Odkurzacz workowy

odkurzacze workoweOdkurzacz workowy jest urządzeniem tradycyjnym, znanym od lat. To sprzęt wygodny, lekki, spełniający swoje zadanie. Podczas długotrwałej eksploatacji siła ssania takich odkurzaczy się zmniejsza ze względu na ich zużywanie, ten problem nie występuje w przypadku odkurzaczy bezworkowych.

Jaki odkurzacz workowy kupić?

Koniecznością jest zakup worków, które mogą być papierowe lub wykonane z materiału. Pierwsze są jednorazowe, drugie można swobodnie prać. Warto kupić worki wielokrotnego użytku, gdyż jest to rozwiązanie z pewnością tańsze i bardziej ekonomiczne. Można je wyprać, wysuszyć i ponownie umieścić we wnętrzu odkurzacza. Worki papierowe powinny być grube i twarde, aby nie pękały podczas ich wyjmowania z wnętrza odkurzacza. Należy zawsze kupować worki odpowiednie do danego typu odkurzacza.

Ile kosztują odkurzacze workowe?

Ich ceny zaczynają się od kilkudziesięciu złotych, a kończą na ponad 2000 złotych. Przeciętny konsument wybiera odkurzacz za kilkaset złotych – najczęściej za 300-500 złotych. Droższe odkurzacze są kupowane do sprzątania biur, sklepów, dużych powierzchni użytkowych. Warto wybrać odkurzacz o klasie energetycznej A i niskim poziomie wytwarzanego przez to urządzenie hałasu – akceptowalny poziom hałasu to poniżej 65 dB.

odkurzacz workowy marki Zelmer, z systemem filtracji powietrza EPA E11
odkurzacz workowy marki Zelmer, z systemem filtracji powietrza EPA E11
Zanim kupimy odkurzacz powinniśmy zadać sobie kilka pytań: jaki jest jego ciężar, jaka jest jego moc, czy nie jest zbyt drogi, porównać ceny tego samego typu odkurzacza w kilku co najmniej sklepach. Ogromna moc silnika nie oznacza natomiast, że siła ssąca jest duża. Najmocniejsze i najbardziej wydajne odkurzacze mają moc powyżej 2000 W. Konsument powinien czytać instrukcje obsługi, sprawdzać parametry techniczne i starannie wybrać odkurzacz.

Systemy filtracji
W odkurzaczach workowych są dostępne takie rozwiązania filtrujące jak EPA, HEPA, mikrofiltr, można również kupić modele, które nie mają na wyposażeniu filtra.

Rodzaj odkurzacza
W zależności od preferencji oraz upodobań możemy zdecydować się na zakup odkurzacza workowego wyposażonego w akumulator, systemy piorące, ręcznego czy też o pionowej konstrukcji.

Odkurzacze workowe są higieniczne – śmieci zebrane w worku jednorazowym wyrzuca się do śmieci, wkłada nowy worek do odkurzacza i można kontynuować pracę. Jednak zakup worków generuje dodatkowe koszty, co nie każdy akceptuje. Nowoczesne odkurzacze są lekkie, w ciekawej kolorystyce, wyposażone w długą rurę, mocno przytwierdzaną do odkurzacza, która nie wypada podczas odkurzania domu czy mieszkania.

Efektywny odkurzacz idealnie czyści powierzchnie twarde, dywany oraz pozwala odkurzać tapicerkę mebli czy fotele samochodowe. Warto wybrać odkurzacz o wyższej jakości, nawet kosztem jego wyższej ceny. Alergicy powinni natomiast zastanowić się nad kupnem odkurzaczy bezworkowych. Podobnie sprawa się ma w przypadku rodziców małych dzieci oraz właścicieli zwierząt posiadających długie futerka i zostawiających na podłodze całe sierść oraz włosy.

Odkurzacze workowe RANKING

Zestawienie najpopularniejszych i najchętniej kupowanych odkurzaczy workowych. Ranking został opracowany na podstawie serwisu Nokaut.pl i jest aktualizowany na bieżąco.

Firmy produkujące odkurzacze workowe:
Bosch, Electrolux, Samsung, Zelmer, AEG, Amica, Ariete, Bissell, Black&Decker, Clatronic, Concept, Dirt Devil, Dyson, ECG, Ecovacs, Eta, Gallet, Gorenje, Grundig, Hoover, Hyundai, Kalorik, Karcher, Kobot, Leifheit, Maestro, Makita, Morphy Richards, MPM, Nilfisk, Philips, Polti, Rohnson, Rowenta, Russell Hobbs, Sencor, Severin, Siemens, Tristar, Vax, Zanussi.

Jak szukali użytkownicy?

  • odkurzacz gorenje WCEA23ESP opinie
  • odkurzacz najczęściej kupowany

Jaki sprzęt wybrać?

Related Post

1 opinia o “Odkurzacz workowy

  • Odkurzacze workowe to chyba najpopularniejsze odkurzacze obecnie. Posiadałam firmy Zelmera i Philipsa i oba się dobrze sprawdzały. Dla mnie najważniejsze jest to żeby odkurzacz był wytrzymały, bo zawsze walę nim po ścianach i framugach. Musi także mieć długi kabel, żebym nie musiała co chwila przekładać kabla do kontaktów.

    Reply

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *