Jak suszyć włosy, żeby były gładkie, błyszczące i po prostu zdrowe? Ranking październik 2022

włosy gładkie i błyszczące

Olejowanie włosów, dobieranie masek do stopnia ich porowatości, czesanie odpowiednimi szczotkami – to tylko niektóre z elementów pielęgnacji, jakie można zastosować, by cieszyć się piękną fryzurą. Nie można jednak zapominać o absolutnej podstawie, czyli właściwym suszeniu włosów. Jak suszyć włosy, żeby ich nie zniszczyć, ale wręcz przeciwnie, dodać im blasku i zapewnić zdrowy wygląd?


Nie trzyj mokrych włosów

Z włosami bezpośrednio po ich umyciu trzeba postępować niezwykle delikatnie. Po potraktowaniu kosmyków ciepłą wodą, łuski włosów się rozchylają, przez co są narażone na uszkodzenia mechaniczne. Z tego powodu zrezygnuj z rozczesywania mokrych włosów, gdy są jeszcze wilgotne i poplątane. Każde szarpnięcie szczotki lub grzebienia może naruszyć ich strukturę.

Pamiętaj też o jak najdelikatniejszym osuszeniu włosów z nadmiaru wody. Delikatnie owiń pasma bawełnianym ręcznikiem, nie pocierając ich przy tym. Ważne jest jednak dokładne odciśnięcie włosów. Nigdy nie używaj suszarki wtedy, gdy włosy są jeszcze tak mokre, że kapie z nich woda. Najlepiej odczekać kilkanaście minut od umycia włosów do rozpoczęcia ich suszenia.


Użyj chłodnego nawiewu

To, bez czego nie wysuszysz włosów w odpowiedni sposób, to odpowiednia suszarka. Jaka będzie najlepsza? Przede wszystkim – z chłodnym nawiewem. To absolutne minimum wśród obecnych na rynku sprzętów. Pod wpływem ciepłej wody, jaką myjesz włosy, otwierają się łuski włosa. W takim stanie są niezwykle podatne na uszkodzenia. Jeśli takie włosy potraktujesz ciepłym powietrzem z suszarki, woda szybko z nich odparuje, przez co pozbawisz je nawilżenia.

Z kolei potraktowanie pasm chłodnym nawiewem sprawi, że woda będzie odparowywać z włosów powoli. Niska temperatura przyczyni się do ściągnięcia i wygładzenia łusek, dzięki czemu będą lśniące i przede wszystkim – nienaruszone przez nieodpowiednie suszenie. Wybór suszarek z chłodnym nawiewem znajdziesz pod tym adresem: https://www.neo24.pl/maleagd/higienaiuroda/suszarkidowlosow.html.


Poznaj odpowiednią technikę suszenia włosów

Jeszcze przed włączeniem suszarki dobrze będzie zastosować jeden z kosmetyków, który zabezpieczy włosy przed działaniem wysokiej temperatury. Dopiero wtedy przejdź do kolejnego etapu.

Jak suszyć włosy? Po pierwsze, nie trzymaj suszarki bezpośrednio przy głowie. Zachowaj co najmniej 20cm odległości od włosów. Ustaw delikatny nawiew powietrza, szczególnie, jeśli Twoje włosy są słabe i podatne na uszkodzenia. W ten sposób unikniesz plątania się kosmyków. Pamiętaj też o zmianie położenia suszarki – nie kieruj jej na poszczególne partie włosów przez dłużej, niż kilka sekund, aby nie doprowadzić do przegrzania się pasm.

Chcesz pogłębić wiedzę na temat odpowiedniego suszenia włosów? Tutaj: https://www.neo24.pl/blog/jak-wybrac-suszarke-do-wlosow.html przeczytasz uzupełniający artykuł o tym, jak wybrać najlepszą suszarkę.


Używaj odpowiednich akcesoriów

Akcesoria być może nie będą miały wpływu na zdrowie włosów, ale na pewno odgrywają dużą rolę w kwestii ich wyglądu. Jeśli masz proste włosy i nie chcesz niszczyć ich wysoką temperaturą prostownicy, zaprzyjaźnij się z wąską końcówką do suszarki. Tego typu koncentrator skupia podmuch powietrza w jednym miejscu i pozwala efektywnie wymodelować fryzurę bez niszczenia włosów.

Z kolei w przypadku posiadaczek loków i fal niezastąpionym akcesorium będzie dyfuzor. Tego typu nakładka „rozbija” nawiew z suszarki, dzięki czemu powietrze nie jest skoncentrowane na jednej partii włosów. Dyfuzor pozwala podkreślić naturalny skręt loków, ale nie tylko. Mogą z niego skorzystać właścicielki prostych pasm, aby dodać fryzurze objętości.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami Neo24: https://www.neo24.pl/


Jak szukali użytkownicy?

  • jak suszyć włosy by były sypkie
  • jak suszyć włosy żeby były proste i gładkie

Jaki sprzęt wybrać?

Zostaw opinię

Twój adres email nie będzie publikowany ani zachowywany. Wymagane pola zaznaczone znakiem *

Oceń publikację i/lub ranking ᐅ 1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Brak ocen)
Loading...