Mini piekarnik

Jaki mini piekarnik elektryczny wybrać?Mini piekarniki są szczególnie dedykowane dla niewielkich kuchni, zwłaszcza te oferowane do zabudowy. Obecnie produkowane modele elektryczne oferowane są przez takie marki, jak chociażby Severin, Hoffen, Clatronic.

Możliwości mini piekarników są bardzo różnorodne – w jednych można tylko piec, w innych oprócz pieczenia dostępna jest funkcja grillowania oraz zapiekania. Są to urządzenia elektryczne, kompaktowe, które spokojnie można włożyć do samochodu i zabrać je ze sobą na wakacje. Przydadzą się wtedy, gdy potrzebujemy coś odgrzać lub szybko upiec, a nie chcemy wydawać pieniędzy na gotowe dania w barach czy restauracjach. Zapiekanki, pizze, odgrzane parówki, kiełbaski, grillowane mięsa i warzywa – to wszystko można przygotować w mini piekarniku. Bardzo popularne są mini piekarniki wolnostojące ze względu na ich mobilność.

Co jest ważne w piekarniku?

Kluczowymi kryteriami są przede wszystkim moc i możliwości jej regulacji. Warto wybierać urządzenia mające przynajmniej 1200 W, a sam regulator mocy powinien mieć więcej niż trzy przedziały. Wielkość piekarnika dopasowujemy do parametrów naszej domowej kuchni, starając się, aby nie zajmował zbyt wiele miejsca.

Rozmieszczenie grzałek również ma znaczenie. Najlepiej, gdy grzałki są rozmieszczone od góry i dołu, wówczas piecze się o wiele lepiej. W takim urządzeniu upieczemy pizzę i klasyczne zapiekanki, przygotujemy grzanki oraz odgrzejemy różnorodne mrożonki. Mini piekarnik przypomina niewielką szafkę z półeczką i tacką na ściekający tłuszcz.

Na rynku dostępne są również mini piekarniki halogenowe, które posiadają okrągły kształt.

Jaki jest koszt zakupu mini piekarnika?

Mini piekarnik elektryczny wolnostojący marki Adler, o mocy 2000 W, z lampką kontrolną.
Mini piekarnik elektryczny wolnostojący marki Adler, o mocy 2000 W, z lampką kontrolną.
Mini piekarniki kosztują przeważnie kilkaset zł. Urządzenia takich firm, jak First Austria, MPM Produkt czy Zelmer należą do ofert najbardziej korzystnych cenowo.

Opcje dodatkowe w mini piekarnikach:

  • grillowanie,
  • rozmrażanie,
  • wypiekanie chleba czy bułek lub ciastek (żytniego, pszennego, z ziarnami, dodatkiem rodzynek, na słodko, słono oraz pikantnie),
  • podtrzymywanie temperatury potraw,
  • stosowana zmienna wysokość tacek,
  • funkcja termoobiegu,
  • sygnał dźwiękowy oznajmiający zakończenie procesu pieczenia.

Na rynku dostępne są piekarniki wolnostojące oraz do zabudowy. Urządzenia te posiadają zróżnicowaną pojemność, która najczęściej mieści się w przedziale 25-50 l.
 

Mini piekarniki elektryczne RANKING

Zestawienie najpopularniejszych i najchętniej kupowanych niewielkich gabarytowo mini piekarników elektrycznych. Ranking został opracowany na podstawie serwisu Nokaut.pl i jest aktualizowany na bieżąco.

Jaki sprzęt wybrać?

Related Post

Dzbanek filtrujący

Dzbanek filtrujący

Jakość wody, którą pijemy, jest bardzo istotną kwestią w kontekście naszego zdrowia. Ogromną część rynku…

1 opinia o “Mini piekarnik

  • Lubię te mini piekarniki. Moja babcia taki posiada i zazwyczaj robi w nim kurczaka albo coś podgrzewa (traktuje go jak mikrofalówkę). Jak ostatnio odłączyli jej w domu gaz, to wszytko gotowała i podgrzewała właśnie w takim mini piekarniku.

    Reply

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *