Odkurzacz workowy Ranking marzec 2021

Odkurzacz workowy jest urządzeniem tradycyjnym, znanym od lat. To sprzęt wygodny, lekki, spełniający swoje zadanie. Podczas długotrwałej eksploatacji siła ssania takich odkurzaczy się zmniejsza ze względu na ich zużywanie, ten problem nie występuje w przypadku odkurzaczy bezworkowych.


Jaki odkurzacz workowy kupić?

odkurzacze workoweKoniecznością jest zakup worków, które mogą być papierowe lub wykonane z materiału. Pierwsze są jednorazowe, drugie można swobodnie prać. Warto kupić worki wielokrotnego użytku, gdyż jest to rozwiązanie z pewnością tańsze i bardziej ekonomiczne. Można je wyprać, wysuszyć i ponownie umieścić we wnętrzu odkurzacza. Worki papierowe powinny być grube i twarde, aby nie pękały podczas ich wyjmowania z wnętrza odkurzacza. Należy zawsze kupować worki odpowiednie do danego typu odkurzacza.

Ile kosztują odkurzacze workowe?

Ich ceny zaczynają się od kilkudziesięciu złotych, a kończą na ponad 2000 złotych. Przeciętny konsument wybiera odkurzacz za kilkaset złotych – najczęściej za 300-500 złotych. Droższe odkurzacze są kupowane do sprzątania biur, sklepów, dużych powierzchni użytkowych. Warto wybrać odkurzacz o klasie energetycznej A i niskim poziomie wytwarzanego przez to urządzenie hałasu – akceptowalny poziom hałasu to poniżej 65 dB.

Zobacz nasz poradnik i ranking – Odkurzacze do 200 zł

odkurzacz workowy marki Zelmer, z systemem filtracji powietrza EPA E11
odkurzacz workowy marki Zelmer, z systemem filtracji powietrza EPA E11
Zanim kupimy odkurzacz powinniśmy zadać sobie kilka pytań: jaki jest jego ciężar, jaka jest jego moc, czy nie jest zbyt drogi, porównać ceny tego samego typu odkurzacza w kilku co najmniej sklepach. Ogromna moc silnika nie oznacza natomiast, że siła ssąca jest duża. Najmocniejsze i najbardziej wydajne odkurzacze mają moc powyżej 2000 W. Konsument powinien czytać instrukcje obsługi, sprawdzać parametry techniczne i starannie wybrać odkurzacz.

Systemy filtracji

W odkurzaczach workowych są dostępne takie rozwiązania filtrujące jak EPA, HEPA, mikrofiltr, można również kupić modele, które nie mają na wyposażeniu filtra.

Rodzaj odkurzacza

W zależności od preferencji oraz upodobań możemy zdecydować się na zakup odkurzacza workowego wyposażonego w akumulator, systemy piorące, ręcznego czy też o pionowej konstrukcji.

Odkurzacze workowe są higieniczne – śmieci zebrane w worku jednorazowym wyrzuca się do śmieci, wkłada nowy worek do odkurzacza i można kontynuować pracę. Jednak zakup worków generuje dodatkowe koszty, co nie każdy akceptuje. Nowoczesne odkurzacze są lekkie, w ciekawej kolorystyce, wyposażone w długą rurę, mocno przytwierdzaną do odkurzacza, która nie wypada podczas odkurzania domu czy mieszkania.

Do jakich zastosowań?

Efektywny odkurzacz idealnie czyści powierzchnie twarde, dywany oraz pozwala odkurzać tapicerkę mebli czy fotele samochodowe. Warto wybrać odkurzacz o wyższej jakości, nawet kosztem jego wyższej ceny. Alergicy powinni natomiast zastanowić się nad kupnem odkurzaczy bezworkowych. Podobnie sprawa się ma w przypadku rodziców małych dzieci oraz właścicieli zwierząt posiadających długie futerka i zostawiających na podłodze całe sierść oraz włosy.


