Odkurzacz wodny Ranking marzec 2021

odkurzacz wodny bezworkowy marki Thomas
odkurzacz wodny bezworkowy marki Thomas
Odkurzacz wodny jest typem odkurzacza piorącym na mokro, urządzeniem bardzo cenionym przede wszystkim przez alergików. Kluczową rolę w wyborze stanowi pojemność zbiornika, podobnie jak takie elementy jak chociażby wygodny uchwyt zwiększający komfort przenoszenia. Sam pojemnik powinien być osadzony w odkurzaczu i zabezpieczony.


Jaki odkurzacz z filtrem wodnym?

Zwracajmy uwagę na to, aby sprzęt posiadał także dodatkowe akcesoria i wyposażenie:

 • wymienne ssawki,
 • szczotki do czyszczenia powierzchni,
 • filtr wspomagający zatrzymujący pozostałości zanieczyszczeń, np. antyalergiczny filtr HEPA sprawia, że do otoczenia nie przenikają wirusy, bakterie oraz grzyby.

Zbiornik wodny należy opróżnić i wyczyścić po każdym sprzątaniu, aby zachował on swoje właściwości. Kurz oraz zanieczyszczenia zatrzymywane są przez wodę, a powietrze jest wydmuchiwane i nawilżane oraz ujemnie jonizowane. Pojemność zbiornika na wodę może wynosić od niecałego litra do nawet kilkudziesięciu litrów, przez co posprzątanie powierzchni o wymiarach nawet powyżej 150 metrów kwadratowych nie powinno stanowić wielkiego problemu. Warto postawić na urządzenie posiadające sporą moc – przynajmniej 1400 W. Na rynku oferowane są modele wyposażone w turboszczotkę, która usuwa włosy, nici, sierść kota czy psa.

Solidna budowa, mocna i odporna na wstrząsy, to jeden z najważniejszych atutów odkurzacza wodnego, który ponadto pracuje cicho – na rynku z powodzeniem można dostać sprzęt, który emituje poziom hałasu znacznie poniżej 60 dB. Chcąc, aby podczas sprzątania unosiły się miłe zapachy, do pojemnika odkurzacza można wlewać specjalne płyny zapachowe.

odkurzacz z filtrem wodnym - model oneConcept Aquapura
odkurzacz z filtrem wodnym – model oneConcept Aquapura
Odkurzacz bezworkowy z filtrem wodnym jest dedykowany głównie dla osób cierpiących na alergię, astmę lub inne dolegliwości układu oddechowego. Można nim skutecznie wyczyścić dywany, tapicerki, parkiety, kamień i laminat. Urządzenie jest rekomendowane do domów, w których mieszkają też zwierzęta, system filtrów wodnych zatrzymuje kurz, brud oraz sierść domowych pupilków. Niektóre modele odkurzaczy akumulatorowych mają aż siedem filtrów, między innymi piankowy, siatkowy i węglowy. Ciekawym rozwiązaniem jest system dysz, który dodatkowo podnosi skuteczność czyszczenia.

Najtańsze odkurzacze wodne można kupić już za ok. 150-200 złotych, ale najlepsze, najbardziej wydajne oraz efektywne urządzenia kosztują dobre kilka tysięcy złotych. Dobry odkurzacz pozwala sprzątać szybko, skutecznie usuwając przy tym wirusy, grzyby i bakterie. To zakup rekomendowany zarówno do domu, jak i pomieszczeń biurowych.


Odkurzacz z filtrem wodnym – za i przeciw

Zalety odkurzaczy z filtrem wodnym

  + większa zdolność wody do pochłaniania drobnoustrojów i zanieczyszczeń
  + obecność funkcji czyszczenia zarówno na mokro, jak i na sucho
  + tego rodzaju modele odkurzaczy są bezworkowe
  + warto wybierać modele posiadające funkcję prania, dzięki czemu wyczyścimy dokładniej wykładzinę czy też tapicerkę
  + wodny filtr nawilża powietrze, co jest szczególnie przydatne, gdy cierpimy na alergię
  + modele odkurzaczy z wylotowym filtrem HEPA pozwalają na jeszcze dokładniejsze oczyszczenie powietrza

Wady odkurzaczy akumulatorowych

  – pojemnik z wodą należy dokładnie czyścić, aby nie doszło do rozwoju pleśni i grzybów
  – nie są tak mobilne jak zwykłe odkurzacze ze względu na większą wagę
  – zajmują więcej miejsca
  – czyszczenie bywa bardziej kłopotliwe
  – chcąc zakupić model z dobrymi filtrami musimy się przygotować na spory wydatek

Odkurzacze wodne RANKING

Zestawienie najchętniej kupowanych odkurzaczy wodnych z funkcją prania. Ranking został opracowany na podstawie serwisu Nokaut.pl i jest aktualizowany na bieżąco.


Jak szukali użytkownicy?

 • odkurzacz wodny
 • dobre odkurzacze wodne
 • odkurzacz z filtrem wodnym bosch

Jaki sprzęt wybrać?

4 opinii o “Odkurzacz wodnyRankingi i poradniki AGD na Eurobb.net 2020

 • Jest w stanie ktoś polecić dobry odkurzacz z filtrem piorącym? Konkretnie jaka marka i dlaczego, czytam dużo opinii, ale są dosyć podzielone i nie wiem czy wiarygodne. Artykuł bardzo na plus, można się sporo dowiedzieć o takim sprzęcie 😉

  Reply
 • Wodny odkurzacz dla alergika jest chyba najlepszym wyborem 😉 Są proste w użyciu, aczkolwiek też trzeba na to uważać i wziąć pod uwagę jak się taki odkurzacz używa. Polecam każdego, kto się z zmaga z alergią.

  Reply
 • Na początku byłem trochę sceptycznie do tego nastawiony, ale żona zdecydowała się na zakup takiego odkurzacza. Okazało się, że odkurzacz wodny karcher spisuje się znakomicie, a tym bardziej, jeżeli ktoś jest alergikiem.

  Reply
 • Jak ktoś ma problem z uczuleniem, to bardzo dobrze kupić jest dobry odkurzacz z filtrem wodnym. Bardzo pomaga, powiem z doświadczenia, że przed tym miałem bardzo duże problemy, bo mam lekkie uczulenie na sierść psa, a po jakimś czasie to stało się drażniące.

  Reply

Zostaw opinię

Twój adres email nie będzie publikowany ani zachowywany. Wymagane pola zaznaczone znakiem *

Oceń publikację i/lub ranking ᐅ 1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Brak ocen)
Loading...