Sokowirówka Ranking marzec 2021

sokowirówkaSokowirówka pozwala sporządzić pyszne i naturalne soki w prosty oraz szybki sposób, jest praktycznym urządzeniem, dzięki któremu w domowym zaciszu można rozkoszować się bogatymi w witaminy napojami, zrobionymi zarówno z owoców, jak i warzyw. Wybór sokowirówki zależy od tego, ile osób będzie z niej korzystać oraz jak często zamierza to robić.

Oferowane na rynku sokowirówki są zróżnicowane pod kątem parametrów oraz możliwości. Wielu klientów nie wiedząc jaki sprzęt wybrać, zwraca uwagę na kolor, wielkość i moc oraz cenę. Nie warto jednak kupować najtańszych urządzeń, które wykonane są z niskiej jakości materiałów. Lepszym rozwiązaniem jest dołożenie 100 czy 200 złotych i zyskać urządzenie na długie lata. Tani produkt jest zazwyczaj kiepskiej jakości i podatny na uszkodzenia, warto zatem wybrać sprzęt, który będzie trwały, wydajny i posłuży nam przynajmniej przez kilka lat.


Jaką sokowirówkę wybrać?

Na użytek indywidualny można sobie pozwolić na zakup małej i niedrogiej sokowirówki, rodzina natomiast powinna zainwestować w duże i solidne urządzenie. Mocny silnik wpływa na pożądane rozdrabnianie owoców, a szeroki otwór sprawia, że nie trzeba rozdrabniać owoców przed wrzuceniem ich do urządzenia. Jakość sita ma wpływ na jakość wyciskania soku, a antypoślizgowe nóżki lub podpórki zwiększają wygodę oraz stabilność podczas użytkowania sokowirówki.

Jeśli chcemy szybko umyć urządzenie w zmywarce, to koniecznie musimy sprawdzić, które elementy maszyny można oczyścić w ten sposób. Z reguły są to elementy wykonane z plastiku, nieposiadające instalacji elektrycznych.

Niektóre sokowirówki posiadają funkcję regulowania gęstości soku – dzięki niej można uzyskać sok rzadki lub gęsty z cząstkami owoców. Istotną rzeczą jest wielkość pojemnika na odpady oraz odpowiedniej jakości i wielkości siatka (nie może się ona zbyt szybko zapychać).

Najbardziej znane na polskim rynku firmy produkujące sokowirówki to przede wszystkim Bosch, Moulinex, Philips, Zelmer, MPM, Eldom, Tefal.

Chętnie wybieraną opcją sokowirówki jest model wolnoobrotowy, który występuje najczęściej pod nazwą wyciskarki.


Jakie są podstawowe zalety sokowirówek?

 • Warto pamiętać o wydajności i ergonomiczności, łatwości obsługi i niewysokiej cenie. Małe sokowirówki nadają się do użytku domowego, a duże urządzenia natomiast można kupić do lokalu gastronomicznego lub dla większej rodziny.
 • Sokowirówka pozwala produkować duże ilości soku (jednak nie ze wszystkich warzyw i owoców, niekiedy lepszym rozwiązaniem jest wyciskarka ze względu na zachowanie bogatych struktur błonnika), sama wyciskarka nie nadaje się do każdego rodzaju owoców, poza tym pozwala produkować szklankę lub dwie soku przy dużym wysiłku własnym. Dobrym rozwiązaniem są sokowirówki, które można wyczyścić w zmywarce, plamy po soku trudno zmyć pod bieżącą wodą.
 • Urządzenia mające wiele stalowych elementów o wiele łatwiej jest czyścić, ponadto części wykonane ze stali nierdzewnej są bardziej trwałe. Plastik szybciej się zużywa i urządzenie z przewagą plastikowych elementów zużywa się po roku lub dwóch.
Sokowirówki do warzyw i owoców
Zalety Wady

+ w sposób szybki uzyskujemy klarowny i dobrej jakości sok

+ soki możemy przygotować ze zdecydowanej większości owoców czy też warzyw

+ możemy wpływać na gęstość pozyskanego soku poprzez odpowiednią regulację

+ proste w obsłudze

+ praktycznie w pełni zautomatyzowany proces powstawania soku

+ wysoka wydajność spowodowana dużą mocą silnika sprawia, że sokowirówki znajdują swoje zastosowanie na potrzeby lokali gastronomicznych czy też restauracji

– emitując ciepło podczas przygotowywania soku sokowirówka niszczy w ten sposób wiele ważnych składników odżywczych znajdujących się w owocach i warzywach

– nie jesteśmy w stanie wydobyć całego soku z miąższu, bardziej skuteczne w tym względzie są wyciskarki

– sokowirówka po przygotowaniu soku jest trudna w czyszczeniu i czasochłonna

– podatność na awarię (zwłaszcza dotyczy to tańszych modeli)

– nie przygotujemy soku z ziół, owoców z rodziny jagodowych oraz warzyw liściastych

– przygotowany przez sokowirówkę sok jest napowietrzony, przy przyspiesza jego proces fermentacji


