Odkurzacz do 500 zł Ranking marzec 2021

odkurzacz marki BoschZe względu na zasobność portfela przeciętnego Kowalskiego największą popularnością na polskim rynku odkurzaczy cieszą się rzecz jasna egzemplarze pochodzące z niższej półki cenowej.

Odpowiednia korelacja pomiędzy kosztami zakupu a funkcjonalnością stały się gwarantem sukcesu, dlatego producenci oferujący odkurzacze workowe i bezworkowe do 500 zł oferują potencjalnym klientom coraz wydajniejszy i tym samym wydajniejszy sprzęt. Co zatem możemy obecnie dostać za 500 zł chcąc kupić odkurzacz do domu czy też do biura?


Jaki odkurzacz do 500 zł wybrać?

Workowy czy bezworkowy?

W kwocie do 500 zł producenci raczą nas licznymi propozycjami, wśród których prym wiodą przede wszystkim najbardziej popularne odkurzacze workowe – w ich przypadku należy wyposażyć się oczywiście w zestaw odpowiednio dopasowanych i przeznaczonych dla danego modelu worków do odkurzacza (rekomendowane są zwłaszcza worki syntetyczne, cenione przez alergików). Wybierając konkretny produkt miejmy na uwadze typ i klasę zastosowanego filtra, dopuszczalną maksymalną pojemność worka oraz dodatkowe wyposażenie w ssawki czy też zwijany kabel.

Wśród bezworkowych odkurzaczy w cenie do 500 zł znajdziemy również interesujące propozycje, bardzo popularne są chociażby odkurzacze wodne z funkcją prania (tutaj należy pamiętać także o jakości zastosowanych filtrów i ich ilości), gdzie bardzo ważną kwestią w kontekście eksploatacji jest utrzymanie pojemnika w czystości ze względu na ryzyko rozwoju grzybów i pleśni.

Technologia

Bardzo duże znaczenie przy wyborze ma klasa energetyczna danego odkurzacza – najlepszym wyborem będą te posiadające klasę A. Z kolei modele wyposażone w technologię PowerCyclone 4 zapewniają bardzo wysoką wydajność podczas pracy, a zarazem jej efektywność.

Z przydatnych dodatków na uwagę zasługuje nasadka TriActive +3, która nadaje się do zbierania drobnych i dużych cząsteczek kurzu. Zwracajmy uwagę na to, czy odkurzacz posiada filtr, np. filtr HEPA 10, który oczyszcza powietrze z drobnoustrojów, roztoczy itp.

Zobacz także poradnik i ranking => Jaki odkurzacz do 400 zł wybrać?

Wydajność pracy odkurzacza

Ważnym kryterium wyboru jest także moc samego sprzętu, w zależności od wielkości sprzątanej powierzchni możemy zdecydować się na odkurzacz o mocy do 1000 W (dedykowany dla mniejszych mieszkań i domów) lub na mocniejszy wariant powyżej 1500 W (zarezerwowany na duże powierzchnie biurowe, domowe itp.).

Do kwoty 500 zł możemy już spokojnie znaleźć specjalnie skonstruowane odkurzacze do popiołu kominkowego, które jednak nie są urządzeniami uniwersalnymi, co stanowi niewątpliwą wadę urządzenia.

odkurzacz wodny z filtrem piorącym
odkurzacz wodny z filtrem piorącym
Poziom hałasu emitowanego podczas pracy nie powinien przekraczać maksymalnie 65 dB, do kwoty 500 zł powinniśmy takowe spokojnie znaleźć. Z dodatkowych akcesoriów z pewnością godna polecenia będzie szczotka ssąca, która poradzi sobie z kurzem oraz piaskiem. Końcówek ssących powinno być kilka – niektórzy producenci dodają ssawki do tapicerki oraz książek.

Przydatna w codziennej eksploatacji będzie z pewnością funkcja sygnalizująca poziom zapełnienia worka, dzięki czemu wiemy, kiedy należy wymienić worek na nowy.

Na potrzeby czyszczenia dużej powierzchni przyda nam się odkurzacz z odpowiednio długim przewodem, oczywiście zwijanym w sposób automatyczny lub też manualny.

Przydatne dodatki do odkurzacza

Dodatkowe wyposażenie i cechy odkurzacza, które warte jest również uwagi:

 • zmywalny mikrofiltr wylotowy,
 • rury teleskopowe, które można składać i przechowywać bez zajmowania dużej ilości miejsca w pomieszczeniu,
 • wskaźnik filtra,
 • obrotowe koła jezdne wykonane z miękkiego tworzywa sztucznego,
 • wysokoobrotowy silnik z regulacją obrotów,
 • możliwość usuwania kurzu, trocin, pyłu i betonu, dzięki czemu urządzenie idealnie nadaje się do domu, biura czy warsztatu.

Odkurzacze do 500 zł RANKING

Zestawienie najchętniej kupowanych odkurzaczy do kwoty 500 zł. Ranking został opracowany na podstawie serwisu Nokaut.pl i jest aktualizowany na bieżąco.


Jak szukali użytkownicy?

 • odkurzacz bezworkowy do 500 zł

Jaki sprzęt wybrać?

4 opinii o “Odkurzacz do 500 złRankingi i poradniki AGD na Eurobb.net 2020

 • Fajne zestawienie, za taką kasę można kupić już fajny sprzęt. Mocny odkurzacz za 500 zł spełni zasadniczo każde zadanie jakie mu postawimy i używanie go w normalnych warunkach będzie tylko czystą przyjemnością i wygodą. Wymieniłem jakiś czas temu stary odkrzacz na sprzęt w takiej kwocie i wszystko jest ok, polecam.

  Reply
 • Super sprawa, kupiłem w takiej kwocie wydajny odkurzacz dla alergika i jestem bardzo zadowolona. Przy alergii należy dbać o to bardziej niż zwykle i specjalne funkcje w odkurzaczach dla alergików są do tego świetne.

  Reply
 • Kupiłem dzięki Wam dobry odkurzacz workowy, no a przede wszystkim zmieściłem się w kwocie 500zł, a było to dla mnie bardzo istotne. Powiem szczerze, że zelmer robi bardzo dobry sprzęt w przyzwoitej cenie i jestem z niego bardzo zadowolony

  Reply
 • Mi w tej kwocie udało się kupić tani odkurzacz wodny. Jest to mój pierwszy sprzęt takiego rodzaju i powiem szczerze, że jestem pod wrażeniem. Działa dużo ciszej i jest równie wydajny, a nawet lepszy co inne tradycyjne odkurzacze.

  Reply

Zostaw opinię

Twój adres email nie będzie publikowany ani zachowywany. Wymagane pola zaznaczone znakiem *

Oceń publikację i/lub ranking ᐅ 1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Brak ocen)
Loading...