Odkurzacz wodny

odkurzacz wodny bezworkowy marki Thomas
odkurzacz wodny bezworkowy marki Thomas
Odkurzacz wodny jest typem odkurzacza piorącym na mokro, urządzeniem bardzo cenionym przede wszystkim przez alergików. Kluczową rolę w wyborze stanowi pojemność zbiornika, podobnie jak takie elementy jak chociażby wygodny uchwyt zwiększający komfort przenoszenia. Sam pojemnik powinien być osadzony w odkurzaczu i zabezpieczony.


Jaki odkurzacz z filtrem wodnym?

Zwracajmy uwagę na to, aby sprzęt posiadał także dodatkowe akcesoria i wyposażenie:

 • wymienne ssawki,
 • szczotki do czyszczenia powierzchni,
 • filtr wspomagający zatrzymujący pozostałości zanieczyszczeń, np. antyalergiczny filtr HEPA sprawia, że do otoczenia nie przenikają wirusy, bakterie oraz grzyby.

Zbiornik wodny należy opróżnić i wyczyścić po każdym sprzątaniu, aby zachował on swoje właściwości. Kurz oraz zanieczyszczenia zatrzymywane są przez wodę, a powietrze jest wydmuchiwane i nawilżane oraz ujemnie jonizowane. Pojemność zbiornika na wodę może wynosić od niecałego litra do nawet kilkudziesięciu litrów, przez co posprzątanie powierzchni o wymiarach nawet powyżej 150 metrów kwadratowych nie powinno stanowić wielkiego problemu. Warto postawić na urządzenie posiadające sporą moc – przynajmniej 1400 W. Na rynku oferowane są modele wyposażone w turboszczotkę, która usuwa włosy, nici, sierść kota czy psa.

Solidna budowa, mocna i odporna na wstrząsy, to jeden z najważniejszych atutów odkurzacza wodnego, który ponadto pracuje cicho – na rynku z powodzeniem można dostać sprzęt, który emituje poziom hałasu znacznie poniżej 60 dB. Chcąc, aby podczas sprzątania unosiły się miłe zapachy, do pojemnika odkurzacza można wlewać specjalne płyny zapachowe.

odkurzacz z filtrem wodnym - model oneConcept Aquapura
odkurzacz z filtrem wodnym – model oneConcept Aquapura
Odkurzacz bezworkowy z filtrem wodnym jest dedykowany głównie dla osób cierpiących na alergię, astmę lub inne dolegliwości układu oddechowego. Można nim skutecznie wyczyścić dywany, tapicerki, parkiety, kamień i laminat. Urządzenie jest rekomendowane do domów, w których mieszkają też zwierzęta, system filtrów wodnych zatrzymuje kurz, brud oraz sierść domowych pupilków. Niektóre modele odkurzaczy akumulatorowych mają aż siedem filtrów, między innymi piankowy, siatkowy i węglowy. Ciekawym rozwiązaniem jest system dysz, który dodatkowo podnosi skuteczność czyszczenia.

Najtańsze odkurzacze wodne można kupić już za ok. 150-200 złotych, ale najlepsze, najbardziej wydajne oraz efektywne urządzenia kosztują dobre kilka tysięcy złotych. Dobry odkurzacz pozwala sprzątać szybko, skutecznie usuwając przy tym wirusy, grzyby i bakterie. To zakup rekomendowany zarówno do domu, jak i pomieszczeń biurowych.


Odkurzacz z filtrem wodnym – za i przeciw

Zalety odkurzaczy z filtrem wodnym

  + większa zdolność wody do pochłaniania drobnoustrojów i zanieczyszczeń
  + obecność funkcji czyszczenia zarówno na mokro, jak i na sucho
  + tego rodzaju modele odkurzaczy są bezworkowe
  + warto wybierać modele posiadające funkcję prania, dzięki czemu wyczyścimy dokładniej wykładzinę czy też tapicerkę
  + wodny filtr nawilża powietrze, co jest szczególnie przydatne, gdy cierpimy na alergię
  + modele odkurzaczy z wylotowym filtrem HEPA pozwalają na jeszcze dokładniejsze oczyszczenie powietrza

Wady odkurzaczy akumulatorowych

  – pojemnik z wodą należy dokładnie czyścić, aby nie doszło do rozwoju pleśni i grzybów
  – nie są tak mobilne jak zwykłe odkurzacze ze względu na większą wagę
  – zajmują więcej miejsca
  – czyszczenie bywa bardziej kłopotliwe
  – chcąc zakupić model z dobrymi filtrami musimy się przygotować na spory wydatek

Odkurzacze wodne RANKING

Zestawienie najchętniej kupowanych odkurzaczy wodnych z funkcją prania. Ranking został opracowany na podstawie serwisu Nokaut.pl i jest aktualizowany na bieżąco.


Jak szukali użytkownicy?

 • odkurzacz wodny
 • dobre odkurzacze wodne

Jaki sprzęt wybrać?

4 opinii o “Odkurzacz wodnyRankingi i poradniki AGD na Eurobb.net 2020

 • Jest w stanie ktoś polecić dobry odkurzacz z filtrem piorącym? Konkretnie jaka marka i dlaczego, czytam dużo opinii, ale są dosyć podzielone i nie wiem czy wiarygodne. Artykuł bardzo na plus, można się sporo dowiedzieć o takim sprzęcie 😉

  Reply
 • Wodny odkurzacz dla alergika jest chyba najlepszym wyborem 😉 Są proste w użyciu, aczkolwiek też trzeba na to uważać i wziąć pod uwagę jak się taki odkurzacz używa. Polecam każdego, kto się z zmaga z alergią.

  Reply
 • Na początku byłem trochę sceptycznie do tego nastawiony, ale żona zdecydowała się na zakup takiego odkurzacza. Okazało się, że odkurzacz wodny karcher spisuje się znakomicie, a tym bardziej, jeżeli ktoś jest alergikiem.

  Reply
 • Jak ktoś ma problem z uczuleniem, to bardzo dobrze kupić jest dobry odkurzacz z filtrem wodnym. Bardzo pomaga, powiem z doświadczenia, że przed tym miałem bardzo duże problemy, bo mam lekkie uczulenie na sierść psa, a po jakimś czasie to stało się drażniące.

  Reply

Zostaw opinię

Twój adres email nie będzie publikowany ani zachowywany. Wymagane pola zaznaczone znakiem *

Oceń publikację i/lub ranking ᐅ 1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Brak ocen)
Loading...