Jakie sokowirówki obecne są na polskim rynku?

sokowirówka Zelmer JE 1200 na całe owoce, model o mocy 850 W
sokowirówka Zelmer JE 1200 na całe owoce, model o mocy 850 W
 • Sokowirówka ELDOM SK 9S jest czarna, wyposażona w popychacz, ma moc 700W, jest zabezpieczona przed przegrzaniem. Kosztuje w granicach 150 złotych, co jest atrakcyjną ceną jak na tego rodzaju sprzęt. Urządzenie posiada 2-letnią gwarancję producenta.
 • Droższe jest urządzenie MPM Kasia 116, które ma moc 800W, wyposażone w podstawę antypoślizgową, posiada dodatkowo wyciskarkę do cytrusów. Sprzęt ten jest większy od zwyczajnej sokowirówki, cechuje się dłuższą trwałością. Kosztuje około 300 złotych.
 • Philips HR1861/00 jest dobrym urządzeniem w cenie około 400 złotych. Niewielkie, ergonomiczne, mocne i trwałe, zmieści się nawet w małej kuchni.
 • Sokowirówki Tefal kosztują od kilkuset do nawet ponad 1000 złotych. To wydajne i ergonomiczne urządzenia. Antypoślizgowy stojak oraz duży otwór pozwalają przyrządzić sok bezpiecznie i wygodnie. Owoców nie trzeba kroić na cząstki, można je włożyć w całości do urządzenia.

Lepsze modele sokowirówek są trwałe, nowoczesne i sprawdzają się nawet w wieloosobowej rodzinie. Najtańsze urządzenia są dostępne w promocji już za 90 złotych, co jest bardzo niską ceną, ale nie zapewniającą odpowiednio wysokiej jakości.


Przygotowanie owoców i warzyw na potrzeby wyciskania soku

 • Przeznaczone do przygotowania soku owoce cytrusowe należy obrać ze skórki, podobnie zresztą jak inne owoce oraz warzywa posiadające niejadalną oraz twardą skórkę.
 • Pestki powinniśmy usuwać, podobnie zresztą jak same nasiona, w tym celu niezbędne jest przekrojenie owoców.
 • Gniazda nasienne często posiadają pleśń, dlatego rekomendowane jest przed wyciskaniem rozkrojenie owoców i warzyw celem sprawdzenia ich wnętrza.
 • Naturalnie przed wyciskaniem owoce należy dokładnie umyć.
 • Bardzo wygodnym urządzeniem do porcjowania owoców i warzyw (szczególnie jabłka) jest odpowiednia krajalnica.
 • Z reguły powinniśmy dzielić owoc na mniejsze części – zwłaszcza w przypadku, gdy jest on twardy.

Sokowirówki do warzyw i owoców RANKING

Zestawienie najchętniej kupowanych sokowirówek do robienia soków z owoców i warzyw. Ranking opracowany na podstawie serwisu Nokaut.pl i jest aktualizowany na bieżąco.


Jak szukali użytkownicy?

 • najlepsza sokowirówka forum

Jaki sprzęt wybrać?

5 opinii o “SokowirówkaRankingi i poradniki AGD na Eurobb.net 2020

 • Sokowirówka Zelmera jest naprawdę godna uwagi. Dużo tańsza niż Tefal, a jednocześnie lepsza niż produkty MPM, które niestety nie są za dobre. Zwróćcie uwagę na to jakie części można myć w zmywarce. Poza tym to nie wyobrażam sobie już życia bez szklanki świeżego soku każdego ranka:) Prędzej obeszłabym się bez kawy niż soku. Polecam zainwestowanie w sokowirówkę każdemu, naprawdę warto. Smacznie i zdrowo pozdrawiam.

  Reply
 • A w moim przypadku jak to zawsze bywa, bawię się nowymi gadżetami maksymalnie miesiąc, a później o nich zapominam. Tak też było z sokowirówką. Faktycznie fajna sprawa picie takiego zdrowego, świeżo wyciśniętego soku, ale po czasie nie chce się nawet myć tego sprzętu.

  Reply
 • Lubię owoce, ale moje dzieciaki niezbyt przepadają za nimi. Jedyna opcja by przemycić trochę witaminek to soki, bo do tego się garną, cały czas mnie zastanawia czemu. Mam sokowirówkę wolnoobrotową i służy mi już dobrych parę lat, a w lato fajnie napić się schłodzonego soku, nie wychodząc z domu 😉

  Reply
 • Bardzo przydatny dla mnie materiał, bo przymierzam się do kupna sokowirówki. Lubię świeże soki, więc będzie to idealny wybór. Zastanawiam się tylko jakiego producenta produkt wybrać. Może ktoś mi podpowie? Myślę najbardziej nad firmą zelmer bo mam od nich kilka rzeczy i sprawują się dobrze.

  Reply

Zostaw opinię

Twój adres email nie będzie publikowany ani zachowywany. Wymagane pola zaznaczone znakiem *

Oceń publikację i/lub ranking ᐅ 1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Brak ocen)
Loading...