Zakup odkurzacza workowego – za i przeciw

Zalety odkurzaczy workowych:

  + są znacznie bardziej popularne, przez co oferta rynkowa jest bogatsza
  + różnorodność i dostępność worków uniwersalnych
  + łatwość wymiany worka
  + typ workowy jest znacznie tańszy niż w przypadku sprzętu bezworkowego
  + oferują z reguły większą moc, przez co nadają się one do trudniejszych zadań
  + filtry zdecydowane rzadziej się zapychają (jeżeli odkurzacz takowy posiada)
  + konstrukcja nowoczesnych worków do odkurzacza redukuje znacząco poziom hałasu podczas pracy i także poziom zanieczyszczeń unoszących się w powietrzu
  + ich cena zakupu jest niższa, podobnie jak koszty eksploatacji

Wady odkurzaczy workowych:

  – konieczność wymiany worka po jego zapełnieniu
  – należy wybierać worki dedykowane do danego modelu, gdyż wpływa to na samą pracę odkurzacza oraz poziom hałasu
  – papierowe worki nie są zbyt odporne na czynniki mechaniczne, większą odpornością cechują się te wykonane z tkaniny czy też włókninowe (najbardziej rekomendowane)

Odkurzacze workowe RANKING

Zestawienie najchętniej kupowanych odkurzaczy workowych. Ranking został opracowany na podstawie serwisu Nokaut.pl i jest aktualizowany na bieżąco.

Firmy produkujące odkurzacze workowe:
Bosch, Electrolux, Samsung, Zelmer, AEG, Amica, Ariete, Bissell, Black&Decker, Clatronic, Concept, Dirt Devil, Dyson, ECG, Ecovacs, Eta, Gallet, Gorenje, Grundig, Hoover, Hyundai, Kalorik, Karcher, Kobot, Leifheit, Maestro, Makita, Morphy Richards, MPM, Nilfisk, Philips, Polti, Rohnson, Rowenta, Russell Hobbs, Sencor, Severin, Siemens, Tristar, Vax, Zanussi.

Jaki sprzęt wybrać?

5 opinii o “Odkurzacz workowyRankingi i poradniki AGD na Eurobb.net 2020

 • Odkurzacze workowe to chyba najpopularniejsze odkurzacze obecnie. Posiadałam firmy Zelmera i Philipsa i oba się dobrze sprawdzały. Dla mnie najważniejsze jest to żeby odkurzacz był wytrzymały, bo zawsze walę nim po ścianach i framugach. Musi także mieć długi kabel, żebym nie musiała co chwila przekładać kabla do kontaktów.

  Reply
 • Dla mnie dobry odkurzacz to tylko z workiem, jestem jego zwolennikiem i nie wyobrażam sobie innego. Ważne, żeby był cichy i worek był stosunkowo pojemny. Mam odkurzacz zelmera i spisuje się już kilka lat. Polecam bardzo.

  Reply
 • Taki sprzęt to już klasyka, nie wyobrażam sobie innego odkurzacza, a przynajmniej nie jest mi taki potrzebny. Workowy odkurzacz zazwyczaj jest tani i łatwo wyhaczyć coś fajnego na promocjach. Artykuł bardzo fajny, dla osób wahających się w wyborze w sam raz.

  Reply
 • Nie wiedziałem jaki nowy odkurzacz kupić, więc wybór padł na odkurzacz marki zelmer z workiem. Dosyć klasyczne rozwiązanie i myślę, że najbardziej praktyczne, jeżeli ktoś nie ma innych preferencji 😉 Pozdro.

  Reply
 • Zawsze zastanawiało mnie jak wybrać dobry odkurzacz do dywanów i wydaje mi się, że workowy to najlepsze wyjście. Bardzo praktyczny i przede wszystkim jeden z najtańszych. Służy przez lata a trzeba wymieniać tylko co jakiś czas worki 😉

  Reply

Zostaw opinię

Twój adres email nie będzie publikowany ani zachowywany. Wymagane pola zaznaczone znakiem *

Oceń publikację i/lub ranking ᐅ 1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Brak ocen)
Loading...