Odkurzacz ręczny Ranking kwiecień 2021

odkurzacz ręczny bezprzewodowy (akumulatorowy) marki Bosch, model bezworkowy
odkurzacz ręczny bezprzewodowy (akumulatorowy) marki Bosch, model bezworkowy
Odkurzacz ręczny to niewielkie, poręczne i lekkie urządzenie, można nim sprzątać tapicerkę meblową, samochodową, niewielkie powierzchnie oraz usuwać drobne zabrudzenia np. okruchy i okruszki z dywanów oraz wykładzin dywanowych, zabrudzenia z dywanowej wycieraczki czy z maty kładzionej na stole.

Lekkim odkurzaczem z ergonomicznym uchwytem można efektywnie posprzątać stół, obszar pod stołem oraz usunąć sierść, roztocza itp.

Jaki odkurzacz ręczny wybrać?

Zbieranie kurzu z mebli drewnianych oraz okleinowanych można również wykonywać za pomocą tych urządzeń. Są to odkurzacze nieskomplikowane, bez elektronicznych udogodnień, akcesoriów oraz skomplikowanych. Im większa moc odkurzacza, tym lepiej.

Przy wyborze konkretnego modelu warto zwrócić uwagę na deklarowany w specyfikacji technicznej czas pracy odkurzacza – im dłuższy, tym oczywiście lepiej. Ze względu natomiast na ryzyko przegrzania sam odkurzacz nie może pracować nieustannie przez zbyt długi czas.

Istotnym elementem są dodatkowe końcówki, podobnie jak pojemnik na zabrudzenia. Przenośny odkurzacz powinien być niewielki oraz lekki, aby ułatwił korzystanie z niego w sposób jak najbardziej optymalny. Filtr HEPA przydaje się dla alergików, modele bez filtra HEPA są natomiast o wiele tańsze.

W przypadku odkurzaczy akumulatorowych musimy pamiętać, że tego rodzaju urządzenia nie są przeznaczone do dłuższej pracy i co jakiś czas należy przerwać sprzątanie, aby nie doprowadzić do przegrzania silnika. Z definicji oraz zamysłu konstrukcyjnego ręczny odkurzacz ma służyć do krótkich i niezbyt zaawansowanych prac, gdzie jego główną zaletą jest niewielka waga oraz poręczność. Do zestawu ze sprzętem mamy dołączone zazwyczaj jedną lub dwie końcówki.

Proste ręczne odkurzacze samochodowe, zasilanie gniazdkiem 12V, idealnie spełnią swoją rolę podczas usuwania niewielkich zabrudzeń w trakcie np. podróży służbowej czy też urlopowej.


Sprzątanie odkurzaczem ręcznym

odkurzacz ręczny akumulatorowy Philips FC609/01
odkurzacz ręczny akumulatorowy Philips FC609/01
Odkurzacz ręczny nadaje się również do odkurzania zabrudzonego samochodu (warto robić to cyklicznie, aby nie powstały zbyt duże zanieczyszczenia) czy też pokoju dziecięcego. Świetnie sprawdza się przy usuwaniu okruszków z trudno dostępnych zakamarków, ale tylko wtedy, gdy nie można użyć standardowego urządzenia odkurzającego – modele ręczne mają wąską końcówkę.

Musimy jednak pamiętać, że ręczne odkurzacze nie sprawdzą się przy czyszczeniu wykładzin, wciąganiu nadmiaru wody z powierzchni czy też usuwaniu zakurzenia z mebli pokrytych okleiną albo drewnem.

Odkurzacze ręczne mogą być zasilane prądem lub akumulatorem, akumulator potrafi utrzymać moc przez kilka godzin, po tym czasie konieczne jest jego naładowanie. Ceny tych urządzeń wahają się od około 60 do ponad 1000 złotych. Wszystko zależy od parametrów, mocy oraz rozmiarów takiego odkurzacza. Ze względu na swoje kompaktowe rozmiary jest w stanie dotrzeć w najmniejsze nawet szparki i szczeliny pokoju, kuchni czy łazienki.


Odkurzacze ręczne RANKING

Zestawienie najchętniej kupowanych odkurzaczy ręcznych. Ranking został opracowany na podstawie serwisu Nokaut.pl i jest aktualizowany na bieżąco.


Jaki sprzęt wybrać?

4 opinii o “Odkurzacz ręcznyRankingi i poradniki AGD na Eurobb.net 2020

 • Mam u siebie taki ręczny odkurzacz i jest bardzo przydatny. Można łatwo coś nim sprzątnąć i nie ma tyle zachodu co z normalnym, łatwiej można dostać się do ciężko dostępnych miejsc. Kupiłem sprzęt firmy philips i jestem zadowolony.

  Reply
 • Taki odkurzacz sprawuje się super w garażu, a u mnie jest to po prostu dobry odkurzacz do samochodu. Nie trzeba martwić się kablem tylko elegancko można odkurzyć wszystkie zakamarki bez zbędnego denerwowania się. Nie kosztuje to majątku a przydaje się i zaoszczędza czas więc warto.

  Reply
 • W garażu czy w aucie sprawdza się świetnie. Dobry odkurzacz ręczny samochodowy jest super jak często trzeba odkurzyć dywaniki, albo dostać się do zakamarków bo przyspiesza to całą sprawę, a ssanie jest na tyle dobre, że sam byłem zdziwiony jak nabyłem taki sprzęt. Pozdrawiam.

  Reply
 • Odkurzacz ręczny to super sprawa, od dwóch miesięcy mam taki i sprawdza się super, przede wszystkim do tapicerki i wykładzin. Prosty w obsłudze, co jakiś czas naładować i problem z głowy. Wygodne i ładnie można nimi dotrzeć w każde miejsce 😉

  Reply

Zostaw opinię

Twój adres email nie będzie publikowany ani zachowywany. Wymagane pola zaznaczone znakiem *

Oceń publikację i/lub ranking ᐅ 1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Brak ocen)
Loading...