Garnek elektryczny

Jaki garnek elektryczny kupić do gotowania, pieczenia, smażenia?Garnki elektryczne są nowoczesnymi urządzeniami, kosztują zazwyczaj od kilkudziesięciu do nawet tysiąca złotych. Urządzenia te należą do grupy trwałego sprzętu, który powinien nam wystarczyć spokojnie na przynajmniej 5 lat. Niektóre garnki mają funkcję 8w1, dzięki czemu spełnią wymagania tych nawet najbardziej wybrednych konsumentów. W urządzeniu przygotuje się mięso, warzywa, frytki, ziemniaki gotowane albo pieczone, ryż, makaron, a nawet pełen obiad składający się z dwóch dań. Nie trzeba kupować zestawu garnków i patelni, wystarczy jeden garnek elektryczny. Niektóre elektryczne garnki mają tylko jedną funkcję i jest to np. funkcja pieczenia. Urządzenia te wykonane są ze stali, dzięki czemu ich trwałość jest bardzo duża, a niektóre pozwalają sterylizować butelki, co jest szczególnie ważne dla młodych rodziców.

Jakie wyposażenie ma garnek elektryczny?

Garnek elektryczny posiada termostat i zegar, dzięki czemu ustawia się czas przygotowania temperatury oraz tryb gotowania. Gotuje równomiernie, bez nadmiaru tłuszczu, a nieprzywierająca powłoka sprawia, że dania nie przyklejają się do takiego garnka. Nie trzeba oleju i masła, aby przyrządzić smakowite dania.

Ogromnym atutem tego garnka jest to, że można go łatwo umyć. Powłoka ceramiczna ma właściwości nieprzywierające. Garnka nie należy szorować, wystarczy przetrzeć go wilgotną ściereczką lub umyć w wodzie z płynem do mycia naczyń.

Garnki elektryczne mają pojemność od 1 do 5 litrów. Można w nich m.in.:

  • dusić,
  • gotować na parze,
  • saute,
  • grillować,
  • piec,
  • smażyć, również na głębokim oleju,
  • przyrządzić fondue.

W niektórych garnkach elektrycznych można gotować nawet zupy, ponadto ich eksploatacja oznacza również oszczędność energii elektrycznej. Garnki są stosunkowo duże, ale mieszczą się w większości domowych szafek.

Dania przyrządza się krótko w temperaturze od 30 do 100°C, dzięki czemu zachowują witaminy oraz minerały i niezbędne składniki odżywcze. W garnku można także wekować potrawy czy uwarzyć piwo – funkcji jest naprawdę sporo. Ponadto gorące napoje z garnka elektrycznego posiadają jakość, smak i zachowują witaminy (gdy np. ugotujemy kompot). Przygotowanie chińskich czy japońskich potraw jest nieskomplikowane, a ryż w takim garnku gotuje się bardzo szybko.

Turystyczne garnki elektryczne mają pojemność 1,5-2 litrów, są mniejsze, ale działają równie szybko.

Do zestawu nieraz dołączane są dodatkowe naczynia lub szpatułki pozwalające mieszać lub przewracać potrawy bez rysowania delikatnej powierzchni. To garnek, patelnia i grill w jednym. Osiągnięcie właściwej temperatury sygnalizowane jest odpowiednim dźwiękiem.

Garnki elektryczne RANKING

Zestawienie najpopularniejszych i najchętniej kupowanych garnków elektrycznych. Ranking został opracowany na podstawie serwisu Nokaut.pl i jest aktualizowany na bieżąco.

Jak szukali użytkownicy?

  • garnek do pasteryzacji ranking

Jaki sprzęt wybrać?

Related Post

Dzbanek filtrujący

Dzbanek filtrujący

Jakość wody, którą pijemy, jest bardzo istotną kwestią w kontekście naszego zdrowia. Ogromną część rynku…

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *