Przemysłowy odkurzacz warsztatowy Ranking marzec 2021

przemysłowy odkurzacz warsztatowy marki Graphite
przemysłowy odkurzacz warsztatowy marki Graphite
Ze względu na swoją konstrukcję są przystosowane do usuwania zanieczyszczeń powstałych w warsztatach czy też zakładach przemysłowych, gdzie możliwości tradycyjnych odkurzaczy okazują się niewystarczające.

Urządzenie tego rodzaju posiada moc zazwyczaj przekraczającą 1400 watów, co jest wystarczające dla większości użytkowników.

Zbiornik może pomieścić od 10 do ponad 60 litrów odpadów, a sam odkurzacz typu przemysłowego pozwala również pracować na mokro oraz na sucho.

Siła ciągu wynosi najczęściej 15-18kPa, natomiast średnica końcówki węża ssącego to najczęściej 30-35 milimetrów. Sporym udogodnieniem jest również funkcja nadmuchu usprawniająca sprzątanie.


Jaki odkurzacz przemysłowy do warsztatu wybrać?

Przemysłowe odkurzacze warsztatowe posiadają pływakowy zawór bezpieczeństwa niezbędny podczas pracy na mokro. Korek spustowy brudnej wody również pomaga w obsłudze tego urządzenia. Włącznik trójpozycyjny pozwala startować odkurzacz z poziomu podłączonego urządzenia, można oczywiście obsługiwać go również manualnie.

Warto wybierać modele posiadające regulowaną metalową rurę. Wymienne nasadki ulokowane są w podstawie urządzenia. Odkurzacz przemysłowy posiada dodatkowe akcesoria i funkcje takie jak:

 • wąż ssący,
 • końcówki robocze,
 • rurę teleskopową,
 • worek na pył,
 • membranę piankową,
 • filtr,
 • zaczep przewodu zasilającego,
 • adapter.

No i ważną kwestią jest oczywiście solidność obudowy, która zapewni nam odpowiednią trwałość oraz odporność na specyficzne zanieczyszczenia. Zastosowanie lepszych materiałów wiąże się oczywiście z większą wagą przemysłowego odkurzacza, jednak wpływa to w niewielkich stopniu na jego mobilność ze względu na zastosowanie praktycznego wózka z kółkami, ułatwiającego przemieszczanie sprzętu.

Zaawansowane rozwiązania do naszego domu => Jaki odkurzacz centralny kupić?

Certyfikat CE informuje o zgodności urządzenia ze standardami określonymi przez Unię Europejską. Ile wydamy na taki odkurzacz warsztatowy? Ceny zaczynają się od kilkuset (zazwyczaj nieco powyżej 200 zł), a kończą na dobrych kilku tysiącach zł.

Różnorodne klasy przemysłowych odkurzaczy warsztatowych

Odkurzacze przemysłowe posiadają różne klasy:

 • klasa L pozwala usuwać pyły typowe dla zakładów stolarskich i drobnych prac budowlanych;
 • klasa M oznacza pyły mineralne produkowane podczas obróbki materiałów budowlanych, odkurzaczami klasy M można usunąć produkty uboczne pracy w betonie, kamieniu, murze, jastrychu, tynku i drewnie;
 • odkurzacze klasy H będą odpowiednie do pracy w trudnych warunkach, czyli usuwania pyłów rakotwórczych oraz mających zarazki chorobotwórcze. Są najdroższe z całej gamy odkurzaczy warsztatowych.

przemysłowy odkurzacz do warsztatu o mocy 1500 W
przemysłowy odkurzacz do warsztatu o mocy 1500 W
Odkurzacze warsztatowe powinny mieć odpowiedniej klasy worek. Najlepsze są worki zapobiegające tworzeniu się skorupy filtracyjnej.

Dobrym rozwiązaniem jest praktyczne zamknięcie worka, dzięki któremu możliwa będzie bezpyłowa utylizacja zanieczyszczeń i maksymalna ochrona zdrowia. Te worki są jednorazowe, jednak można kupić worki wykonane z poliestru, które stosuje się wielokrotnie. Takie worki pozwalają odsysać pyły L i M. Są wygodne i łatwo je opróżniać. W odkurzaczach klasy L lepiej sprawdza się klasa bezworkowa.

Pyły klasy H wymagają dwuwarstwowych worków bezpieczeństwa, mocnych i takich, które nie pękną podczas pracy. Są to bardzo bezpieczne worki do odkurzacza, które kupuje się razem z uzupełniającym workiem osłonowym.

Komfortowe są odkurzacze mobilne, lekkie i nieduże, które można wykorzystywać do usuwania zanieczyszczeń w całym warsztacie oraz poza jego obrębem.


Odkurzacze przemysłowe warsztatowe RANKING

Zestawienie najchętniej kupowanych przemysłowych odkurzaczy warsztatowych. Ranking został opracowany na podstawie serwisu Nokaut.pl i jest aktualizowany na bieżąco.


Jak szukali użytkownicy?

 • jaki odkurzacz do warsztatu stolarskiego
 • Odkurzacz do warsztatu stolarskiego
 • odkurzacz przemysłowy do 200 zł
 • odkurzacz warsztatowy do 200 zł
 • odkurzacze do warsztatu
 • ranking odkurzaczy przemysłowych

Jaki sprzęt wybrać?

4 opinii o “Przemysłowy odkurzacz warsztatowyRankingi i poradniki AGD na Eurobb.net 2020

 • W warsztacie to coś niezbędnego, nie wyobrażam sobie pracy bez tego. Mam przemysłowy odkurzacza marki karcher i od lat spisuje się doskonale, więc nic tylko polecić. Ta firma jest bardzo solidna, można spokojnie kupić ich sprzęt z gwarancją pracy kilku lat.

  Reply
 • Mi bardzo przydaje się bezworkowy odkurzacz do warsztatu. Jest to coś bardzo niezwykle przydatnego, ma dużą moc i jest znacznie wydajniejsze niż standardowe odkurzacze. Do tego specyficzne dla tego modelu kółeczka pozwalają na dobre manewrowanie i łatwość poruszania nim jest duża.

  Reply
 • W warsztacie to najlepsze co może nam się trafić do sprzątania, nie żadne zmiotki i miotełki. Mobilny przemysłowy odkurzacz do garażu można kupić w dobrej kasie i szybko wysprzątamy co trzeba, a nawet przyda się do czegoś w domu, lub nawet do odkurzania dywaników w samochodzie też się sprawdzi.

  Reply
 • Dobry odkurzacz do warsztatu to coś co powinien mieć każdy mężczyzna lubiący majsterkowanie! Ważne, by siła ciągu była wystarczający i jeżeli dba się o sprzęt to posłuży na bardzo długi okres czasu i spełni każde zadanie, ponieważ są one zdecydowanie mocniejsze niż standardowe odkurzacze.

  Reply

Zostaw opinię

Twój adres email nie będzie publikowany ani zachowywany. Wymagane pola zaznaczone znakiem *

Oceń publikację i/lub ranking ᐅ 1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Brak ocen)
Loading...