowywanego dania;
 • gabaryty – w grę wchodzą tu oczywiście wymiary oraz pojemność mikrofalówki; zasada jest prosta – wielkość mikrofalówki dostosowujemy do ilości miejsca, które posiadamy w kuchni na ten sprzęt;
 • materiał wykonania wnętrza – jeżeli zależy nam na trwałości, łatwości czyszczenia oraz odporności, wówczas warto wybrać ceramiczne wykończenie, na które niestety musimy wydać odpowiednio więcej; stal nierdzewna jest tańszym rozwiązaniem, zapewniającym odpowiednią jakość, jednak trudniej się ją czyści; emaliowane wykończenie to przystępny cenowo wariant, jednak powierzchnie te dość łatwo porysować;
 • bezpieczeństwo – standardowo umieszczane są funkcje automatycznego wyłączania urządzenia w przypadku jego otwarcia, ponadto można spotkać także modele wyposażone w zabezpieczenie w postaci blokady chroniącej przed przypadkowym uruchomieniem mikrofalówki;
 • dostępność funkcji – dostosowujemy oczywiście pod kątem własnych preferencji oraz oczekiwań, oprócz standardowych opcji podgrzewania i rozmrażania można spotkać wspomniane już grillowanie, termoobieg zapewniający równomierne rozłożenie temperatury, gotowanie na parze (modele ze specjalną wytwornicą), możliwość zrobienia własnych specjałów z przygotowanego ciasta, funkcja crisp nadająca potrawom chrupkości.

Kuchenki mikrofalowe do zabudowy ◊ Ranking marzec 2021 ◊

Zestawienie najchętniej kupowanych mikrofalówek do zabudowy. Ranking został opracowany na podstawie serwisu Nokaut.pl i jest aktualizowany na bieżąco.


Jaki sprzęt wybrać?

4 opinii o “Kuchenka mikrofalowa do zabudowyRankingi i poradniki AGD na Eurobb.net 2020

 • Jeżeli mikrofalówka to Amica. Zawsze kupuję sprzęt tej firmy jeżeli chodzi o AGD. Bardzo dobry jakościowo no i serwis na wysokim poziomie. Nadaje się do zabudowy i jest dosyć kompaktowa jeżeli chodzi o niektóre modele są bardzo fajne i “poręczne”.

  Reply
 • Potrzebowałam czegoś takiego i wybrałam dzięki waszemu artykułowi. Kuchenka mikrofalowa Samsung spisuje się świetnie, a tym bardziej była możliwość jej zabudowy i wygląda super. Pozdrawiam i dziękuję 😉

  Reply
 • Mikrofalówka do zabudowy spisuje się u mnie świetnie. Jeżeli chodzi o sprzęt AGD to uważam, że mikrofalówka jest akurat jednym z niezbędnych sprzętów w mojej kuchni. Wybrałam firmę Samsung i był to dobry wybór, działa bez zarzutu i jest bardzo prosta w obsłudze.

  Reply
 • U mnie właśnie jednym z prezentów na ślub była kuchenka mikrofalowa pod zabudowę i był to bardzo dobry strzał, bo akurat tego potrzebowaliśmy z mężem. Sprzęt firmy electrolux bardzo fajnie się spisuje, a zabudowa to bardzo fajna kwestia jeżeli chodzi o wygląd kuchni.

  Reply

Zostaw opinię

Twój adres email nie będzie publikowany ani zachowywany. Wymagane pola zaznaczone znakiem *

Oceń publikację i/lub ranking ᐅ 1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Brak ocen)
Loading...